Кардіомагніл при вагітності — краще не приймати

Кардіомагніл — це препарат, який має у своєму складі ацетилсаліцилову кислоту (аспірин) і гідроксид магнію, який знижує побічні ефекти аспірину. Під час вагітності ацетилсаліцилову кислоту краще не приймати — вона може чинити негативний вплив, як на організм дитини, так і на організм матері.

Кардіомагніл в I триместрі вагітності

Під час I триместру (в перші 12 тижнів) вагітності відбувається закладка тканин і органів плоду. У цей час не рекомендується приймати жодних, навіть самих безпечних лікарських препаратів без призначення лікаря. Ацетилсаліцилова кислота не відноситься до безпечним препаратів, так як клінічні дослідження підтвердили здатність цього препарату викликати дефекти розвитку ембріона (надавати тератогенна дія). Основна маса аномалій розвитку формується в I триместрі вагітності, коли клітини ембріона швидко діляться, утворюючи його органи і тканини.

Ацетилсаліцилова кислота здатна проникати через плаценту і викликати такі вроджені аномалії, як заяча губа, вовча паща, вади розвитку різних органів, недорозвинення кінцівок і так далі. Який саме дефект розвинеться у дитини, залежить від дози препарату, тривалості його прийому і терміну вагітності, тобто від того, які саме органи і тканини закладаються під час прийому аспірину. Так, закладка і розвиток серцево-судинної системи ембріона доводиться через 20-40 днів після зачаття, ручки і ніжки закладаються на 24-46 день, нервова система — на 15-25 день. В перераховані дні від прийому аспірину страждають найбільш інтенсивно розвиваються органи і тканини.

Встановлено, що більшість аномалій розвивається протягом другої і третьої тижня вагітності, коли жінка ще не знає про те, що вона вагітна і може приймати різні ліки. Протягом першого тижня вагітності ембріон ще не пов’язаний з організмом жінки: запліднена яйцеклітина ще тільки просувається по маткових трубах, отримуючи живлення із запасів всередині самої яйцеклітини. В кінці першого тижня яйцеклітина потрапляє в порожнину матки і впроваджується в слизову оболонку, після чого у ембріона і організму жінки починає формуватися загальний кровообіг, а живильні речовини надходять до ембріону через кров. У цього моменту і до кінця I триместру плід є дуже вразливим для різних впливів, особливо, для впливів лікарських препаратів, що володіють тератогенною дією.

Кардіомагніл у II триместрі вагітності

У другому триместрі вагітності поступово починає функціонувати плацента, через яку основну масу ліків не проходить. Крім того, закладка основних органів і систем найчастіше закінчена, але це процес багато в чому індивідуальний і іноді закладка органів і тканин займає ще якийсь час.

Кардіомагніл — це лікарський препарат, який застосовується з профілактичною метою в основному при схильності до тромбоутворення. Якщо такі захворювання виявляються у вагітної жінки, то їй для профілактики і лікування призначаються інші лікарські препарати, які не чинять негативного впливу на плід, наприклад, різні препарати гепарину. Тому і в II триместрі вагітності необхідності в прийомі Кардіомагнілу немає. Ризик же від його прийому все ж залишається, тому приймати Кардіомагніл в цей період вагітності не протипоказане, але приймати його можна тільки за призначенням лікаря, який визначає співвідношення користі і ризику від його прийому.

Кардіомагніл під III триместрі вагітності

У III триместрі вагітності Кардіомагніл знову не дозволено приймати. Для цього є багато причин. По-перше, в цей період прийом Кардіомагнілу може позначитися на стані серцево-судинної системи дитини — під його впливом може передчасно закритися артеріальна протока у плода. Артеріальна (боталлова) протока з’єднує аорту з легеневою артерією плода. Поки легені плоду знаходяться в стислому стані через цю протоку кров, минаючи легені, потрапляє у велике коло кровообігу, після народження дитини боталлов протока закривається. Якщо боталлов протока закривається до народження плоду, то може порушуватися внутрішньоутробне кровообіг.

Прийом Кардіомагнілу може викликати підвищену кровоточивість у вагітної жінки, що дуже небезпечно перед пологами. У дитини підвищена кровоточивість може призводити до родових травм, наприклад, до внутрішньочерепному крововиливу.

Механізм протибольового і протизапальної дії Кардіомагнілу заснований на тому, що він пригнічує синтез біологічно активних речовин простагландинів, які беруть активну участь в запальних процесах. Але є й інші простагландини, які активізують родову діяльність після початку пологів. Кардіомагніл пригнічує синтез і цих простагландинів, що може загальмувати родову діяльність і привести до різних ускладнень з боку матері та плоду. Він також здатний знизити адаптаційні здібності дитини після народження.

Крім того, в кінці вагітності з особливою навантаженням працюють печінка і нирки — органи, які сприяють виведенню ацетилсаліцилової кислоти з організму. У цьому випадку підвищується ризик несвоєчасного виділення цього препарату з організму.

Кардіомагніл при вагітності краще не приймати.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.