Канефрон — протипоказання: остерігайтеся алергії

Канефрон — лікарський препарат рослинного походження, який володіє всіма необхідними властивостями для лікування інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів. Може застосовуватися протягом тривалого часу, як самостійно, так і в поєднанні з антибіотиками, підсилюючи їх дію.

Канефрон Н — препарат для тривалого застосування

Інфекційно-запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів вимагають тривалого лікування. Зазвичай такі захворювання лікуються за схемою протягом декількох місяців після одужання з застосуванням антибактеріальної терапії та рослинних препаратів. Канефрон Н чудово вписується в такі схеми лікування. Більш того, його можна застосовувати протягом тривалого часу, як самостійно, так і в поєднанні з іншими лікарськими препаратами, що дуже важливо при лікуванні пієлонефритів.

Як препарат рослинного походження канефрон Н практично не має протипоказань, тим не менш, в деяких випадках він все ж протипоказаний.

Коли протипоказаний канефрон Н

Перш за все, до цього препарату потрібно поставитися з обережністю хворим, схильним до алергічних реакцій: як будь-який препарат рослинного походження він може викликати алергію. До його складу входять три лікарські рослини (трава золототисячника, корінь любистку лікарського та листя розмарину), кожен з який може викликати алергію. Таку ж реакцію можуть викликати і допоміжні речовини, що містяться як в драже.

Етанол (спирт), який міститься в розчині для прийому всередину, також має протипоказання. В першу чергу він протипоказаний хворим, що страждають на хронічний алкоголізм після проведеного ним лікування. Як відомо, хворі на хронічний алкоголізм мають довічну фізичну залежність від спиртних напоїв: потрапляючи в організм таких хворих, спирт викликає зміни в обміні речовин, сприяють виникненню нестримної тяги до алкоголю. В результаті хворі можуть порушити режим тверезості.

Протипоказаний спиртовий розчин канефрона Н і при захворюваннях печінки, так як алкоголь має гепатотоксичну дію — вбиває клітини печінки. Тому при необхідності призначення цього препарату хворими із захворюваннями печінки і хронічний алкоголізм його потрібно приймати у вигляді драже.

Під час вагітності та годування груддю

Під час вагітності часто виникає інфекційно-запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів. Є навіть таке самостійне захворювання, як пієлонефрит вагітних. Як відомо, це захворювання вимагає тривалого протирецидивного лікування, в тому числі і з використанням рослинних препаратів. Канефрон Н, який володіє протизапальними, антибактеріальними, сечогінними і спазмолітичні властивості часто призначається акушерами-гінекологами та терапевтами жіночих консультації в цій ситуації, як для лікування, так і для профілактики інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів.

Його також краще призначати у вигляді драже, так як спиртові розчини під час вагітності приймати не бажано. Безумовно, застосовується канефрон Н при вагітності, як усі інші ліки, тільки за призначенням лікаря.

Лікування Канефрон Н не протипоказано при годуванні дитини грудьми, але тільки в тому випадку, якщо у матері і дитини немає алергічних реакцій. У цьому випадку його також краще приймати у вигляді драже і тільки за показаннями і за призначенням лікаря.

При лікуванні дітей

Канефрон Н можна застосовувати при лікуванні дітей будь-якого віку. Грудним дітям канефрон Н призначають у вигляді спиртового розчину для прийому всередину. Встановлено, що то кількість етанолу, яке міститься в дозі, необхідній для лікування дитини, не чинить на нього негативного впливу. Починаючи з 6 років, дитині можна давати і драже.

Застосовується канефрон Н в педіатрії для профілактики і лікування пієлонефритів, як самостійно, так і в комбінації з антибіотиками. Канефрон Н підсилює антибактеріальну і протизапальну дію антибіотиків, тому часто на його фоні можливе зниження їх дозування і скорочення тривалості прийому, що дуже важливо для дітей, які страждають хронічними інфекційно-запальними захворюваннями.

Так як канефрон Н має виражену сечогінну ефектом, при його прийомі треба пити більше рідини.

Канефрон Н — це рослинний препарат, який добре переноситься, не має побічних ефектів (крім алергічних реакцій) і може застосовуватися протягом тривалого часу, що дуже важливо при лікуванні інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.