Ішіас при вагітності: причини і лікування

Стріляюча біль, поколювання або оніміння, які починаються в спині і віддаються в стегна і ноги — це можуть бути ознаки ішіасу. Під час вагітності ішіас найбільш часто розвивається у третьому триместрі.

Причини

Чим більше стає матка, тим сильніше вона тисне на різні внутрішні органи. У тому числі, вона може тиснути на сідничний нерв, який проходить через поперек. При тиску на сідничний нерв і з’являється біль у спині, які може віддаватися в різні частини тіла, найчастіше — в ноги. Коли дитина в третьому триместрі вагітності повертається головою вниз, може відбутися защемлення сідничного нерва, результатом чого стане сильний біль.

В залежності від рухів дитини біль може бути постійною, чи ні. Нерідко симптоми ішіасу зберігаються протягом деякого часу після пологів.

Один з найнеприємніших аспектів ішіасу при вагітності полягає в тому, що майбутня мама обмежена у виборі засобів лікування. Традиційна терапія при ішіасі спрямована на усунення симптомів, як правило, за допомогою знеболюючих засобів, яких вагітним жінкам рекомендується уникати. Тому потрібно звертатися до більш безпечним методам полегшення свого стану.

Правильне харчування і спорт

Хоча запобігти розвитку ішіасу при вагітності неможливо, фахівці говорять, що жінки, які правильно харчуються і регулярно займаються спортом, переносять різні дискомфортні стани, пов’язані з вагітністю, легше, ніж ті, хто веде менш здоровий спосіб життя. Це обумовлено тим, що хороший м’язовий тонус дозволяє краще підтримувати різні структури тіла і краще контролюватися свої рухи під час нападу ішіасу.

Незважаючи на те, що вагітним жінкам, які страждають дуже важкими формами ішіасу, лікарі можуть призначати прийом рецептурних знеболюючих, фахівці сходяться на тому, що при можливості це потрібно уникати. Менш дієвими, але більш безпечними замінниками анальгетиків можуть бути масаж, відпочинок, а також чергування холодних і гарячих компресів, щоб полегшити м’язові спазми.

Корисні звички

Лікарі рекомендують жінкам, лякали від ішіасу при вагітності, звернути пильну увагу на свою поставу. Яким би видом діяльності ви не займались, неправильна постава, і незручна поза у цілому може сприяти появі симптомів ішіасу, і їх посилювання.

Крім того, під час вагітності, особливо на пізніх термінах, потрібно носити взуття на низькому каблуці і уникати взуття, в якій значна частина ваги тіла приходиться на п’яту.

Також корисно спати на жорсткій ліжка або навіть на підлозі, поклавши між колін подушку.

Вправи для полегшення болю

Існують вправи, які допомагають тимчасово послабити біль, що з’являється при ішіасі. Ось деякі з них:

 • Встаньте на карачки. Опустіть голову і вигніть спину дугою. Потім випряміть спину і підніміть голову — шия повинна бути паралельна спині. Повторіть вправу ще 10-15 разів, або скільки зможете. Виконуючи цю вправу кілька разів в день, ви зменшите біль і напругу в спині.
 • Виконуйте не менше 10 повільних присідань щодня. Це ефективний спосіб підтримувати в тонусі м’язи ніг. Якщо вам важко тримати рівноваги, під час виконання вправ тримаєтеся за спинку стільця.
 • Встаньте спиною до стіни. Притискайтеся до стіни так, щоб поперековий відділ хребта виявився до неї якомога ближче. Розслабтеся, потім повторіть вправу. Це проста вправа розтягує і розслабляє м’язи спини.
 • Крім цих вправ, добре допомагають впоратися з болями в спині прогулянки і плавання. Зрозуміло, фізичні навантаження повинні бути помірними. Якщо симптоми будуть ставати сильнішими, зверніться до лікаря. Він може порекомендувати спеціальний масаж, який полегшить симптоми ішіасу.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.