Кандидоз у чоловіків: у чому причина?

загрузка...

Кандидоз статевих органів цілком може початися і у чоловіків, але не на «порожньому» місці, а тільки в тому випадку, якщо у чоловіка знижений імунітет. Причин для зниження імунітету може бути безліч, це як різні урологічні, так і будь-які загальні захворювання.

Кандидоз у чоловіка — тривожна ознака

Кандидоз або молочниця статевих органів викликається дріжджоподібними грибками роду Candida, які постійно мешкають на статевих органах жінки і в набагато меншому ступені — на статевих органах чоловіків, так як у чоловіків вони приживаються гірше. При нормальному імунітеті у чоловіків не виникає кандидозу, навіть якщо його статева партнерка страждає цим захворюванням.

Якщо ж чоловік захворює кандидозом, то це говорить про те, що у нього щось не в порядку. Найчастіше причиною є якісь урологічні захворювання або статеві інфекції, до яких «охоче приєднується» кандидоз. Може початися кандидоз і на тлі загальних захворювань, наприклад, на тлі цукрового діабету, гормональних порушень або часто рецидивуючих інфекційно-запальних процесів. У будь-якому випадку причина такого зниження імунітету має бути встановлена.

Ознаки

Кандидоз статевих органів у чоловіків проявляється ураженням голівки статевого члена і крайньої плоті (кандидозним баланопоститом). У цій області спочатку з’являється припухлість і почервоніння, які супроводжуються свербінням і палінням. Потім в місці запалення з’являються білі творожистие нальоти. Набряклість голівки статевого члена може викликати порушення сечовипускання, а також болі під час сечовипускання. Крім того, болі можуть з’явитися і під час статевого акту.

Але в цілому кандидоз у чоловіків протікає менш виражене, ніж у жінок, і вони іноді просто не надають йому великого значення, не звертаючись до лікаря. Це неправильна тактика, в результаті якої кандидоз може поширитися на внутрішні статеві органи і викликати значні ускладнення.

Діагностика

Діагноз кандидозу у чоловіків зазвичай ставиться по характерних проявів захворювання. Але цього мало, так як кандидоз часто поєднується з бактеріальною інфекцією, тому діагноз повинен бути підтверджений лабораторними дослідженнями. Для дослідження під мікроскопом береться зішкріб з голівки статевого члена або з крайньої плоті. При дослідженні такого зіскрібка під мікроскопом можна побачити велику кількість грибків роду Candida та його ниток (псевдоміцелія). Встановити всіх збудників інфекції (у тому числі і бактеріального походження) можна в результаті посіву виділень на поживні середовища (мікробіологічного дослідження), цей аналіз виявить не тільки збудників інфекції, але і їх чутливість до протигрибкових та протибактеріальної препаратам.

Проводиться також загальне обстеження чоловіка (у тому числі урологічне) з метою виявлення причин зниження імунітету.

Чи допоможуть протигрибкові препарати?

Лікування кандидозу проводиться протигрибковими препаратами, які при виражених проявах кандидозу призначаються всередину і місцево, а при легких формах — тільки місцево.

З протигрибкових препаратів зараз найбільш популярні препарати, діючою речовиною в яких є флуконазол (Дифлюкан, Мікосіст, Медофлюкон, флюкостат та інші). Флуконазол є ефективним і не дуже токсичним препаратом, який при неважких і не запущених формах молочниці у чоловіків достатньо прийняти один раз. Але якщо молочниця перебігає важко або вона часто рецидивує, то одного прийому буває мало, в такому випадку лікар призначає флуконазол за індивідуальною схемою, іноді раз на місяць протягом досить тривалого часу.

Місцево для лікування кандидозу у чоловіків найчастіше застосовуються протигрибкові креми та мазі. Наприклад, крем з клотримазол або крем макмірор комплекс з ністатином і антибактеріальними препаратами. Крем наносять тонким шаром на головку статевого члена і крайню плоть два рази в день протягом тижня. На головку статевого члена можна також робити аплікації з 2% содовим розчином.

Крім того, за результатами обстеження обов’язково проводиться лікування основного захворювання, яке призвело до зниження захисних сил організму і виникнення кандидозу. Призначаються засоби, які зміцнюють імунітет. Іноді, при часто рецидивуючій і насилу піддається лікуванню молочниці хворому спочатку роблять імунограму (дослідження стану імунітету), а потім вже за результатами імунограми призначають лікарські препарати, що відновлюють окремі ланки імунітету.

Кандидоз у чоловіків — це захворювання, яке не завжди легко піддається лікуванню. Іноді для того, щоб з ним справитися, доводиться пройти повне обстеження та лікування всіх виявлених захворювань.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.