Кандидоз: лікування дається нелегко

загрузка...

Лікування кандидозу не завжди проходить легко і просто, так як це захворювання, як ніяке інше тісно пов’язане із загальним станом організму і станом його захисних сил — імунітету. Від довгостроково протікає рецидивуючого кандидозу можна позбутися тільки після повного обстеження і лікування основного захворювання, яке призвело до виникнення кандидозу.

Основні принципи лікування кандидозу

Іноді кандидоз виникає при незначному зниженні імунітету, наприклад, після застуди, якоїсь інфекції, операції і так далі. Якщо такий кандидоз почати лікувати вчасно, то більших зусиль для одужання хворого не буде потрібно.

Інша справа, якщо хворий давно страждає рецидивуючим зовнішнім кандидозом (слизових оболонок або шкіри) або кандидозом внутрішніх органів. Для того щоб вилікувати такий кандидоз, потрібно спочатку виявити причину стабільного зниження імунітету. А це не завжди буває легко, адже деякі хронічні захворювання протікають приховано. Наприклад, хронічні інфекційно-запальні гінекологічні і урологічні захворювання часто вдається виявити тільки після ретельного обстеження.

Кандидоз внутрішніх органів також виникає не на порожньому місці, найчастіше грунт для нього готують різні запальні процеси у внутрішніх органах, які призводять до виснаження захисних сил організму. У шлунково-кишковому тракті це можуть бути хронічні гастрити, панкреатити, холецистити, коліти. У дихальній системі — хронічні бронхіти, пневмонії і бронхіальна астма. Вилікувати кандидоз внутрішніх органів можна тільки, підлікувавши ці захворювання і зміцнивши імунітет.

Лікування кандидозу статевих органів

Якщо кандидоз статевих органів виник вперше, причина його відома, а прояви не дуже виражені, то цілком можна обійтися застосуванням місцевого лікування та общеукрепляющими коштами у вигляді вітамінно-мінеральних комплексів, настоянки елеутерококу і так далі. Місцево при цьому можна застосовувати протигрибкові засоби. Для лікування жінок підійдуть вагінальні свічки або таблетки (наприклад, з клотримазол), а для лікування чоловіків — крем з клотримазол.

Вагінальні таблетки з клотримазол вводять на ніч за допомогою спеціального аплікатора глибоко всередину піхви за наступною схемою: по 100 мг на добу протягом тижня або 200 мг на добу протягом трьох днів, або 500 мг одноразово. Жінкам можна застосовувати і крем з клотримазол, його також вводять у піхву за допомогою аплікатора щодня протягом одного — двох тижнів на ніч.

Чоловікам підійде крем з клотримазол, який наноситься тонким шаром на головку статевого члена і внутрішню поверхню крайньої плоті двічі на день протягом одного-двох тижнів.

Одночасно можна робити сидячі ванночки з 2% розчином соди з подальшим змазуванням статевих органів 5% розчином бури в гліцерині або водним розчином метиленового синього.

При рецидивуючих важких кандидозах статевих органів у жінок і чоловіків потрібне тривале системне лікування. Крім того, для виявлення порушень імунітету досліджується кров на стан імунітету (иммунограмма), за результатами цього дослідження призначаються лікарські препарати, відновлюють порушені ланки імунітету.

У якості системного лікування призначаються протигрибкові засоби всередину у вигляді пігулок або капсул. Сьогодні найчастіше для такого лікування використовують препарати, діючою речовиною в яких є флуконазол. При незначних проявах кандидозу його досить прийняти один раз, але при постійно рецидивуючих кандидозах статевих органів його призначають за індивідуальною схемою під контролем лабораторних досліджень.

Лікування кандидозу слизової оболонки порожнини рота

У маленьких дітей це захворювання приймає важкий перебіг тільки в тому випадку, якщо його не проліковують своєчасно. Але якщо з самого початку вжити необхідних заходів, то можна швидко ліквідувати ознаки кандидозу за допомогою 2% розчину соди — їм протирають порожнину рота після кожного годування дитини або зригування. Потім можна змастити слизову оболонку порожнини рота розчином йодинола, розведеним на дві третини кип’яченою водою або водним розчином метиленового синього. Мати також повинна обмивати груди содовим розчином до і після годування. Крім того, вона повинна звернутися до гінеколога і вилікувати наявний у неї кандидоз статевих органів.

При тяжкому перебігу молочниці у дітей призначають системне лікування. Іноді таку дитину лікують навіть в стаціонарі за допомогою внутрішньовенного введення протигрибкових засобів.

Лікування кандидозу внутрішніх органів

Це ще більш важке завдання. Тут також буде потрібно иммунограмма і відновлення імунітету. При неважких ураженнях внутрішніх органів лікування можна проводити в амбулаторних умовах, приймаючи протигрибкові і іммуносімулірующіе препарати всередину. Якщо ж кандидоз насилу піддається лікуванню і має тенденцію до поширення, то хворих переводять на стаціонарне лікування з введенням лікарських протигрибкових препаратів внутрішньовенно.

Лікування кандидозу може бути дуже тривалим.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.