Кагоцел: протипоказання для прийому — алергічні реакції

загрузка...

Кагоцел — це досить ефективний противірусний та імуномодулюючий препарат, який має дуже мало протипоказань для застосування і практично не дає побічних ефектів. Відбувається це тому, що кагоцел стимулює в організмі вироблення власного інтерферону.

Чому у Кагоцелу майже немає протипоказань

Кагоцел — це вітчизняний лікарський препарат, розроблений в інституті епідеміології та мікробіології імені Н.Ф.Гамалеі РАМН, виробник — ТОВ «Ниармедик Плюс». Особливістю цього препарату є те, що він м’яко стимулює синтез власного інтерферону даної людини. Інтерферон — це білок, який виробляється різними клітками у відповідь на впровадження вірусів. Такий ендогенний інтерферон, на відміну від введеного ззовні (екзогенного) не робить якого-небудь негативного впливу на організм і повністю включається в роботу по знищенню вірусів або з попередження їх потрапляння в організм.

На відміну від ендогенного інтерферону, який виробляється у відповідь на прийом таблеток Кагоцелу, екзогенний інтерферон (як приготовлений з донорської крові, так і генно-інженерним способом з бактеріальної маси) може викликати грипоподібний синдром, головний біль, запаморочення, функціональні розлади нервової системи у вигляді дратівливості, підвищеної тривожності, депресії, безсоння. Можуть виникати також порушення мозкового кровообігу, тремор, порушення зору, нудота, блювання, зміни стільця, болі в животі, метеоризм, порушення роботи печінки і деякі інші побічні ефекти.

Саме тому сьогодні велика увага приділяється розробці, випуску та впровадженню в клінічну практику лікарських засобів, сприяючих виробленню власного ендогенного інтерферону. До таких лікарських засобів відносяться вітчизняні препарати арбідол, циклоферон та кагоцел.

Чому кагоцел протипоказаний деяким контингентам хворих

Кагоцел пройшов всі необхідні клінічні випробування на базі НДІ грипу й інших медичних установ. Було встановлено, що він не дає практично ніяких побічних ефектів, крім алергічних реакцій. Особливість алергій така, що вони можуть виникати на будь-які речовини і навіть на власний тканини організму. Алергії на кагоцел зустрічаються рідко, але вони цілком можливі. Проявляється алергія на кагоцел по-різному. Це може бути різна висипка, у тому числі кропив’янка, набряк Квінке (він може досягати гортані і викликати порушення дихання), анафілактичний шок і так далі.

Під час клінічних випробувань добровольці, які брали кагоцел, відзначали, що препарат дуже добре переноситься, не дає побічних ефектів (у тому числі з боку органів травлення), алергічні реакції зустрічаються вкрай рідко. Це нетоксичний препарат, оскільки його лікувальна доза в багато разів нижче межі його токсичності, визначеної на лабораторних тваринах. Кагоцел не накопичується організмом і виводиться з нього здебільшого через тиждень, а повністю (не залишаючи навіть слідів) — через місяць.

Профілактичний курс Кагоцелу під час сезонного підйому захворюваності вірусної респіраторної інфекцією викликає зниження частоти розвитку захворювань більш ніж у два рази. При цьому ефект від його прийому тримається протягом місяця.

У хворих сезонними вірусними інфекціями, які отримували кагоцел з лікувальною метою, в набагато рідше виникали ускладнення, швидше закінчувався гарячковий період і ознаки інтоксикації. Усі клінічні випробування були підтверджені лабораторними дослідженнями, які проводилися до і після прийому Кагоцелу і підтвердили повну відсутність токсичності препарату.

Але клінічні випробування не проводилися на вагітних жінках, які годують матерів і дітей до 6 років, тому ніхто не знає, як ці контингенти хворих можуть відреагувати на прийом Кагоцелу. Незважаючи на те, що в процесі лабораторних досліджень на різних видах тварин було підтверджено повну відстність будь-яких негативних впливів Кагоцелу на плід (тваринним його давали в дозах, що багаторазово перевищують терапевтичні), відсутність клінічних випробувань є перешкодою для призначення препарату вагітним жінкам.

Це ж можна сказати і про дітей до шести років. Що стосується годуючих матерів, то в процесі лабораторних і клінічних випробувань було встановлено, що близько 20% Кагоцелу всмоктується зі шлунково-кишкового тракту в кров, а значить, він може виділятися з молоком матері. Тому, якщо прийом Кагоцелу необхідний жінці за життєвими показаннями, потрібно перервати на час грудне вигодовування.

Безумовно, кагоцел протипоказаний і при індивідуальній непереносимості його компонентів.

Кагоцел — це ефективний і безпечний противірусний препарат, який практично не дає побічних реакцій і небажаних явищ, у зв’язку з чим він рекомендується як сучасного засобу для профілактики і лікування сезонних вірусних інфекцій у дорослих і дітей після шести років.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.