Кандидоз шкіри — зверніть увагу на стан свого організму

Одним їх проявів грибкового ураження може стати кандидоз шкіри. Гриби, які є збудниками цього захворювання, являють умовно-патогенну флору організму і не викликають ніяких патологічних станів. Тільки в умовах зміни стану макроорганізму внаслідок імунного дефіциту з’являються ознаки інфекційного захворювання.

Як потрапляють гриби в організм людини

Існує кілька груп провокуючих факторів, які сприяють розвитку кандидозу шкіри. Умовно їх можна розділити на зовнішні і внутрішні чинники. До зовнішніх або екзогенних факторів відносять причини, пов’язані з впливом зовнішнього середовища, а саме:

 • сприятливі температурні умови, коли в умовах підвищеної вологості і температури спостерігається більш інтенсивне потовиділення і мацерація шкіри. У шкірних складках гриби розмножуються, викликаючи симптоми кандидозу шкіри. Наявністю надмірної вологості в приміщенні і температурним режимом можна пояснити, чому дуже часто у працівників лазень або пралень виникає грибкове ураження шкіри
 • вплив на шкіру шкідливими хімічними речовинами. Це можуть бути кислоти, луги, барвники, розчинники
 • кандидоз може бути викликаний вмістом в повітрі приміщення спір або грибів. Старі приміщення, що не мають систему вентиляції, в деяких випадках стають небезпечними об’єктами
 • Велика група внутрішніх або ендогенних причин пов’язана безпосередньо із загальним станом організму. В умовах зниженої опірності організму створюються умови, що сприяють розвитку грибкової інфекції шкіри. Найчастіше кандидоз шкіри зустрічається при наступних станах:

 • інфекційні захворювання, що протікають в хронічній формі
 • онкологічні захворювання
 • патологія ендокринної системи, у тому числі діабет, метаболічні порушення, патологія щитовидної залози. Найчастіше ускладнення при діабеті це молочниця. Стан порушеного обміну вуглеводів і імунного дефіциту можна назвати безпосередньою причиною патологічного росту грибів на шкірі
 • захворювання травного тракту, системи крові
 • Яким повинен бути підхід до лікування

  Кандидоз шкіри є серйозною медичною проблемою. Підхід до лікування має бути комплексним з урахуванням всіх можливих факторів розвитку даного захворювання. На перший план виходить антімікотіческой терапії, але вона буде ефективною тільки в разі обстеження пацієнта і виключення наявності у нього патології з боку інших систем і органів. При виявленні супутньої патології необхідно провести курс лікування у профільного фахівця. Якщо пацієнт страждає хронічними захворюваннями, то слід призначити профілактичне лікування, щоб не допустити розвитку загострення патологічного процесу. Окремої уваги заслуговує стан травного тракту, так як процеси дисбактеріозу в кишківнику будуть впливати стимулюючим чином на зростання грибкової флори.

  У схему лікувальних заходів включають місцеві обробки. Патологічні ділянки грибкового ураження на шкірі можна обробляти спеціальними барвниками, які володіють протигрибковими властивостями. З цією метою застосовують розчин метиленового синього або брильянтового зеленого. Протягом декількох днів продовжують робити місцеві обробки, після чого наносять протигрибкові мазі або крему. Кандидоз шкіри можна лікувати тільки місцево, тому призначають системні препарати для досягнення повного клінічного і лабораторного одужання. Ітраконазол або флуконазол ефективно використовуються при лікуванні. Доза ітраконазолу на добу повинна становить двісті мг. Препарат приймають протягом тривалого часу, але тривалість визначає лікар залежно від того, в якій формі протікає кандидозної ураження шкіри.

  Важливе місце в терапії кандидозу займають заході, спрямовані на підвищення опірності організму і імунітету. В даному випадку можна рекомендувати прийом імуностимулюючих, комплексних полівітамінних препаратів. Зміцнювати організм слід за допомогою фізичних вправ, загартовуючих процедур та інших різних методів. Не можна забувати про правильне харчування, адже більшою мірою наш харчовий раціон буде віддзеркаленням станом здоров’я. Доведеться відмовитися від колись улюблених продуктів, наприклад, від солодкого, мучного, спецій, маринадів, прянощів, стимулюючих і алкогольних напоїв, в іншому випадку буде складно досягти одужання. Корисними є молочнокислі продукти, так як при їх вживанні буде відбуватися відновлення порушеного складу мікрофлори в кишечнику, що позитивним чином відіб’ється на кількості грибкової флори.

  Марина Соловйова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.