Канефрон — незамінний при захворюваннях нирок

Захворювання нирок вимагають деколи дуже тривалого лікування, при якому активні лікарські препарати змінюються рослинними, що надають не таке виражене дію, потім робиться перерва лікуванні і все починається знову. До таких препаратів рослинного походження відноситься канефрон, який можна приймати як у комбінації з іншими препаратами, так і самостійно.

Канефрон — універсальний препарат для лікування захворювань нирок

Канефрон (правильна назва — канефрон Н) — це складний рослинний препарат (містить траву золототисячника, корінь любистку лікарського та листя розмарину) для лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Канефрон надає сечогінну, протизапальну і протимікробну дію. При прийомі разом з антибіотиками він підсилює їх дію. Застосовується для лікування запальних та інфекційно-алергічних захворювань нирок та сечовивідних шляхів, а також для попередження утворення каменів у нирках.

Механізм дії канефрона

До складу канефрона входить три рослинних компонента: трава золототисячника, корінь любистку лікарського та листя розмарину. Випускається він у вигляді драже та водно-спиртової витяжки для прийому всередину фармацевтичною компанією Біонорика (Німеччина). Препарат має сечогінну, спазмолітичну, антибактеріальну та протизапальну дію.

Всі рослини, що входять до складу канефрона, містять речовини (фенолкарбонові кислоти, ефірні олії та інші) з широким спектром протимікробної дії. Їх протимікробну дію може також посилювати протимікробну дію антибіотиків за рахунок збільшення концентрації антибактеріальних препаратів в паренхімі нирок і сечі, що веде до підвищення ефективності антибактеріальної терапії.

Протизапальний ефект канефрона залежить від дії розмаринової кислоти, яка пригнічує вивільнення речовин, здатних викликати запалення.

Механізм дії канефрона обумовлений його складом: вхідні в нього лікарські рослини взаємно підсилюють лікувальні ефекти один одного. Так, сечогінну дію канефрона зумовлено розширенням ниркових судин під дією ефірних масел, поліпшенням кровопостачання ниркового епітелію і зменшенням процесів зворотного всмоктування (реабсорбції) клітинами ниркових канальців солей натрію і води, тобто виведення солей і рідини з організму. При цьому разом з натрієм з організму не виводиться калій (не порушується водно-сольовий баланс). Канефрон підсилює виведення солей сечової кислоти (уратів), це перешкоджає утворенню в нирках і сечовивідних шляхах каменів з уратів і подщелачівает сечу, що також перешкоджає каменеутворенню.

При деяких захворюваннях нирок (наприклад, при гломерулонефриті) з сечею виділяється білок — канефрон зменшує його кількість за рахунок поліпшення кровопостачання нирок і мисок, зменшення проникності капілярів нирок — все це впливає на фільтрацію і повторне всмоктування (реабсорбцію) білка, тому при його прийомі кількість виділяється з сечею білка зменшується.

Антибактеріальна дія канефрона забезпечують всі вхідні в нього компоненти. Містяться в них фенолкарбонові кислоти пригнічують синтез білка в клітинах бактерій, ефірні олії та флавоноїди руйнують їх мембрани. Біофлавоноїди пригнічують дію гіалуронідази бактерій (ферменту, що руйнує гіалуронову кислоту тканин епітелію сечовивідних шляхів), що обмежує поширення збудників інфекції в тканинах. Сечогінну дію перешкоджає затримці бактерій в сечовивідних шляхах.

У результаті препарат виявляє антибактеріальну дію навіть на тих збудників інфекції, які не виявляють чутливості до антибіотиків широкого спектру дії.

Спазмолітична дія канефрона здійснюється за рахунок входять до його складу флавоноїдів та розмаринового ефірної олії.

Протизапальна дія препарату зумовлена розмаринової кислотою, яка перешкоджає утворенню простагландинів — біологічно активних речовин, які беруть участь у запальних реакціях. Крім того, розмаринова кислота виявляє антиоксидантну дію.

Особливістю дії канефрона є те, що виведення з сечею органічних фенолкарбонових кислот і продуктів їх обміну (метаболітів) призводить до зміни кислотності сечі і створення середовища, некомфортною для життєдіяльності бактерій. В результаті комплексного впливу канефрона на тканину нирок функція нирок відновлюється і знижується виведення з сечею білка.

Кому призначають

Канефрон призначають при лікуванні інфекційно-запальних захворювань нирок і сечовивідних шляхів — пієлонефритів і циститів. Препарат можна приймати як одночасно з будь-якими іншими антибактеріальними засобами (ефективність їх збільшується), так і після курсу лікування такими препаратами. При неважких інфекційно-запальних процесах канефрон можна застосовувати самостійно.

Показанням для прийому канефрона є також інфекційно-алергічні захворювання нирок — гломерулонефрити. Відновлення під впливом канефрона функції нирок сприяє зниженню втрат білка при цих захворюваннях.

Застосовують канефрон також для лікування та профілактики сечокам’яної хвороби — він перешкоджає каменеутворенню. Після операції по дробленню каменів (літотрипсії) він сприяє швидкому виведенню з сечових шляхів осколків каменів.

При проведенні курсу лікування Канефрон хворому необхідно пити більше рідини.

Показання та протипоказання

Канефрон можна приймати окремо або в складі комплексного лікування захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Канефрон застосовується:

 • при хронічних запальних захворюваннях нирок і сечового міхура, його призначають навіть при вагітності;
 • при хронічних інфекційно-алергічних захворюваннях нирок (гломерулонефритах);
 • при хронічних інтерстиціальних нефритах (запалення сполучної тканини нирок);
 • для профілактики утворення каменів у сечовивідних шляхах, у тому числі після операції з видалення таких каменів.
 • Протипоказаний прийом канефрона при підвищеній чутливості до його компонентів організму хворого. Для прийому драже протипоказанням є дитячий вік до 6 років, а для прийому крапель — хронічний алкоголізм (спиртовий розчин може спровокувати рецидив захворювання) та захворювання печінки (спирт є специфічним отрутою для клітин печінки).

  З побічних ефектів канефрона відомі тільки алергічні реакції, що потребують відміни препарату.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.