Кантопексія — вік видно в очах

Розхожа приказка про те, що очі — це дзеркало душі, завжди актуальна: саме в області навколо очей перші ознаки старіння шкіри завжди найпомітніше. Відбувається це тому, що шкіра в області навколо очей особливо тонка, ніжна, вона першою страждає від руйнівного впливу ультрафіолетових променів і швидше за все позбавляється необхідної вологи. В результаті на шкірі в області навколо очей швидко з’являються перші ознаки старіння: «гусячі лапки», зморшки в куточках очей. Ще одна характерна ознака старіння — опущення куточків очей, що додає обличчю втомлений, сумний вигляд. Пов’язане таке явище з неминучим і природним процесом старіння шкіри, а боротися з ним допомагає особлива пластична операція — так звана кантопексія.

Область навколо очей: зона ризику

Поява характерних ознак старіння шкіри пов’язано, в першу чергу, зі специфікою будови обличчя. Під шкірою в області навколо очей розташовується так звана кругова м’яз ока — її скорочення «контролює» змикання і розмикання століття. Круговий м’яз ока працює постійно, кількість її скорочень в день перевищує кілька сотень разів, тому і шкіра в цій області поступово покривається «сіточкою» з дрібних зморшок або складок, які відомі як «гусячі лапки». Постійне скорочення кругового м’яза ока призводить до поступового розтягування шкіри, втрати нею пружності — і в результаті дрібні зморшки в куточках очей стають помітними навіть тоді, коли м’яз знаходиться в розслабленому стані.

З роботою кругового м’яза опосередковано пов’язане і таке вікове зміна зовнішності, як опущення куточків очей. Пов’язано це з поступовим розтяганням так званих Кантус. Під круговим м’язом розташовані хрящі нижнього і верхнього століття, вони утримуються на місці сухожиллями, що йдуть від бічної поверхні століття до куточка ока. Один кінець сухожилля з’єднується в кутку ока з сухожиллям протилежної століття. Таке з’єднання утворює два кути — зовнішній і внутрішній. Саме вони і називаються Кантус — відповідно, внутрішнім і зовнішнім. Сухожилля, що прикріпляються до хрящів верхньої і нижньої повіки, досить довгі і тонкі, тому з часом вони все більше розтягуються. Розтягування, ослаблення зовнішніх Кантус призводить до поступового опущенню куточків очей. У деяких же випадках зовнішні Кантус ослаблені із самого народження — тоді спостерігається вроджене опущення куточків очей.

Кантопексія: міняємо форму очей

Якщо передчасне старіння шкіри і появу зморшок можна в якійсь мірі запобігти за допомогою ретельного догляду за обличчям, то ослаблення Кантус запобігти, за великим рахунком, неможливо. У таких випадках і необхідна кантопексія, що припускає підняття і натяг зовнішніх Кантус з відповідною корекцією форми очей. Процедура корекції опустилися куточків очей може передбачати і висічення частини Кантус — в таких випадках прийнято говорити вже не про кантопексіі, а про кантопластіке. Кантопексія дозволяє не тільки підняти опущені куточки очей, але і зміцнити нижні повіки — саме з цієї причини найчастіше процедура натягу Кантус стає одним з етапів блефаропластики, комплексної пластики повік. Крім того, будучи процедурою, за великим рахунком, естетичної, кантопексія дозволяє змінити форму куточків очей відповідно до індивідуальних побажань пацієнта — наприклад, підняти куточки очей так, щоб очі придбали мигдалеподібну форму.

Процедура

Сама по собі процедура кантопексіі досить тонка і складна, що вимагає практично ювелірної точності роботи пластичного хірурга. Під місцевою чи загальною анестезією в складці над верхнім століттям виконується горизонтальний розріз невеликих розмірів, через який виконується натяг сухожиль і пришивання їх до окісті очниці. Для пришивання Кантус застосовуються спеціальні хірургічні нитки, які самостійно розсмоктуються через певний проміжок часу. Після цього виконаний раніше розріз зшивається — через розташування розрізу в складці над верхнім століттям після операції кантопексіі він залишається практично непомітним. Результати операції можна оцінювати в середньому через тиждень після виконання кантопексіі.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.