Карциноїдної пухлини: суть захворювання

карциноїдної пухлини — це рідкісний, повільно прогресуючий вид раку , виліковна на ранній стадії. Цей вид захворювання складно діагностувати. Найчастіше карциноїдної пухлини з’являються в кишечнику, в тому числі в кишковому тракті, в червоподібному відростку, прямій кишці, товстому кишечнику, шлунку або підшлункової залозі.

Цей вид пухлини складає третю частину всіх пухлин, що розвиваються в тонкому кишечнику, і майже 50% усіх злоякісних пухлин у тонкому кишечнику. Також карциноїдної пухлини можуть з’явитися в легенях, яєчниках та інших органах.

карциноїдної пухлини — це вид нейроендокринної пухлини. Це означає, що вони розвиваються із клітин нервової та ендокринної систем і можуть виробляти гормони. Коли вони викидають надлишкову кількість гормонів, таких як гістамін і серотонін, можуть виникнути такі симптоми, як гіперемія, шлункові кольки і діарея — так званий «карциноїдних синдром».

Як і багато інших видів раку, карциноїдної пухлини найлегше вилікувати на ранній стадії хвороби. Дійсно, на ранній стадії дане захворювання можна вилікувати повністю шляхом хірургічного втручання. В основному карциноїдної пухлини ростуть і поширюються по організму дуже повільно. Протягом багатьох років хвороба може протікати без будь-яких симптомів, тому виявити її на ранній стадії не так вже просто.

Ознаки та симптоми

У тих випадках, коли карциноїдної пухлини все ж проявляють себе, ці прояви можуть бути дуже слабкими або можуть нагадувати симптоми інших захворювань.

карциноїдної пухлини, які розвиваються в шлунково-кишковому тракті, можуть викликати такі симптоми, як біль у ділянці живота, запор, кровотеча або судоми. Карціноіди в легенях можуть стати причиною інфекції, пневмонії або хронічного кашлю.

Крім того, карциноїдної пухлини можуть призвести до розвитку карциноїдного синдрому і синдрому Іценко-Кушинга.

Симптоми карциноїдного синдрому наступні: діарея, почервоніння шкіри, свистяче дихання, задишка, шлункові кольки і прискорене серцебиття.

До симптомів Іценко-Кушинга відносять збільшення ваги, м’язову слабкість, витончення шкіри, збільшення кількості волосся на обличчі і тілі, високий рівень цукру в крові і підвищений артеріальний тиск.

Найбільша складність при діагностуванні полягає в тому, що лікарі часто навіть і не думають в можливості виникнення даного захворювання, оскільки карциноїдної пухлини — захворювання рідкісне, лікарі не розглядають дане захворювання як можливу причину наявних симптомів.

Фактори ризику розвитку карциноїдних пухлин

Дослідники все ще продовжують вивчати дане захворювання і його можливі причини. Існує кілька відомих факторів ризику розвитку карциноїдної пухлини, і велику частину цих факторів неможливо контролювати чи змінювати.

 • Генетичний синдром. У людей з рідкісним генетичним синдромом множинної ендокринної неоплазії I типу (МЕН I) підвищений ризик розвитку деяких видів пухлин, у тому числі і карціноід. Ризик виникнення карциноїдної пухлини також більш високий у людей із захворюванням нейрофіброматоз I типу.
 • Пол. У жінок ризик розвитку карціноід трохи вище. Чому це так, дослідники сказати поки не можуть.
 • Расова приналежність. У чоловіків і жінок афроамериканської раси частіше зустрічаються карціноіди шлунково-кишкового тракту, а для європейців більш характерні пухлини легень.
 • Шлункові захворювання. У людей із захворюваннями, що знижують утворення в шлунку кислоти і викликають пошкодження шлунка, підвищений ризик розвитку карциноїдної пухлини шлунка.
 • Куріння. У курців підвищується ризик виникнення деяких видів карциноїдних пухлин легенів. Також недавнє дослідження, проведене в Європі, показало, що куріння вдвічі підвищує ризик розвитку карціноід в тонкому кишечнику. Але для підтвердження цих даних потрібно проведення додаткових досліджень.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.