Камфора і її корисні властивості: популярна, але небезпечна

загрузка...

Цілющі властивості камфори відомі давно. Камфорне масло належить до групи лікарських препаратів, що збуджують дихальний та судиноруховий центри довгастого мозку. У великих дозах ці препарати здатні викликати судоми, тому камфора не є абсолютно безпечним лікарським засобом.

Як і де росте камфорне дерево

Камфорне дерево являє собою вічнозелене дерево висотою до 50 метрів і до п’яти метрів у діаметрі. Стовбур корявий, розгалужений, покритий довгими вертикальними тріщинами. Листки гладенькі, воскоподібні, чергові, черешкові, ланцетоподібні, з трьома жилками. На листі просвічуються численні точки — крапельки ефірної олії. Квітки непоказні, дрібні, зеленувато-жовті, зібрані в волотисте суцвіття на довгій ніжці. Плоди — кістянки, пурпурно-чорного кольору, діаметром до одного сантиметра, по зовнішньому вигляду схожі на ожину, дозрівають в листопаді.

У дикорослому вигляді камфорні дерева зустрічаються в Південному Китаї, Японії, на Тайвані. Як культурна рослина розлучається в Африці, Південній Америці, Південній Європі, на Чорноморському узбережжі Кавказу.

Збір і заготівля сировини

З камфорного дерева добувають ефірну камфорне масло. Найчастіше сировиною є старі дикорослі дерева, так як найбільше ефірного камфорного масла міститься в нижніх частинах дерева. Дерева спилюють, а потім розділяють на дрібні частини і перетирають в порошок, який переганяють у спеціальних апаратах з водяною парою, отримуючи камфорне масло. Надалі з камфорного масла отримують кристалічну камфору — безбарвні кристали з сильним запахом. Це так звана правовращающего натуральна камфора. Є і синтетична левовращающего камфора, яку отримують з ялицевого масла.

Дія камфори на організм людини

Камфора є аналептичні засоби, тобто збуджує дихальний та судиноруховий центри головного мозку. При введенні під шкіру розчину камфори в олії відбувається стимуляція діяльності цих центрів. Камфора надає також безпосередня дія на серцевий м’яз, підсилюючи обмінні процеси в ній і підвищуючи її чутливість до впливу симпатичної нервової системи (СНС — це частина вегетативної нервової системи, иннервирующей внутрішні органи і кровоносні судини, яка активізується в умовах стресу). Камфора надає також судинозвужувальну дію. Виділяючись з організму через дихальні шляхи, камфора сприяє відділенню мокротиння. Під впливом камфори поліпшується дихальна функція легенів.

Застосовують розчини камфори при лікуванні гострої і хронічної серцевої недостатності, колапсі, пригніченні дихання при запаленні легенів та інших інфекційних захворюваннях, при отруєнні снодійними і наркотичними засобами.

Сьогодні як серцево-судинна і дихальна засіб камфора застосовується порівняно рідко, так як з’явилися нові більш ефективні аналептики. Але як місцеве подразнюючу та антисептичний засіб вона продовжує широко застосовуватися. Так, камфорне масло застосовується при порізах, невеликих ранах, опіках, гнійничкових захворюваннях шкіри.

Ефірне масло камфори володіє особливим свіжим ароматом і надає заспокійливу дію на організм людини. Його вдихають при неврозах, порушеннях засипання, дратівливості, депресіях.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.