Карциноїдної пухлини: коли хірургічне лікування неможливо

Коли карциноїдної пухлина поширюється на інші органи, хірургічна операція неможлива. Але є інші методи лікування, які можна застосовувати для боротьби з нейроендокринними пухлинами. І хоча ці методи не дають повного одужання при захворюванні на рак, вони можуть сповільнити або зупинити зростання пухлини і полегшити прояв симптомів.

Лікування карціноід за допомогою різних методів

В залежності від місця розташування пухлини і від того, наскільки далеко вона далеко вона поширилася, лікар може використовувати для її лікування різні засоби. Навіть якщо хірургічне лікування неможливо, можна провести операцію, щоб видалити частину пухлини. Ця процедура називається ціторедукція.

При лікуванні карциноїдних пухлин найбільш ефективними є агресивні методи. Досить часто використовується кілька методів лікування, по черзі. Наприклад, спочатку ціторедуктівная хірургію, потім опромінення, потім хіміотерапію. Це допомагає уповільнити ріст пухлини.

Лікарські препарати, що сповільнюють ріст пухлини

Лікарські препарати можуть перешкодити швидкому розвитку пухлини і полегшити прояви карциноїдного синдрому. Карциноїдних синдром — це стан, що супроводжується набором симптомів, включаючи почервоніння шкіри, свистяче дихання і діарею, і має місце в тому випадку, коли пухлина виробляє надмірну кількість гормонів, наприклад, серотоніну і гістаміну.

 • Октреотид. Дуже часто для лікування карціноід використовується Октреотид (Сандостатин). Прелата за своїм складом наближений до гормону, який природним чином виробляється в людському організмі. Октреотид допомагає зменшити почервоніння шкіри і діарею, викликані карциноїдних синдромі, а також уповільнює ріст пухлини.
 • Інтерферони. Інтерферон допомагає знизити інтенсивність прояву симптомів карциноїдного синдрому і гальмує розвиток карціноід. Але інтерферони можуть викликати сильні побічні ефекти, тому не всім пацієнтам можна призначати таке лікування.
 • Антигістамінні засоби. Прийом деяких антігістамінниех препаратів може полегшити симптоми карциноїдного синдрому, але вони не здатні сповільнювати зростання пухлини.
 • Вчені продовжують шукати й інші засоби, здатні сповільнити або зупинити зростання карціноід. В даний час кілька препаратів проходять клінічні випробування або чекають затвердження Управління США з контролю якості харчових продуктів і лікарських засобів. Тому, можливо, в майбутньому буде більше варіантів лікування.

  Абляція як засіб зменшення розміру пухлини

  Абляція — це процедура, що дозволяє зруйнувати або зменшити карциноида. При цьому в саме новоутворення вводять речовину, яка вбиває клітини пухлини. Дана процедура часто використовується у випадку, коли пухлина поширилася на печінку. Хірургічне лікування при цьому вже неможливо через розміру, місця розташування або кількості пухлин. Існує кілька видів абляції:

 • Кріотерапія (кріодеструкція). У пухлину шляхом ін’єкції вводиться рідкий азот, що вбиває клітини новоутворення шляхом їх виморожування.
 • Черезшкірна ін’єкція етанолу. Для руйнування клітин пухлини використовується концентрований спиртовий розчин.
 • Радіочастотна абляція. Для руйнування пухлини використовуються високоенергетичні радіочастоти.
 • Хіміотерапія як засіб руйнування клітин карціноід

  Для знищення ракових клітин в хіміотерапії використовуються спеціальні препарати. Їх вводять шляхом інфекції або приймають всередину. Іноді лікарі використовують якийсь один препарат, а іноді комбінацію з декількох ліків. Дані метод лікування викликає низку побічних ефектів, так як використовуються препарати пошкоджують не тільки ракові, але й здорові клітини. До найпоширенішим побічним ефектам відноситься випадання волосся, постійна втома, нудота і блювота. В основному, після закінчення курсу лікування, ці прояви припиняються. Іноді інтенсивність побічних ефектів, особливо таких, як нудота і блювота, можна контролювати або зовсім запобігти їх появи шляхом прийому лікарських препаратів.

  На жаль, метод хіміотерапії не завжди виявляється ефективним при лікуванні карціноід.

  Зазвичай хіміотерапія використовується для лікування лише декількох видів карціноід, наприклад, пухлин в щитовидній залозі. При лікуванні інших видів карциноїдних пухлин цей метод не настільки ефективний.

  Однак іноді лікарі рекомендують проведення хіміотерапії у випадках, коли хвороба супроводжується яскраво вираженими симптомами, коли пухлина вже поширилася на інші органи або коли інші методи лікування не дали ефекту. Цей метод допомагає уповільнити зростання або поширення пухлини.

  Хіміотерапія може виявитися ефективною в разі, якщо пухлина поширилася на печінку. Іноді хімічні препарати шляхом ін’єкції вводяться безпосередньо в артерію, яка несе кров до печінки, яка піддається потужному хімічному впливу. При цьому на інші органи впливу не виявляється. У деяких випадках пацієнту також вводиться речовина, закупорюють дану артерію. У результаті клітини пухлини перестають отримувати поживні речовини і кисень і починають гинути.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.