Кардіомагніл — попередить серйозні проблеми з серцем

Кардіомагніл — комбінований препарат, до складу якого входять лікарські речовини, перешкоджають формуванню тромбів в кровоносних судинах. Тромбоутворення небезпечно тим, що може призвести до порушення живлення тканин, саме це є причиною таких важких захворювань, як інфаркт міокарда та ішемічний інсульт.

Як діє Кардіомагніл

Кардіомагніл — це лікарський препарат, який складається з ацетилсаліцилової кислоти (аспірину) і гідроксиду магнію. Випускається він у таблетках різної дозування (75 мг ацетилсаліцилової кислоти + 15,2 мг гідроксиду магнію і 150 мг ацетилсаліцилової кислоти + 30,39 мг гідроксиду магнію в одній таблетці) норвезькій фармацевтичною компанією Нікомед.

Головною діючою речовиною в препараті є аспірин. Це препарат, який відноситься до групи нестероїдних протизапальних препаратів (НПЗП) і має знеболюючу, протизапальну, жарознижувальну дію і пригнічує процес склеювання (агрегації) тромбоцитів, тобто утворення тромбів. Крім того, аспірин вибірково пригнічує синтез тромбоксану А2, який сприяє склеюванню тромбоцитів — це призводить до зменшення агрегації тромбоцитів і зниження згортання крові.

Але аспірин володіє вираженим побічним ефектом: він пригнічує дію ферменту циклооксигенази (ЦОГ), під впливом якої утворюються біологічно активні речовини простагландини, що захищають слизову оболонку шлунка від різних впливів. Тому при прийомі аспірину часто формуються хронічні ерозивні гастрити і виразкова хвороба шлунка.

Щоб нівелювати цей побічний ефект, до складу Кардіомагнілу ввели гідроксид магнію, який захищає слизову оболонку шлунка від впливу аспірину.

Кому рекомендується прийом Кардіомагнілу

Профілактичний прийом Кардіомагнілу рекомендується хворим, що страждають такими захворюваннями, як цукровий діабет, ожиріння, порушення ліпідного обміну, артеріальна гіпертензія (високий артеріальний тиск) і деякими іншими. Особливо показаний прийом Кардіомагнілу людям похилого віку і кращим людям. Це є профілактикою тромбозів кровоносних судин і таких ускладнень, як інфаркт міокарда, ішемічний інсульт та інших.

Кардіомагніл призначають і в тому випадку, якщо інфаркт міокарда вже був, для профілактики повторного захворювання. Крім того, його призначають при частих нападах стенокардії.

При хірургічних операціях на серці та судинах (наприклад, при аортокоронарне шунтування) для профілактики тромбоемболій також призначається прийом Кардіомагнілу (тромбоемболія — це відрив тромбу, рух його з током крові по кровоносних судинах і закупорка ним судини, який може знаходитися далеко від місця утворення тромбу).

Протипоказання для прийому

Прийом Кардіомагнілу протипоказаний:

 • при геморагічному інсульті (розриві кровоносної судини, що постачає кров’ю головний мозок);
 • при зниженні згортання здатності крові і схильності до кровотеч будь-якого походження;
 • при «аспірінової» бронхіальній астмі, яка виникає при прийомі НПЗП;
 • при ерозивних гастритах і виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, а також при шлунково-кишкових кровотечах;
 • при важких захворюваннях нирок з вираженим порушенням їх функції;
 • при деяких ферментативних порушеннях (дефіциті глюкозо-6-фосфатдегідрогенази);
 • при вагітності в I і III триместрах і під час годування дитини грудьми;
 • в дитячому та підлітковому віці — прийом дозволений тільки з 18 років;
 • при індивідуальній непереносимості препарату;
 • не можна поєднувати прийом Кардіомагнілу з метотрексатом.
 • З обережністю Кардіомагніл призначають при подагрі, при виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, а також шлунково-кишкових кровотечах у хворого в минулому, при печінковій недостатності, будь-яких алергічних захворюваннях, поліпозі носа, у II триместрі вагітності.

  Побічна дія

  Кардіомагніл може давати наступне побічні реакції:

 • алергічні реакції (зустрічаються часто) — кропив’янка, ангіоневротичний набряк, рідко — анафілактичний шок;
 • з боку шлунково-кишкового тракту — печія, нудота, блювота, біль у верхній частині живота, ерозивно-виразкові ураження слизової оболонки шлунка та дванадцятипалої кишки, кровотечі з області шлунка і кишечника, перфорація виразки шлунка або дванадцятипалої кишки, запалення слизової оболонки порожнини рота (стоматит), стравоходу (езофагіт), товстого кишечника (коліт), синдром подразненого кишечника;
 • з боку печінки — минущі порушення функції печінки;
 • з боку бронхо-легеневої системи — бронхоспазми;
 • з боку крові — підвищена кровоточивість, зниження згортання здатності крові, анемія, зниження числа тромбоцитів і зернистих лейкоцитів у крові (іноді їх повна відсутність — агранулоцитоз, який призводить до різкого зниження імунітету), збільшення числа еозинофілів (ознака алергізації);
 • з боку нервової системи — запаморочення, головний біль, безсоння або сонливість, шум у вухах, дуже рідко — геморагічний інсульт.
 • Кардіомагніл — це хороший засіб для профілактики тромбозів, але призначати його повинен лікар.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.