Калорійність фруктів: і в бананах є калорії

загрузка...

Фрукти — найкорисніші представники низькокалорійної їжі. Калорійність фруктів настільки мала, а поживність настільки висока, що іноді фрукти стають основою різноманітних дієт, що сприяють швидкому схудненню. Зрозуміло, в різних видах фруктів міститься різна кількість калорій, однак у цілому, завдяки відсутності жирів, калорійність фруктів мінімальна. Оскільки в фруктах міститься дуже багато необхідних для людського здоров’я вітамінів, мінералів і клітковини, фрукти — відмінний спосіб додати в раціон необхідні поживні речовини, уникнувши необхідності підраховувати калорії.

Калорія — одиниця енергії, яку організм отримує, розщеплюючи їжу. Висококалорійні продукти забезпечують організму більше енергії, ніж малокалорійні продукти, але велика кількість калорій — це далеко не завжди добре: надлишок енергії, яку організм не може витратити, він запасає у вигляді жирових відкладень (звідси і надлишкова маса тіла). Оскільки фрукти малокалорійні і одночасно виключно корисні, ними можна (а то і потрібно) замінювати висококалорійні продукти (і, в першу чергу, смачні, але жирні закуски), щоб підтримувати вагу в нормі.

Від чого залежить калорійність фруктів

Калорійність фруктів різна і залежить, в першу чергу, від вмісту цукрів і рідини. Приміром, сухофрукти містять більшу кількість калорій, ніж свіжі фрукти, оскільки в процесі сушіння фрукти втрачають вологу і стають концентрованим джерелом енергії — для порівняння, однакову кількість калорій міститься в чверті склянки родзинок і склянці ягід винограду. Калорійність заморожених і консервованих фруктів також може бути різною залежно від того, додається Чи при приготуванні сироп або цукор. У загальному і цілому, сама низька калорійність — тільки у свіжих фруктів, і чим більше рідини в них міститься, тим менше калорійність фруктів. Приміром, калорійність бананів, містять крохмаль, значно більше, ніж калорійність дині або кавуна, які складаються, в основному, з рідини. Якщо калорійність одного банана середніх розмірів становить близько ста п’яти калорій, то в одному яблуці, що містить куди більше рідини, всього сімдесят дві калорії. Щоб з’ясувати, в яких фруктах найбільшу кількість калорій, зовсім не обов’язково заглядати в таблицю калорійності фруктів — калорійність солодких і «щільних» фруктів (відмінний приклад — банани), як правило, найбільше.

Рахуємо калорії

Калорійність фруктів залежить від багатьох факторів — це і свіжість фруктів (свіжі фрукти менш калорійні в порівнянні з сухофруктами), і спосіб вживання (якщо посипати нарізані фрукти цукром або поливати їх сиропом, то, природно, калорійність фруктів буде більше), і співвідношення рідини і глюкози.

У ста грамах свіжих фруктів міститься наступна кількість калорій:

 • Яблука з шкіркою — п’ятьдесят-два калорії (для порівняння, енергетична цінність ста грамів сушених яблук становить двісті сорок три калорії)
 • Абрикоси — сорок вісім калорій
 • Банани — вісімдесят дев’ять калорій
 • Грейпфрут — тридцять два калорії
 • Виноград — п’ятдесят сім калорій
 • Ківі — шістдесят одна калорія
 • Лимони — двадцять дев’ять калорій
 • Лічі — шістьдесят-шість калорій
 • Манго — шістдесят калорій
 • Нектарини — шістдесят три калорії (у звичайних персиках, куди менш солодких, міститься всього тридцять дев’ять калорій)
 • Апельсини — сорок сім калорій
 • Груші — п’ятдесят вісім калорій
 • Ананаси — п’ятдесят калорій
 • Сливи — сорок шість калорій
 • Мандарини — п’ятдесят три калорії
 • Папайя — сорок три калорії
 • Калорійність і користь для здоров’я

  Калорійність фруктів найчастіше незначна, зате їх користь для здоров’я величезна. Фрукти містять не тільки набір необхідних для підтримки здоров’я в нормі вітамінів (зокрема, вітаміни А і С) і мінералів (калій, залізо), але і клітковину, абсолютно необхідну для нормального травлення. При цьому для того, щоб оцінити всю користь фруктів, зовсім не обов’язково вживати їх у великій кількості — наприклад, в одному ківі міститься навіть більше вітаміну С, ніж необхідно дорослій людині в день. Втім, завдяки невеликій калорійності, фрукти можна вживати практично без обмежень, не побоюючись за свою вагу.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.