Ішемія — коли мозок відмовляється працювати

Ішемія це стан, при якому до деяких органам доставляється недостатньо кисню ; найбільш часто це порушення вражає серце або мозок. Це відбувається, коли приплив крові до певного органу заблокований, або коли в крові, яка надходить до органу, дуже низький вміст кисню. Кисень необхідний для нормального функціонування всіх тканин організму, тому ішемія може призвести значного збитку або навіть припинення роботи деяких органів.

Причини ішемії

 • Серповидноклеточная анемія
 • При серповидноклеточной анемії клітини приймають неправильну форму (форму серпа, або молодого місяця), і легше утворюють згустки, блокуючи приплив збагаченої киснем крові до серця, легким, або мозку. У рідкісних випадках згустки можуть блокувати приплив крові до інших органів, таким, як печінка або нирки, також завдаючи їм значної шкоди. Більшості людей, у яких діагностована серповидноклітинна анемія, доводиться регулярно приймати антикоагулянти для запобігання ішемії.

 • Шлуночкова тахікардія
 • Шлуночкова тахікардія — це серія раптових порушень частоти серцевих скорочень, які можуть призвести до неправильної роботи серця або, у найважчих випадках, до його повної зупинки. Одним з ускладнень шлуночкової тахікардії може бути ішемія, так як при нерегулярних скороченнях серця обмежується приплив кисню до різних органів. Тривале обмеження припливу кисню призводить до тяжких і часто незворотних пошкоджень тканин.

 • Стиснення кровоносних судин
 • Зростання різних утворень в організмі може привести до стиснення кровоносних судин. Так, пухлина може затиснути як дрібні вени, так і великі артерії, і обмежити приплив до тканин крові, багатої киснем, що призведе до ішемії. При відсутності інших причин, епізоди ішемічної хвороби можуть вказувати на наявність раку або великий доброякісної пухлини.

 • Згустки крові
 • Згустки крові можуть утворюватися за великого числа тромбоцитів, або в результаті хірургічних процедур, а також при прийомі ліків, що підвищують згортання крові. Тривала іммобілізація також може стати причиною утворення згустків крові. У дуже рідкісних випадках згустки крові формуються в ногах під час тривалих авіарейсів, викликаючи майже негайний напад ішемії.

 • Низький кров’яний тиск
 • Знижений кров’яний тиск при хворобах серця вказує на те, що тканини організму не отримують достатньо кисню. При відсутності діагностики та лікування це може призвести до розвитку ішемії.

 • Вроджені вади серця
 • Ризик розвитку ішемії особливо високий у людей з вродженим пороком серця, а також у тих, хто пройшов операцію для лікування різних хвороб серця.

  Методи лікування

  Для попередження або лікування ішемії використовуються певні методи. Людям з підвищеним ризиком серцевого нападу або утворення згустків крові зазвичай призначається прийом відповідних препаратів для зменшення ймовірності розвитку ішемії. Може бути рекомендована дієта для зниження рівня холестерину в крові. Шлуночкову тахікардію можна контролювати за допомогою спеціальних ліків, а також імплантованого кардіостимулятора або дефібрилятора. Хірургічна корекція вроджених дефектів може допомогти при структурних порушеннях, що утруднюють приплив крові до органів. Якщо основною причиною ішемії є пухлина, може знадобитися операція чи лікування потужними лікарськими препаратами.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.