Канефрон при вагітності: для профілактики і лікування інфекцій сечовивідних шляхів

Однією з найактуальніших проблем під час вагітності є запальні захворювання нирок і сечовивідних шляхів, які часто супроводжують всю вагітність. А так як вагітним жінкам можна призначати далеко не всі протизапальні препарати, то на допомогу приходять ліки рослинного походження, наприклад, канефрон Н.

Чому при вагітності часто розвиваються інфекції нирок і сечовивідних шляхів

Причин для цього дві. Перша причина — підвищення рівня жіночого статевого гормону прогестерону, який пригнічує скорочення гладкої мускулатури матки. Але іннервація органів малого таза і черевної порожнини єдина, тому одночасно блокуються м’язові скорочення органів шлунково-кишкового тракту, нирок і сечовивідних шляхів. Це створює передумови для застою сечі.

Друга причина полягає в тому, що під час вагітності знижується імунітет. Це необхідно для того, щоб зберегти вагітність, так як запліднена яйцеклітина може розглядатися організмом як чужорідне тіло (антиген), а значить, організм постарається від цього антигену позбутися. Знижений імунологічний фон дозволяє уникнути такого ускладнення, але при цьому підвищується небезпека інфекцій.

Поєднання застою сечі зі зниженим імунітетом часто є причиною пієлонефритів і циститів вагітних — це одне із самих частих запальних захворювань при вагітності.

Як діє канефрон Н при вагітності

Канефрон Н — це рослинний комбінований препарат (до складу входять корінь любистку, трава золототисячника і листя розмарину) для лікування інфекцій нирок і сечовивідних шляхів, який випускається в драже і у вигляді водно-спиртового розчину у флаконах німецькою фармацевтичною компанією Біонорика ГмбХ.

Канефрон Н виявляє антибактеріальну, протизапальну, спазмолітичну (сприяє розслабленню гладкої мускулатури сечовивідних шляхів) та сечогінну дію, а також сприяє розширенню кровоносних судин, що покращує їх кровопостачання і стан сечовивідної системи в цілому.

Під впливом канефрона Н посилюється виділення солей сечової кислоти, підвищується рН сечі — це є профілактикою утворення каменів у сечовивідних шляхах. Розмаринова кислота пригнічує вивільнення медіаторів (біологічно активних речовин) запалення, що сприяє зняттю запалення. Всі три, що входять до складу канефрона Н компонента, мають досить широким спектром антибактеріальної дії.

Всі ці якості дозволяють застосовувати Канефрон Н як у вигляді самостійної терапії при інфекціях сечовивідних шляхів, так і в поєднанні з іншими антибактеріальними препаратами, дія яких під впливом канефрона Н підсилюється і продовжується (потенціюється).

Ще однією актуальною проблемою при вагітності є пізній токсикоз або гестоз, причиною якого є порушення роботи дрібних кровоносних судин. Один з проявів гестозу — втрата білка з сечею, що вкрай негативно позначається на стані вагітної жінки та плоду. У цьому випадку канефрон Н також може допомогти, так як він позитивно впливає на роботу нирок, що призводить до зменшення втрати білка з сечею (протеїнурії). Зрозуміло, при гестозі канефрон Н не може бути єдиним препаратом, його призначають в рамках комплексної терапії.

У випадку, якщо жінка і до вагітності хворіла на пієлонефрит, канефрон Н призначається їй для профілактики загострень. Канефрон Н — це рослинний препарат, який діє досить повільно і м’яко, тому його призначають на тривалі терміни, іноді до півтора місяців. Але дозу і тривалість прийому цього препарату може призначати тільки лікар. При необхідності курс лікування повторюють кілька разів протягом вагітності.

На тлі лікування Канефрон Н у вагітних жінок з пієлонефриту і гестозами поліпшувався загальний стан, зменшувалися болі в поперековій області, набряки нижніх кінцівок і лабораторні показники (наявність ознак запалення і білка в сечі).

Канефрон Н прекрасно переноситься і, як правило, не дає побічних ефектів. Єдиним можливим побічним ефектом від його застосування можуть бути алергічні реакції. У кожної жінки вони можуть проявлятися по-своєму — у вигляді різноманітної висипу, набряку і навіть бронхоспазмів. Якщо канефрон Н викликає алергію, то приймати його ні в якому разі не можна.

Протипоказанням для прийому канефрона Н є тільки індивідуальна непереносимість препарату. Випадків передозувань препарату виявлено не було.

Канефрон Н — це препарат, який майже завжди призначається вагітним жінкам для профілактики і лікування інфекцій сечовивідних шляхів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.