Кардіомагніл — протипоказання існують: прийом тільки за призначенням лікаря

Кардіомагніл — це препарат, до складу якого входить перший нестероїдний протизапальний препарат (НПЗП) — аспірин. Аспірин має багато протипоказань, так як здатний надавати значні побічні ефекти. Тому навіть з метою профілактики його потрібно приймати після обстеження.

Особливості дії Кардіомагнілу

Побічні ефекти Кардіомагнілу та протипоказання для його прийому випливають з особливостей його дії. Як НПЗП аспірин має протизапальну, протибольовими і жарознижувальну дію. Крім того, він знижує здатність тромбоцитів крові до склеювання, тобто попереджає утворення тромбів.

Дія аспірину засноване на тому, що він пригнічує активність ферменту циклооксигенази (ЦОГ), яка впливає на синтез простагландинів. Деякі простагландини є активними учасниками запального процесу, інші ж простагландини захищають слизову оболонку шлунка від зовнішніх впливів. Під дією аспірину скорочується синтез усіх простагландинів, у тому числі і тих, які захищають слизову оболонку шлунка — саме це і дає основні побічні ефекти цього препарату. Крім того, в результаті придушення ЦОГ блокується синтез тромбоксану А2 — це сприяє зниженню агрегації (склеюванню) тромбоцитів.

До складу Кардіомагнілу окрім аспірину входить гідроксид магнію, завдання якого — захищати слизову оболонку шлунка від негативного впливу аспірину.

Протипоказання з боку шлунково-кишкового тракту

Незважаючи на те, що гідроксид магнію в чому згладжує негативний вплив аспірину на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, повністю він цей побічний ефект не усуває.

Так як побічним ефектом Кардіомагнілу є подразнюючу дію на слизову оболонку шлунково-кишкового тракту, його прийом протипоказаний при будь-яких ерозивно-виразкових процесах в цій області в стадії загострення. Тобто, при хронічних ерозивних гастритах, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, виразкових гастритах, а також при кровотечах із шлунка і кишечника.

З обережністю потрібно застосовувати Кардіомагніл навіть у тому випадку, якщо ерозивно-виразкові процеси або кровотечі з шлунково-кишкового тракту були у хворого в минулому, а потім захворювання тривало знаходилося в стані стійкої ремісії.

Протипоказання при підвищеній кровоточивості

Кардіомагніл пригнічує агрегацію тромбоцитів і тим самим знижує згортаючу здатність крові. Тому перед призначенням цього препарату дуже важливо бути впевненим в тому, що у хворого немає зниження цих показників і немає схильності до кровотеч. Причини підвищеної кровоточивості можуть бути різними, але в будь-якому випадку прийматиме Кардіомагніл таким хворим не можна.

Якщо таким хворим буде призначений Кардіомагніл, то у них посилиться схильність до кровотеч, у тому числі до внутрішніх, наприклад, при розвитку виразкового процесу в шлунково-кишковому тракті.

Протипоказання для прийому Кардіомагнілу з боку головного мозку

Кардіомагніл є засобом попереджуючим розвиток ішемічного інсульту, який може виникнути при різкому звуженні або тромбоз судин головного мозку. Але при геморагічному інсульті Кардіомагніл протипоказаний, оскільки цей вид інсульту розвивається при розриві кровоносної судини і попаданні крові в тканину головного мозку. Якщо згортання крові буде знижена, то крововилив буде більш обширним, тому в даному випадку хворим призначають кровоспинні засоби.

Протипоказання при алергічних захворюваннях

Багато НПЗЗ викликають або підсилюють алергічні реакції, тому їх не бажано застосовувати при будь-яких алергічних захворюваннях. Особливо часто у відповідь на прийом аспірину виникають бронхоспазми. Таке явище навіть отримало назву «аспірінової» бронхіальної астми. Протипоказаний Кардіомагніл при алергічному нежиті, нейродерміті і інших алергічних захворюваннях.

Протипоказання при захворюваннях нирок і печінки

При тяжких захворюваннях нирок з вираженою нирковою недостатністю Кардіомагніл призначати не рекомендується, тому що при зниженні функції нирок порушується процес виведення аспірину з організму.

Якщо функція нирок порушена незначно, то Кардіомагніл призначають з обережністю. При зниженні функції печінки також потрібно дотримуватися обережності при прийомі Кардіомагнілу.

Інші протипоказання для прийому Кардіомагнілу

Кардіомагніл не можна призначати під час вагітності (аспірин може викликати вроджені аномалії розвитку), під час годування дитини грудьми, у віці до 18 років і при індивідуальній непереносимості його компонентів.

Крім того, його можна застосовувати одночасно з метотрексатом — препаратом, який пригнічує дію фолієвої кислоти і перешкоджає тим самим росту злоякісних пухлин. Цей препарат має ті ж побічні ефекти, що і Кардіомагніл.

Кардіомагніл — це гарний профілактичний засіб, але не зовсім безпечне, тому його повинен призначати лікар.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.