Іпохондрія — коли страх накочується несподівано

іпохондрик часто називають абсолютно здорових людей. Але насправді це і є здорові люди. Іпохондрію легко сплутати із звичайним неврозом, депресією. Це стан рідко вимагає корекції за допомогою фахівця, частіше люди здатні справитися з ним самі, але рідко взагалі намагаються щось змінити. Що ж таке іпохондрія, ніж вона небезпечна і як від неї позбавитися?

Що таке іпохондрія?

Іпохондрія — це нав’язливий страх перед хворобами, найчастіше необгрунтований. Частіше іпохондрія виникає у недовірливих людей на тлі якого-небудь сильного стресу, затяжної депресії.

Іпохондрики бояться захворіти невиліковною хворобою, часто вживають заходів для захисту, наприклад, від інфекційних захворювань, але нерідко занадто стараються і це стає манією.

Іпохондрія змушує людей приймати ліки, які їм не потрібні, уникати контакту з людьми.

Якщо ситуація виходить з під контролю, потрібна професійна допомога.

Симптоми іпохондрії

Першим симптомом іпохондрії можна вважати надмірне і недовірливі відношення до власного тіла. Це увагу переростає в тривогу. Кожне болюче відчуття, кожна зміна тлумачиться, як серйозна невиліковна хвороба.

Людина стає нервовим, вживає нелогічні спроби захистити своє здоров’я, наприклад, починає приймати не зовсім надійні ліки. Або ж починає просто страждати від неіснуючої хвороби, скаржитися.

Іпохондрія супроводжується або панічними станами, або ж повною апатією.

Ця хвороба розвивається, якщо увага до власного тіла зростає, а тривога прогресує.

Способи лікування

Допомогти собі можна і самостійно. Якщо вас долають сумніви з приводу стану здоров’я, немає ніякого більш дієвого засобу, ніж медичне обстеження. Як тільки ви зрозумієте, що ніяка небезпека не загрожує вашому здоров’ю, страхи відступлять.

Якщо ж ситуація зайшла далеко, і цей спосіб не допоміг, доведеться докласти більше зусиль. Щодня нагадуйте собі, що ви здорові, що виглядаєте чудово і нічого не міняється в гіршу сторону.

Уникайте самостійно ставити собі діагнози, студіювати медичну літературу або спілкуватися на тематичних форумах з відвідувачами, чиї нервові розлади можуть бути набагато серйознішими.

Ні в якому разі не намагайтеся лікувати це розлад ліками. Якщо ви не хворі, то навіщо вам ліки? Ви можете дозволити собі вітаміни і настій валеріани, не більше.

Варто знати, що якщо потурати цій слабкості, вона може перейти в хронічну форму і позбавитися від неї не вийде. Якщо життя з постійним страхом вас не влаштовує, боріться з ним.

Шукайте докази не уявних хвороб, а здоров’я. Вирішіть, чому ви так боїтеся захворіти? З чого взагалі ви взяли, що хворі? Чим частіше вибудете включати розум, тим менше шансів у емоцій буде на те, щоб заволодіти вами.

У тому випадку, якщо ваш стан погіршується, слід звернутися за допомогою до лікаря.

іпохондрик стають люди, які не впевнені в собі і страждають від якихось ще страхів. Фактично, їх переслідує не страх хвороби, болю або втрати дієздатності, а страх смерті. Це завжди показник якоїсь психологічної незрілості, яка цілком піддається корекції при роботі з досвідченим психологом.

Прийняти деякі природні процеси нашого життя, такі, як народження і смерть — необхідність для кожної людини. Іпохондрія — це наслідок таких невирішених питань.

Психотерапія володіє набором засобів, які допомагають позбутися страхів, невротичних станів, а значить і від неприємних наслідків, на зразок іпохондрії.

Головне, вміти відрізняти уявне від дійсного і не запускати хворобу, якою б вона не була.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.