Кандидоз у жінок — чи варто розраховувати тільки на ліки?

загрузка...

Особливо в останнє десятиліття зросла роль інфекції, викликаної грибками . Найчастіше в якості збудника захворювань виступають різні представники роду грибів Candida. Кандидоз у жінок може протікати не тільки в якості самостійного захворювання, але також супроводжувати інших захворювань, які мають статевий шлях передачі.

Що відрізняє кандидоз від інших інфекцій

кандидозного ураження статевих органів по праву вважається часто зустрічається інфекцією. Говорити про достовірних даних щодо захворюваності кандидозом важко, тому що великий відсоток жінок віддають перевагу самолікуванню і не звертаються за медичною допомогою. В середньому кандидоз становить близько тридцяти відсотків серед інфекцій піхви. Така поширеність пов’язана в першу чергу з тим, що гриби складають частину нормального складу вагінальної мікрофлори. Тільки при створенні певних умов вони можуть почати посилено розмножуватися, викликаючи появу у жінки клінічних ознак захворювання.

Клінічно кандидоз протікає в декількох варіантах. Це може бути гострий, хронічний процес, а також форма кандидоносійства. Всі ці форми відрізняються за своїм перебігом. Найбільш яскраво протікає молочниця у вигляді гострого процесу. Будуть характерними наступні скарги:

 • поява рясних, густих, білих виділень їх статевих шляхів. У деяких випадках вони можуть бути плівчастими або хлопьевідний, сирнистими. Такі виділення супроводжуються появою специфічного кислуватого запаху, який носить нерезкий характер
 • характерно приєднання інтенсивного свербіння в області статевих органів зовні. Свербіж супроводжується печінням, расчесами. Все це відбивається на стані нервової системи жінки, може стати причиною неврозу, безсоння
 • шкіра та слизові статевих органів зовні стають набряклими, з ділянками почервонінь. Нерідко з’являються різні висипання на слизових і шкірі, які вимагають диференційованого підходу при проведенні діагностики з іншими захворюваннями, в клінічній картині яких можуть бути присутніми подібного роду висипання
 • при гострому інфекційному процесі можуть з’явитися скарги, пов’язані з утрудненням процесу сечовипускання
 • Кандидоз, що протікає в хронічній формі, відрізняється наявністю більш стертою симптоматики. Скарги та клінічна картина будуть менш інтенсивними. Хронічний інфекційний процес можна охарактеризувати тривалим перебігом, у зв’язку з цим всі прояви грибкової інфекції на шкірі носять вторинний характер. Нерідко шкірні прояви зачіпають періанальна область і область стегон.

  Така клінічна форма, як кандідоносітельство, протікає без клінічної симптоматики, а також при відсутності. Діагноз може бути встановлений тільки на підставі лабораторного обстеження, зокрема мікробіологічного дослідження.

  Яке має бути лікування при кандидозі

  Кандидоз у жінок вимагає проведення курсу протигрибкову терапію в обов’язковому порядку. Перед її призначенням необхідно рекомендувати жінці комплексне обстеження, яке включає в себе бактеріологічне дослідження з встановленням чутливості збудника захворювання до антибактеріальних або протигрибкових препаратів.

  Лікування складається з місцевою і загальною (або системної) терапії за допомогою засобів, що мають протигрибкові властивості. В якості місцевої терапії використовуються вагінальні таблетки, свічки, мазі, крему. Їх комбінують, наприклад, свічки і крем, що підвищує ефективність терапії. Місцеві обробки призначають у разі грибкового ураження шкіри і слизових. Системний вплив роблять препарати, які відносяться до тріазолового ряду протигрибкових засобів. Флуконазол, ітраконазол повинні бути включені в схему терапії, що проводиться. Рекомендується призначати флуконазол у дозі 50 або 150 мг залежно від клінічної форми захворювання. Доза 50 мг вимагає більш тривалого прийому препарату.

  Не має сенсу займатися лікуванням кандидозу без виконання рекомендацій щодо гігієни, харчування, способу життя. Необхідно переглянути свій раціон харчування і виключити борошняні вироби, солодощі, тобто їжу, багату вуглеводами. Саме така їжа є прекрасним грунтом для зростання грибкової флори. Потрібно намагатися збагачувати раціон свіжими овочами та фруктами. Проблема кандидозу тісно взаємопов’язана із станом імунітету. Завдяки захисній дії місцевих чинників не відбувається посиленого росту грибів, які є частиною нормального складу флори піхви. Дозовані фізичні навантаження і вправи, загартовування слід рекомендувати з метою підвищення захисних сил організму і його оздоровлення.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.