Календар зачаття — неточний, але популярний

Ви дуже хочете народити малюка. Що для цього потрібно зробити в першу чергу? Для того щоб зачати, виносити і народити дитину в першу чергу потрібно позбутися будь-яких шкідливих звичок, які могли б йому зашкодити. Це недосипання, фізичні та психічні навантаження, малорухомий спосіб життя, їжа на бігу, куріння, вживання спиртних напоїв, міцного чаю і кави і так далі. Має велике значення і ведення календаря зачаття.

Як здійснюється дітородна функція жінки

дітородної функції жінок здійснюється під впливом особливого фізіологічного процесу, який називається менструальним циклом. Менструальний цикл у свою чергу розділений на декілька фаз, які формуються під дією статевих гормонів, гормонів гіпофіза і гіпоталамуса. Гормони стимулюють дозрівання яйцеклітини в яєчнику, її вихід в черевну порожнину і маткову трубу, запліднення в матковій трубі сперматозоїдом, підготовку стінки матки до впровадження зародка, впровадження зародка, збереження вагітності протягом 40 тижнів і пологи.

У кожному яєчнику жінки міститься кілька сотень тисяч незрілих яйцеклітин, але повного дозрівання досягають тільки близько п’ятисот яйцеклітин.

Найбільш сприятливий час для зачаття

Час виходу яйцеклітини з яєчника (овуляція) є кращим часом для зачаття. Цей момент може проходити для жінки непомітно, але деякі жінки відчувають овуляцію у вигляді короткочасного болю у нижній частині живота збоку. Підтвердити момент овуляції можна за допомогою вимірювання температури в прямій кишці, спеціальних тест-смужок для визначення овуляції і при ультразвуковому дослідженні. Яйцеклітина зберігає свою життєдіяльність протягом доби після овуляції і протягом цього часу вона може бути запліднена з найбільшою ймовірністю.

Можна завагітніти і в тому випадку, якщо статевий контакт був за кілька днів перед овуляцією, незважаючи на те, що в цей період в організмі ще немає доспілої, готової до запліднення яйцеклітини, так як сперматозоїди живуть до трьох-чотирьох діб і цілком можуть «дочекатися» виходу яйцеклітини з яєчника.

У маткової трубі сперматозоїди з усіх боків оточують яйцеклітину і проникають в її цитоплазму. Встановлено, що в яйцеклітину проникає відразу багато сперматозоїдів, але тільки ядро одного з них зливається з ядром яйцеклітини. Саме з цього починається ріст і формування тканин плоду, тобто вагітність.

Як вести календар зачаття і користуватися ним

Оптимально, якщо жінка починає вести календар зачаття за рік до запланованої вагітності. Робиться це так: береться звичайний календарик (краще, якщо це буде помісячний перекидний календар) і в ньому зазначаються: дата початку менструального циклу (перший день менструації), дата кінця менструального циклу (перший день наступної менструації) і дата овуляції. Нижче зазначаються всі особливості даного менструального циклу. Ще зручніше вести календар зачаття в комп’ютері, виділивши для цього окремий файл.

Проаналізувавши свій календар зачаття за кілька місяців, можна точно встановити, коли настає овуляція і планувати процес зачаття на час. Яке починається за три дні до овуляції і закінчується через два дні після неї (зайві добу після овуляції — це поправка на помилку). Зрозуміло, планувати зачаття можна тільки при регулярному менструальному циклі.

Як «виходять» близнюки

Багато батьків хотіли б мати близнюків. Так як же вони виходять і чи можна запланувати народження близнюків?

Близнюки можуть бути різними. Одні народжуються внаслідок запліднення двох різних яйцеклітин різними сперматозоїдами і тоді вони мають різний набір хромосом, різну зовнішність, іноді навіть різну групу крові. Це так звані дизиготні або двояйцеві близнюки. Народження таких близнят зумовлюється спадковістю (у найближчих родичів були двійні і трійні), національністю (найбільше народжується близнюків у чорношкірих жінок), віком жінки (частіше це трапляється після 35 років, так як в цьому віці збільшується гормональна стимуляція дозрівання яйцеклітини, тому їх може дозріти відразу дві).

Інший вид близнюків називається монозиготних (однояйцеві). У цьому випадку одна яйцеклітина запліднюється одним сперматозоїдом, але в результаті утворюється два ембріона. Чому це відбувається точно поки не встановлено. В результаті народжуються близнюки абсолютно однакові: у них один і той же набір хромосом, одна група крові, однакова зовнішність. Народження монозиготних близнюків — процес абсолютно непередбачуваний, вони зустрічаються набагато рідше, ніж дизиготних.

Запланувати народження близнюків природним шляхом неможливо, але є фактори, що підвищують імовірність їхнього народження. Так, встановлено, що народження дизиготних близнюків часто носить спадковий характер, вірогідність народити таких близнят вище у жінок, які мають короткий менструальний цикл (21 день) і в жінок з порушеннями розвитку матки, яка має як би роздвоєння.

При веденні календаря зачаття легше здійснити планування вагітності.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.