Інфрачервона сауна — в чому її відмінність від фінської лазні?

Коли ми думаємо про саунах, ми найчастіше уявляємо собі наступну картину: безліч частково або повністю оголених людей у тісному приміщенні з дерев’яними полицями, заповненому парою. І справді, в традиційних саунах справа йде саме так: там дуже жарко; в деяких використовується сухе тепло, а в інших джерело тепла заливають водою, що і призводить до утворення пари. Інша справа — інфрачервоні сауни. У них нагрівання тіла відбувається без нагріву навколишнього повітря.

Інфрачервона сауна являє собою дерев’яну кабіну, в якій встановлені інфрачервоні випромінювачі. Під дією проникають глибоко в шкіру інфрачервоного випромінювання тіло нагрівається, як під сонячними променями. По суті, інфрачервона сауна володіє всіма перевагами сонячного випромінювання без шкідливого впливу УФ-променів. Крім того, що важливо, тепло інфрачервоних випромінювачів проникає на глибину до чотирьох сантиметрів, рівномірно прогріваючи тіло людини, в той час в як традиційних саунах тепло проникає всього на два і менше сантиметра. Завдяки цьому інфрачервона сауна має ряд переваг для здоров’я:

Втрата ваги

Нагріваючись, наше тіло інтенсивно працює, щоб підтримувати внутрішню температуру, внаслідок чого підвищується потовиділення. Разом з потом з організму виводяться токсини і шлаки, а за рахунок посиленої роботи організму відбувається спалювання жиру і втрата ваги. У інфрачервоній сауні ви можете спалити до 600 калорій за один сеанс тривалістю тридцять хвилин.

Детоксикація організму

З повітрям, що ми вдихаємо, і продуктами, які ми їмо, у наш організм потрапляє велика кількість шкідливих хімічних речовин і токсинів. Завдяки глибоко проникаючого тепловому дії інфрачервона сауна допомагає очистити організм від цих шкідливих відкладень, як на клітинному, так і на поверхневому рівні. Така детоксикація допомагає позбутися від токсинів ртуті, свинцю, алкоголю, нікотину, натрію і холестерину. Під час сеансу відбувається стимуляція обмінних процесів, поліпшується загальний стан організму.

Профілактика і лікування серцево-судинних захворювань

Регулярне відвідування інфрачервоної сауни сприяє розширенню периферичних кровоносних судин, що, у свою чергу, стимулює роботу серця. Цей «ефект тренування» може допомогти знизити кров’яний тиск і поліпшити кровообіг.

Знеболюючий ефект

Глибоко проникаюче тепло ефективно допомагає боротися з болем. Тепло здатне зменшувати больові відчуття не тільки у нервових корінців, але і в прилеглих тканинах. Так, люди, які страждають на артрит, фіброміалгію, м’язовими спазмами та іншими хронічними больовими синдромами, відзначають зменшення больових відчуттів після відвідин інфрачервоної сауни.

Антивіковий ефект

Як відомо, шкіра — наш найбільший орган, першим демонструє ознаки старіння. Тривалий вплив сонячного випромінювання, накопичення бруду і токсинів на поверхні, відсутність правильного догляду — все це фактори, що сприяють передчасному старінню шкіри. Глибинне тепло інфрачервоної сауни стимулює потовиділення, тобто природне очищення шкіри від токсинів, а також покращує кровотік, який забезпечує шкіру поживними речовинами. Крім того, тепло інфрачервоної сауни сприяє відновленню еластичності зв’язок і тканин — в тому числі шкірних тканин — і як наслідок поліпшується самопочуття і зовнішній вигляд. Інфрачервона енергія надає терапевтичну дію, заряджає енергією і бадьорістю.

Побічні ефекти застосування інфрачервоної сауни

Однак застосування інфрачервоної сауни має і побічні ефекти, в тому числі:

зневоднення: як уже згадувалося, інфрачервона сауна стимулює потовиділення, що може призвести до зневоднення організму. Оскільки потовиділення в сауні відбувається стрімко, зневоднення також буде швидким, якщо ви не будете дотримуватися запобіжних заходів (особливо це стосується дітей та літніх людей). Щоб уникнути обезводнення, випийте якомога більше води перед відвідуванням сауни, а також протягом години після завершення сеансу.

тепловий удар: при відсутності лікування зневоднення може швидко перетворитися в набагато більш серйозне стан, наприклад, теплове виснаження або тепловий удар. Тепловий удар виникає, коли організм не в змозі підтримувати нормальну температуру тіла самостійно після інтенсивного тривалого теплового впливу. Тепловий удар може викликати серйозні наслідки, аж до летального результату. Відчувши нездужання, запаморочення або нудоту, слід негайно вийти з кабіни.

взаємодія з лікарськими препаратами: інфрачервона терапія може викликати побічні ефекти на тлі деяких лікарських засобів. Обговоріть застосування інфрачервоної сауни з лікарем, якщо ви приймаєте бета-блокатори, діуретики або барбітурати — препарати, що впливають на серцевий ритм або природну функцію потовиділення.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.