Калланетика: американська сестра російської гімнастики

Заморське труднопроизносимое слово «калланетика» означає не що інше, як комплекс вправ на розтяжку і гнучкість. Таке мудроване назву не просто вдалий маркетинговий хід для того, щоб привернути увагу до продажів дисків і касет із записами простих вправ. Ім’я для цього різновиду фітнесу дала його засновниця Каллан Пінкні і тут же наобіцяла всім її послідовниць, що диво-комплекс замінить їм 7:00 занять класичної гімнастикою. Міфи швидко розвіялися, а каланетика, як один з сучасних напрямів фітнесу, залишилася.

Що таке каланетика, її користь

Фітнес, аеробіка, гімнастика, стретчинг, йога, шейпінг — у всіх цих комплексів фізичних вправ багато спільного. У кожному з них є сплав дихальних систем і фізичних вправ, спрямованих на досягнення гнучкості тіла, еластичності зв’язок і підтягнутості фігури. Калланетика потіснила звичні ряди домашнього спорту і впевнено увірвалася в життя сучасників.

Придумала цей різновид фітнесу американка Каллан Пінкні (нар. 1940), з’єднавши воєдино різні комплекси східних гімнастики і дихальних практик. Ця система розроблена для розвитку і оздоровлення всіх частин тіла: стегон, плечей, спини, сідниць, рук і ніг. Заняття калланетикой допомагають знизити вагу і поліпшити обсяги, відновити обмінні процеси в організмі, поліпшити поставу і досягти «балетної» форми в розтяжці.

Міфи і реальність

Каллан обіцяла своїм послідовникам, що година занять калланетикой замінить їм добу вправ в аеробіці або 7:00 класичного шейпінгу, що після десяти тренувань всі жінки помолодшають на десять років, не менше. Тим самим заповзятлива спортсменка миттєво привернула увагу мільйонів зайнятих жінок всього світу: кому хочеться витрачати тривалий час на спалювання калорій і приведення фігури до ідеалу, якщо є можливість отримати той же результат за настільки короткий період.

Зрозуміло, що десять занять потрібні лише для того, щоб впровадити комплекс в систему, ввести в здорову звичку. Реальність така, що тільки регулярні заняття калланетикой можуть показати суттєвий результат, як, втім, і будь-який інший вид гімнастики. Жива реклама свого виду спорту — калланетики — автор Каллан Пінклей: їй уже за сімдесят, на вигляд вона виглядає тридцятирічної, а еластичність її суглобів і м’язів на заздрість зовсім юним особам.

З дитинства у Каллан були проблеми із стегнами, протягом перших семи років свого життя вона носила сталеві скоби на ногах. Дівчинці доводилося багато займатися балетом і стрибками у воду, щоб надалі досягти ідеальних пропорцій фігури. Частина елементів зі своїх спортивних занять Каллан внесла в нову методику, в Калланетик.

Як займатися калланетикой

Комплекс вправ для занять калланетикой можна легко знайти в записі на дисках та інших носіях, в інтернеті. Головна перевага цього комплексу в його доступності і можливості занять навіть в домашніх умовах. Результат занять не змусить себе чекати: підтягнуте і струнке тіло гарантоване кожному, хто займається калланетикой регулярно, без перерви, дотримуючи всі інструкції автора.

Вправи не вимагають переміщення по залу, тому можливо їх проводити навіть у невеликих кімнатах. Головний секрет комплексу в тому, що поперемінно окремі групи м’язів то напружуються, то розслаблюються, при цьому всі м’язи розвиваються рівно. Кожен комплекс починається з розминки, спрямованої на розігрів м’язів. Потім проводяться комплекси на зміцнення м’язів спини і грудей, для стегон і живота і на корекцію фігури.

Особливість цього комплексу вправ в тому, що в ньому немає різких рухів, немає занять до хворобливих відчуттів. Головний принцип калланетики — не нашкодити, тому в кожній вправі робиться наголос на неспішні повторення рухів, акуратні розтяжки, повільне досягнення гнучкості.

Це цікаво

З народження в автора методики калланетика було зовсім інше ім’я — Барбара Біффінгер Пфеіффер Пінкні Савани, вона змінила його в тридцять років на ім’я Каллан, за порадою знайомого нумеролога. Той обіцяв, що разом з новим ім’ям у дівчини буде нове життя. Так і вийшло: про неї, завдяки новій методиці, дізнався весь світ.

Який комплекс вправ вибрати для себе, кожен вирішує сам, або радиться з досвідченим інструктором. Самий головний секрет успіху в будь-якій справі — слухати своє тіло, свою інтуїцію і слідувати своїм шляхом до досягнення досконалості душі і тіла.

Жанна Пятірікова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.