Йога початківцям — нічого неможливого

Щоб почати займатися йогою, не потрібно якоїсь спеціальної підготовки; найважливіше — це велике серце і маленьке его (або хоча б не надто велике і агресивне).

Одне із значних переваг йоги полягає в тому, що нею можна займатися практично де завгодно. Вам потрібно лише досить вільного простору і, по можливості, тихе місце. Також рекомендується використовувати килимок для йоги — з ним зручніше виконувати вправи в положенні сидячи і лежачи. Одяг має бути максимально зручною. Йогою зазвичай займаються босоніж, але деякі люди вважають за краще під час занять залишатися в шкарпетках і взуття. Крім того, краще всього займатися йогою на порожній шлунок або не менше, ніж через дві години після їжі.

Система йоги: пози, дихання, медитація

Початківцям займатися йогою потрібно, в першу чергу, добре уявляти, що таке йога. Основні компоненти практики йоги — це пози, дихання, і медитація.

Пози, або асани йоги роблять тіло більш гнучким, витривалим і гармонійним. Вони надають омолоджуючу дію на мозок, хребет, лімфатичну та інші системи організму. Науково доведено, що асани покращують кровотік в організмі, покращуючи тим самим його роботу. Багато хто з практикуючих йогу також вірять, що вона стимулює рух прани — життєвої енергії, що робить цілющу дію не тільки на тіло, але і на дух.

Пранаяма — це спеціальні дихальні техніки йоги. Вважається, що пранаяма сприяє вироблення великої кількості енергії в області сонячного сплетіння — це покращує здатність організму боротися з хворобами, стресом і впливом різних чинників навколишнього середовища. Крім того, дихальні вправи поліпшують роботу мозку, зокрема, такі його функції, як концентрація уваги і пам’ять.

Медитація допомагає позбутися відволікаючих думок, очистити свідомість, розслабитися, щоб потім мислення стало більш ясним. Іноді медитація використовується в поєднанні з такими техніками, як афірмації і візуалізація. Ці техніки різноманітні і їх механізми дуже складні, тому що про них краще говорити окремо. Однак початківцям займатися йогою слід знати, що йога вимагає активної роботи не тільки тіла, але і свідомості.

Кілька вправ початківцям

 • Поза гори
 • Цю асану зазвичай виконують на початку, в середині, і в кінці заняття йогою. Вона допомагає розслабитися і зосередитися.

  Встаньте прямо, ноги на ширині плечей. Руки витягнуті уздовж тіла. Дихайте рівно і глибоко, дивлячись прямо перед собою. Виконуючи цю вправу, потрібно намагатися залишатися нерухомим, докладаючи до цього якомога менше зусиль. Основне завдання вправи — релаксація і концентрація. Деякі вважають за краще виконувати цю вправу з закритими очима, концентруючись на своїх внутрішніх відчуттях.

 • Поза дерева
 • Ця асана зміцнює м’язи ніг і спини. При постійній практиці сприяє розвитку концентрації і почуття рівноваги.

  Прийміть позу гори. На видиху притисніть ліву ступню до правої ноги, якомога ближче до пахової області, так, щоб пальці ноги були спрямовані вниз. На вдиху розведіть витягнуті руки в сторони — вони повинні бути паралельні підлозі. Видих — і з’єднайте долоні на рівні грудей (як при молитві). Підніміть руки над головою.

 • Поза собаки мордою вниз
 • Встаньте НЕ карачки, впираючись у підлогу витягнутими руками. Розслабте верхню частину спини. Видихніть, відірвіть коліна від підлоги, стоячи на носках; витягніть спину і руки і так, щоб вони утворювали практично одну лінію. Випряміть ноги таким чином, щоб ваше тіло утворило кут; опустіть голову, дихайте рівно і глибоко.

 • Поза трупа
 • Лягайте на спину, розкинувши руки і ноги в сторони. Повільно поверніть голову в різні боки, потягніться. Полежіть кілька хвилин, глибоко дихаючи. Думайте тільки про своєму диханні — і ні про що більше. Заняття йогою не вважається повним без виконання цієї асани. Вона необхідна, що тіло могло обробити інформацію, отриману під час тренування.

  Хоча деякі вправи йоги здаються досить простими, виконувати їх, особливо початківцям, найкраще під керівництвом інструктора. Це допоможе уникнути поширених помилок, які роблять багато початківці, і убезпечить вас від можливих травм.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.