Кандидоз у чоловіків: де він може з’явитися

загрузка...

Кандида біла (candida albicans) — найпоширеніший вид дрожжеподобного грибка, що провокує розвиток грибкового захворювання (кандидозу або молочниці) у чоловіків і жінок. На сьогоднішній день виявлено понад ста п’ятдесяти різновидів грибка, з яких лише десять дійсно шкодять людському здоров’ю і провокують грибкове захворювання. Кандидоз у чоловіків розвивається по досить стандартній схемі і супроводжується низкою характерних симптомів.

Кандидоз порожнини рота у чоловіків

Кандидоз порожнини рота (моніліаз або кандидозний стоматит) зазвичай стає першим наслідком безконтрольного розмноження грибкових мікроорганізмів. Найчастіше від кандидозу порожнини рота страждають маленькі діти, які регулярно приймають антибіотики, або дорослі з ослабленим імунітетом. Так, наприклад, за статистикою у більш ніж дев’яноста відсотків чоловіків з прогресуючими ВІЛ-інфекції спостерігається кандидоз порожнини рота.

Найпоширеніші симптоми кандидозу порожнини рота у чоловіків — поява на слизовій оболонці ротової порожнини (на внутрішній стороні щік, на яснах, язиці і задній стінці горла) характерних білих плям, які можуть відшаровуватися, кровоточити і запалюватися. Розтріскування і роздратування шкіри спостерігається в куточках рота. Крім того, кандидоз порожнини рота викликає неприємний запах з рота, ускладнює процес пережовування і проковтування їжі.

Кандидоз стравоходу у чоловіків

Кандидоз порожнини рота при відсутності належного лікування може поширитися на горло і стравохід (порожнисту м’язову трубку, по якій їжа надходить у шлунок). Як і у випадку з кандидозом порожнини рота, основна ознака кандидозу стравоходу — це поява характерних білих плям, які через постійне тертя при ковтанні їжі часто запалюються, викликаючи відчуття печіння і біль. Стрімкий розмноження грибка може призвести до утворення грибкових колоній в кишечнику, що, в свою чергу, може спровокувати пошкодження стінок кишечника.

Кандидоз статевого члена

Грибкові колонії розвиваються в теплій і вологому середовищі, тому один з найпоширеніших видів кандидозу — це кандидоз статевих органів (у чоловіків — кандидоз статевого члена). Від цього захворювання найчастіше страждають чоловіки з ослабленим імунітетом (при різних формах раку, ВІЛ-інфекції, діабеті). У випадку кандидозу статевого члена грибкові мікроорганізми розмножуються на шкірі статевого члена і навколишніх його ділянках шкіри (особливо за відсутності обрізання).

Одне з головних наслідків кандидозу статевого члена у чоловіків — баланіт, запалення пеніса. Баланіт викликає запалення голівки статевого члена, відчуття свербежу, біль, зміна кольору шкіри. Крім того, дуже часто баланіт супроводжує запалення уретри, яке, в свою чергу, робить надзвичайно болючим процес сечовипускання і еякуляції. Грибкові мікроорганізми накопичуються під крайньою плоттю (зовні такі скупчення виглядають як сир), приводячи до появи виразного неприємного запаху. Кандидоз може поширитися на стегна, сідниці і мошонку.

Крім ослабленого імунітету, основними факторами, що провокують кандидоз у чоловіків, є нехтування особистою гігієною і зараження при статевому акті. Хоча кандидоз не вважається захворюванням, що передається статевим шляхом, заразитися молочницею можна при статевих контактах.

Кандидоз шкіри у чоловіків

Кандидоз шкіри також може бути результатом ослаблення імунітету або постійного прийому антибіотиків, проте найчастіше це грибкове захворювання спостерігається у чоловіків з діабетом (особливо при ожирінні). Грибкові колонії розмножуються в теплій, вологому середовищі — під пахвами, між пальців ніг, під нігтями, під великими складками шкіри. Основні симптоми кандидозу шкіри у чоловіків — поява на шкірі окремих червоних або сірих сверблячих вогнищ, дерматит, запалення шкіри, інфекції волосяних фолікулів, неприємний затхлий запах.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.