Канефрон: застосування в лікуванні урологічних захворювань

Використання лікарських рослин для лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів має багатовікову історію. Однак був період, коли лікарями вони застосовувалися мало. В останні роки ця добре забута стара традиція відновила свої позиції. Лікарські рослини все ширше застосовуються в якості лікарських засобів, що призначаються терапевтами, нефрологами і урологами.

Натуральні засоби та їх переваги

Їх переваги в порівнянні з синтетичними препаратами очевидні. По-перше, це відсутність ускладнень і небажаних побічних ефектів. По-друге, широкий простір для маневрування, який забезпечується багатим вибором рослин, що мають різну дію. Однак не можна стверджувати, що лікарські рослини здатні вилікувати будь-яке захворювання — вони не є панацеєю.

Пріоритетність застосування лікарських рослин визначається характером патологічних змін, фазою захворювання та наявністю ускладнень.

Одне з правил фітотерапії можна сформулювати як принцип її свідчень та пріоритетності. Керуючись цим принципом, слід визначити роль лікарських рослин на певному етапі хвороби. Вона може бути основною, паритетній і допоміжної. Другий принцип фітотерапії — принцип її індивідуальності.

Історія канефрона

У Німеччині канефрон випускається з 1934 року. Такий термін застосування препарату свідчить про його ефективність. Канефрон — комбінований препарат рослинного походження. До складу його входять золототисячник (Herba Centaurii), любисток (Radix Levistici), розмарин (Folia Rosmarini), шипшина (Fructus Cynosbati).

Речовини, які входять до складу препарату, чинять антисептичну, спазмолітичну, протизапальну дію на сечостатевий тракт, зменшують проникність капілярів нирок, мають діуретичним ефектом, покращують функцію нирок, потенціюють ефект антибактеріальної терапії.

Склад канефрона

Так, в траві золототисячника присутні алкалоїди, флавоноїдної сполуки, гіркі глікозиди, фенольні кислоти. У шкірці шипшини міститься велика кількість аскорбінової кислоти, органічних кислот, багато цукру, пектинових кислот, органічних кислот (лимонної і яблучної), а також каротину. У складі любістока є ефірні масла, фенолкарбонові кислоти, фталіди. Розмарин містить розмаринове кислоту, ефірні олії та флавоноїди.

Дія канфрона

Різні види дії канефрона на організм обумовлені вхідними в його склад ефірними маслами (любисток, розмарин), фенолкарбонові кислоти (розмарин, любисток, золототисячник), фталіди (любисток), смутками (золототисячник).

Діуретична дія канефрона обумовлено поєднанням різних точок докладання лікарських речовин. Ефірні олії розширюють судини нирок, що сприяє поліпшенню кровопостачання ниркового епітелію, а також впливають на функцію епітелію ниркових канальців. Це проявляється головним чином в зменшенні реабсорбції іонів Na + та відповідної кількості води. Діуретична дія фенілкарбонових кислот пояснюється осмотичним ефектом. Принцип дії полягає в тому, що при попаданні в просвіт ниркових канальців вони створюють високий осмотичний тиск (зворотному всмоктуванню ці препарати не піддаються), і значно знижується реабсорбція води та іонів Na +.

Запалення і вплив канефрона

Внаслідок виведення з організму надлишку рідини та солей натрію Канефрон сприяє зниженню артеріального тиску. Рослинні сечогінні діють дещо слабше і повільніше сучасних синтетичних препаратів, проте вони більш щадні.

Як відомо, основні ознаки запалення пов’язують з дією медіаторів запалення (брадикінін, простогландин, гістамін, серотонін та інші). Протизапальні властивості канефрона в основному забезпечуються завдяки розмаринової кислоті і пов’язані з придушенням синтезу медіаторів запалення або уповільненням їх звільнення і активації.

Рослини в складі канефрона

Всі лікарські рослини, що входять до складу канефрона, містять речовини (фенолкарболовие кислоти, ефірні олії та інші), мають антимікробну дію. Слід підкреслити широкий протимікробний спектр лікарських рослин та їх активність при стійкій до синтетичних препаратів мікрофлорі. Перевагою даних лікарських рослин є поєднання протимікробних і протизапальних властивостей, що особливо цінно при хронічних процесах у сечовивідних шляхах. Встановлено, що Канефрон підсилює виведення солей сечової кислоти. Ця сторона дії лише частково пов’язана з сечогінним ефектом і досить специфічна. Посилення виділення сечової кислоти перешкоджає випаданню в сечовивідних шляхах кристалів, зростанню наявних каменів і формуванню нових. Також було відзначено, що даний препарат подщелачівает сечу, якщо вона різко кисла при уратних нефролітіазі, і тримає її в межах 6,2-6,8, що також перешкоджає утворенню уратних каменів.

Спазмолітична дія канефрона обумовлено флавоноїдами. Фармакологічно доведений дію канефрона на тубулярний апарат нирки чітко показує, що виділення білка з сечею через раніше перенесених патологічних процесів, що ушкоджують тубулярної апарат, значно знижується.

Таким чином, рослинний препарат Канефрон володіє широким спектром дії, хоча в своєму дослідженні ми розглянули тільки його антимікробну, протизапальну, спазмолітичну і діуретичну активність.

Однак, судячи за наявними даними, Канефрон широко застосовують при нирковій недостатності, протеїнурії, а також при інтерстиціальному нефриті. Канефрон показаний великій групі хворих, що страждають хронічними запальними захворюваннями: пієлонефрит, цистит. Він повинен призначатися пацієнтам з уратним нефролітіазом, а також для відходження дрібних конкрементів після ударно-хвильової літотрипсії.

Побічних ефектів і ускладнень при застосуванні даного препарату протягом 4, 6, 8 тижнів не спостерігалося. Таким чином, препарат можна рекомендувати і дітям і дорослим, він також призначається вагітним, страждають запальними захворюваннями сечовидільної системи.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.