Йога для вагітних — ще один шанс народити здорового малюка

Перш за все, звичайно, потрібно відповісти на питання, чи можна взагалі вагітним займатися йогою? Відповідь абсолютно точно позитивний. Під час вагітності жінки проходять через серйозні зміни в фізичної, ментальної та емоційної сфері і йога є відмінним засобом, щоб впоратися з ними. Вона зменшує не тільки м’язове, але й емоційне напруження, яке є одним з супутників вагітності. Отже, чим саме корисна йога для вагітних?

Полегшення стресу

Вагітність приносить не тільки радісне очікування появи на світ довгоочікуваного малюка, але і безліч тривожних думок. Частково це пов’язано зі змінами гормонального фону, почасти — з об’єктивною реальністю, адже приводи для занепокоєння про майбутнє дитини дійсно існують. Йога сприяє заспокоєнню розуму, допомагає мислити більш чітко і значно знижує рівень тривожності.

Полегшення дискомфорту

Фізичні зміни, пов’язані з вагітністю, можуть викликати сильний дискомфорт, особливо на пізніх термінах. Завдяки йозі, яка допомагає як зміцнювати, так і розслаблює м’язи, дискомфорт значно зменшується. Крім того, дихальні вправи допомагають краще переносити останні місяці вагітності, коли матка починає сильно тиснути на діафрагму.

Поліпшення постави

Під час вагітності постава жінки може погіршитися. Деякі пози і техніки йоги призначені спеціально для її поліпшення.

Сильні м’язи

Йога ефективно зміцнює різні групи м’язів, завдяки чому жінці буде легше виношувати дитину. Крім того, за рахунок розвинених м’язів після пологів буде значно простіше повернути собі красиву, струнку фігуру.

Полегшення пологів

Як правило, жінки, що займаються йогою під час вагітності, стикаються з меншими труднощами під час пологів, ніж інші породіллі. Йога вчить розслабляти м’язи і правильно дихати, за рахунок чого пологи проходять легше і ймовірність розвитку ускладнень знижується.

Вагітним жінкам підходять не всі асани, або йогічні пози. Спочатку поговоримо про підходящих позах.

Поза гори або Тадасаї

Встаньте на підлогу (бажано босоніж), випряміть спину, руки витягніть уздовж тулуба. Ступні повинні торкатися один одного. В інших варіантах долоні можна з’єднати перед собою, або витягнути руки над головою. Стійте нерухомо і дихайте глибоко. Ця поза покращує поставу і роботу вестибулярного апарату.

Поза воїна або Вірабхадрасана

Встаньте прямо, ноги ні ширині плечей, руки витягнуті з боків паралельно підлозі. Повільно присідайте на ліву ногу, переносячи на неї більшу частину ваги тіла і відводячи ліву ногу в сторону. Розгорніть праву стопу вправо і поверніться слідом за нею всім корпусом. Затримайтеся в цій позі на 20-30 секунд, поверніться у вихідне положення. Ця асана сприяє поліпшенню концентрації уваги, допомагає краще утримувати рівновагу і полегшує болі в спині.

Нахили вперед з положення сидячи або Пашімотанасана

Початкове положення: сидячи на підлозі або на килимку для фітнесу, ноги витягнуті вперед. Повільно нахиляйтеся на якомога далі вперед. В ідеалі ви повинні спочатку дістати руками до носків, а потім торкнутися чолом колін. На пізніх термінах вагітності нахиляйтеся тільки на стільки, на скільки дозволяє живіт. Ця поза робить більш гнучкими м’язи спини і плечей. Крім того, вона допомагає поліпшити поставу і зняти стрес.

Поза дерева

Початкове положення: стоячи на підлозі, ноги разом. Витягніть руки вгору і з’єднайте їх над головою. Підніміть ліву ногу, зігнувши її в коліні, і відведіть убік, наскільки зможете. Притисніть ліву ступню до правого коліна і спробуйте утримати таку позу протягом, як мінімум, 30 секунд. При цьому потрібно рівно дихати і стежити за тим, щоб спина була прямою. Поза дерева ефективно розтягує м’язи ніг і спини, розвиває вестибулярний апарат і заспокоює свідомість.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.