Кагоцел дітям: чи є небезпека?

Кагоцел сьогодні досить широко застосовується при лікуванні сезонних вірусних інфекцій у дорослих. Але дітям його дозволено давати тільки з шести років. Це пояснюється тим, що на дітях (так само, як на вагітних жінках) не проводилися клінічні дослідження.

Так чи безпечний кагоцел для дітей?

У відповідності з міжнародними правилами кожен новий препарат повинен пройти спочатку лабораторні випробування (в тому числі на тварин), а потім клінічні на тих групах хворих, яких належить лікувати цим препаратом. Так як кагоцел рекламується як абсолютно нешкідливий препарат, але, тим не менш, його дозволено застосовувати дітям тільки з 6 років, можна припустити, що причиною є те, що на дітях молодшого віку не проводилися клінічні випробування. А раз це не було зроблено, то ніхто не може гарантувати безпеку Кагоцелу саме для цього контингенту хворих.

Як діє кагоцел на дитячий організм

Дітям старше 6 років кагоцел рекомендується як засіб для профілактики і лікування грипу та гострих респіраторних вірусних інфекцій. На дитячий організм Кагоцел діє так само, як і на дорослий, адже білок інтерферон виробляється організмом людини з самого народження. А кагацел просто змушує клітини виробляти інтерферон в більшій кількості.

Як відомо, інтерферон виробляється клітинами у відповідь на впровадження в організм вірусів. Він активує біологічно активні речовини, що блокують утворення вірусних нуклеїнових кислот, блокує синтез білків, необхідних для будівництва вірусів, зупиняє відтворення вірусу, активує ферменти, що руйнують нуклеїнові кислоти, необхідні для будівництва білка вірусу, запобігає інфікуванню вірусами здорових клітин.

Речовини, що стимулюють вироблення інтерферону (індуктори інтерферону) поділяються на ранні та пізні. Ранні індуктори (наприклад, арбідол) викликають максимальний рівень інтерферону вже через чотири — вісімнадцять годин, а пізні (наприклад, кагоцел) — через двадцять чотири — сорок вісім годин. Тому арбідол рекомендується застосовувати не пізніше другого дня захворювання, а кагоцел — не пізніше четвертого. Їх цілком можна поєднувати, так як вони посилюють дію один одного.

Інтерферон — це противірусний білок, який організм синтезує сам, тому він не може чинити токсичної дії. Його починають продукувати всі клітини імунної системи: Т-і В-лімфоцити, макрофаги, гранулоцити. Дітям допомогу інтерферону в боротьбі з вірусними інфекціями особливо потрібна, адже всі інфекції в дитячому організмі часто протікають генералізовано, тобто з ураженням всіх органів і тканин. Інтерферон, пригнічуючи життєдіяльність вірусів — збудників інфекції, може значно полегшити перебіг інфекції і попередити перехід процесу в генералізований.

Має значення і те, що кагоцел складається з целюлози із закріпленими в ній активними молекулами. А так як целюлоза в кишечнику не всмоктується, кагоцел також мало всмоктується в кишечнику. В основному він індукує утворення інтерферону в лімфатичних клітинах кишечника. В кров всмоктується близько двадцяти відсотків від прийнятої дози. У крові основна частина Кагоцелу зв’язується з білками (більше тридцяти п’яти відсотків) і ліпідами (більше сорока п’яти відсотків) рідкої частини крові (плазми), але частина залишається вільною (більше п’ятнадцяти відсотків). З крові він надходить в печінку і інші органи, де може зберігатися протягом тижня.

Якщо приймати кагоцел відповідно до розробленої схеми, то він поступово розподілиться по всім органам і тканинам. Особливо велика його кількість накопичується в селезінці і лімфатичних судинах.

Виводиться кагоцел через сім днів в основному з калом, але деяка його частина виводиться і з сечею.

При яких захворюваннях і як приймати кагоцел дітям

Кагоцел випускають в таблетках по 12 мг, в одній упаковці десять таблеток. Призначають його дітям для лікування і профілактики гострих респіраторних вірусних інфекцій та грипу. Після початку захворювання кагоцел потрібно почати приймати якомога раніше, але не пізніше ніж на четвертий день. З лікувальною метою дітям після шести років кагоцел призначають на чотири дні: перші два дні по одній таблетці три рази на день, наступні два дні по одній таблетці двічі на день. На курс лікування потрібно десять таблеток (одна упаковка).

Протипоказанням для прийому Кагоцелу дітям старше шести років може бути тільки індивідуальна непереносимість препарату. Кагоцел добре поєднується з іншими противірусними препаратами, наприклад, з арбідолом, з яким вони потенціюють (підсилюють) дію один одного.

Дітям під час вірусних інфекцій (особливо важко протікають) інтерферон може надати неоціненну допомогу. Тому варто стимулювати його виділення за допомогою таких індукторів, як кагоцел і арбідол. Це полегшить стан дитини і попередить можливі ускладнення.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.