Кагоцел — застосування при сезонних вірусних інфекціях і герпесі

Противірусний і імуномодулюючий препарат Кагоцел застосовується для лікування і профілактики сезонних вірусних інфекцій — ГРВІ та грипу у дорослих і дітей після шести років. Крім того, його застосовують для лікування герпетичної інфекції у дорослих, головним чином, для профілактики рецидивів статевого герпесу.

Застосування Кагоцелу для лікування і профілактики сезонних вірусних інфекцій

У холодну пору року починається висока захворюваність гострими респіраторними вірусними інфекціями та грипом. Людство ще не навчилося боротися з вірусною інфекцією так само добре, як з бактеріальною. Противірусні препарати далекі від досконалості, тим не менш, з кожним роком їх випускається все більше, вдосконалюється якість та ефективність нових препаратів.

Механізм дії багатьох противірусних препаратів заснований на тому, що вони стимулюють синтез інтерферону — особливого білка, який виділяється ураженими вірусом клітинами. У здорової людини в нормі в організмі міститься трохи інтерферону, але при «нападі» вірусів кількість його миттєво наростає, що захищає організм від поширення вірусної інфекції.

Інтерферон можна вводити в організм ззовні — його виготовляють промисловим способом з донорської крові (людський лейкоцитарний інтерферон) або за допомогою генно-інженерних методик з бактерій. На жаль, такої екзогенний інтерферон має досить багато побічних ефектів і сьогодні починають випускати препарати, які стимулюють вироблення власного, ендогенного інтерферону. До таких препаратів належать вітчизняні циклоферон, арбідол і кагоцел.

Потрапляючи в організм хворого ГРВІ або грипом, кагоцел стимулює вироблення ендогенного (внутрішнього походження) інтерферону, що сприяє менш важкому перебігу захворювання і швидкому одужанню без ускладнень. Застосовують його і для профілактики цих захворювань, особливе, якщо був контакт з хворим або під час сезонних епідемій вірусних інфекцій.

Виробники вказують в інструкції, що кагоцел може поєднуватися з будь-якими противірусними і антибактеріальними засобами.

Застосування Кагоцелу для лікування та попередження рецидивів герпетичної інфекції

Герпетична інфекція — це хронічне захворювання, лікувати яке досить важко. Проблема в тому, що потрапивши одного разу в організм людини, вірус герпесу залишається там на все життя. В основному ми маємо справу з вірусами простого герпесу I і II типів. Вірусом герпесу I типу більшість людей заражається в дитинстві і виявляється таке захворювання у вигляді «застуди» на губах. Вірус герпесу II типу викликає генітальний (статевий) герпес, який періодично рецидивує і приносить хворим безліч неприємностей. Існує ще вірус герпесу, який викликає вітряну віспу, а після того, як людина перехворіє, ховається і з часом може проявити себе у вигляді оперізуючого лишаю.

З усіма цими інфекціями успішно справляється інтерферон, який не допускає поширення інфекції на здорові клітини, що попереджає рецидив захворювання або сприяє його швидкому завершенню, якщо захворювання вже почалося. Кагоцел, стимулюючи вироблення інтерферону позитивно впливає на перебіг таких захворювань.

Як правильно приймати кагоцел при різних захворюваннях

Кагоцел приймається за певною схемою, яка враховує динаміку його поширення в організмі (фармакокінетику). При прийомі внутрішньо всмоктується приблизно п’ята частина прийнятої дози Кагоцел. Поступово він накопичується в органах, відповідальних за синтез імунних клітин, головним чином в печінці і селезінці. Цей процес посилюється багаторазовим щоденним прийомом препарату, в результаті чого виробляється достатньо інтерферону для боротьби з вірусною інфекцією. Приймають кагоцел в перші чотири дні захворювання.

Дорослим хворим з сезонними вірусними інфекціями кагоцел з лікувальною метою призначають за наступною схемою: перші два дні — по дві таблетки три рази на день, в наступні два дні — по одній таблетці три рази на день. Загальна тривалість курсу лікування — чотири дні, для цього буде потрібно вісімнадцять таблеток. Дітям (старше шести років) кагоцел призначають у меншому дозуванні: в перші два дні — по одній таблетці три рази на день, в наступні два дні — по одній таблетці двічі на день. Тривалість курсу також чотири дні, кількість таблеток на курс — 10 штук.

Для попередження сезонних вірусних інфекцій когацел призначають тижневими циклами. Тижневий цикл для дорослих: два дні — по дві таблетки один раз на день, потім перерва п’ять днів. При необхідності такі цикли повторюють неодноразово, іноді загальна тривалість профілактичного прийому Кагоцелу складає декілька місяців.

Для лікування герпетичної інфекції і для попередження рецидивів цього захворювання кагоцел призначають по дві таблетки три рази на день протягом п’яти днів.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.