Інтерстиціальний цистит — лікування: як позбутися болю

загрузка...

Інтерстиціальний цистит — хронічне захворювання сечового міхура з періодично загострюються симптомами. Як такого методу успішного лікування інтерстиціального циститу не існує — всі методи лікування спрямовані на придушення симптомів і продовження періодів ремісії. Симптоми інтерстиціального циститу проявляються по-різному в залежності від безлічі факторів, від загального стану здоров’я до режиму харчування, тому і методи лікування інтерстиціального циститу різні.

Для лікування інтерстиціального циститу можуть застосовуватися наступні методи:

 • Розтягування сечового міхура
 • Інстиляція
 • Прийом лікарських препаратів
 • Чрезкожная електрична стимуляція нерва
 • Операція (в дуже рідкісних випадках як крайній захід
 • Розтягування сечового міхура

  Один з найважливіших методів діагностики інтерстиціального циститу — цистоскопія, процедура, що виконується під анестезією і передбачає обстеження сечового міхура за допомогою цистоскопу і розтягнення сечового музиря за допомогою рідини чи газу. У багатьох випадках після цистоскопії спостерігається значне поліпшення стану пацієнта, тому сьогодні ця процедура використовується і як метод діагностики, і як початкова стадія терапії. Розтягнення сечового міхура не можна вважати ефективним методом лікування інтерстиціального циститу, проте ця процедура збільшує місткість сечового міхура і пригнічує больові відчуття. Симптоми можуть тимчасово посилитися на добу-дві після розтягнення сечового міхура, однак протягом двох-чотирьох тижнів повертаються до колишнього стану або стають менш виразними.

  Інстиляція сечового міхура

  Інстиляція сечового міхура — процедура, що передбачає введення в сечовий міхур спеціального розчину на десять-п’ятнадцять хвилин через тонку трубку (катетер) в уретрі. Єдиним схваленим міжнародним медичним співтовариством препаратом для інстиляції на сьогоднішній день є диметилсульфоксид. Процедура виконується раз на тиждень або раз на два тижні. Покращання стану пацієнта з інтерстиціальним циститом спостерігається протягом трьох-чотирьох тижнів після першого циклу інстілляціонной терапії.

  Оскільки инстилляция припускає безпосередню взаємодію активних речовин розчину зі стінками сечового міхура, запальні процеси і больові відчуття придушуються набагато ефективніше. Крім того, инстилляция спеціальних розчинів запобігає спазми сечового міхура, що викликають больові відчуття і учащающие позиви до сечовипускання.

  Неприємний, але відносно нешкідливий побічний ефект інстілляціонной терапії — характерний часниковий запах дихання та шкіри, який може зберігатися до сімдесяти двох годин після процедури.

  полісульфату пентозану натрію (Елмірон)

  полісульфату пентозану натрію (торгова назва — елмірон) був розроблений спеціально для лікування інтерстиціального циститу в середині дев’яностих років. Клінічні випробування показали, що препарат ефективно пригнічує симптоми циститу в тридцяти відсотках випадків. Рекомендована доза полісульфату пентозану натрію — сто міліграмів три рази в день. Лікування елміроном досить тривалий — протягом перших двох-чотирьох місяців поліпшень може не бути взагалі, а зменшення частоти позивів до сечовипускання спостерігається через ще більш тривалий термін — до шести місяців.

  Побічні ефекти полісульфату пентозану натрію обмежуються, в основному, незначними розладами шлунково-кишкового тракту. Оскільки дія препарату не випробовувалося на вагітних жінках, при вагітності лікування інтерстиціального циститу полісульфату пентозану натрію не рекомендовано — за винятком особливо важких випадків.

  Інші ліки від інтерстиціального циститу

  Аспірин і ібупрофен, знеболюючі засоби з протизапальними властивостями, часто рекомендуються для придушення неприємних симптомів і, зокрема, болю, викликаної інтерстиціальним циститом. У рідкісних випадках поліпшення стану пацієнта з інтерстиціальним циститом спостерігається при прийомі трициклічних антидепресантів (зокрема, амітриптиліну) або антигистаминов. Амітриптилін може допомогти придушити больові відчуття, збільшити місткість сечового міхура, зменшити частоту позивів до сечовипускання. При гострих болях і важкому протіканні інтерстиціального циститу для придушення симптомів можуть вимагатися наркотичні анальгетики (такі, як ацетамінофен) з кодеїном.

  Чрезкожная електрична стимуляція нерва

  Чрезкожная електрична стимуляція нерва — процедура, що передбачає проходження слабкого електричного імпульсу через тіло у вигляді або спеціального пристрою, що вводиться в піхву або пряму кишку, або проводів, що закріплюються на шкірі в області нижнього відділу спини. Хоча механізм електричної стимуляції нервових закінчень вивчений не до кінця, вчені припускають, що електричний імпульс підсилює приплив крові до сечового міхура і стимулює вивільнення хімічних сполук, які блокують больові відчуття.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.