Інфаркт міокарда — симптоми захворювання

Інфаркт — це небезпечне для життя стан, який може привести до необоротних пошкоджень серцевого м’яза. На жаль, багато людей вчасно не звертають уваги на симптоми інфаркту.

У більшості випадків у людей під час інфаркту з’являється, щонайменше, один з наступних симптомів:

 • Давящая біль у лівій або центральній частині грудної клітини, що триває протягом декількох хвилин і більше;
 • Біль, поширювана на плечі, руки і шию (часто, але не у всіх випадках — саме на ліву сторону). Біль може бути як дуже сильною, так і ледь відчутною. Характер больових відчуттів може бути дуже різним — від різкої, колючої болю, до давить і ниючий;
 • Загальне відчуття дискомфорту і нездужання, запаморочення, переднепритомний стан або непритомність;
 • Задишка, у важких випадках — зупинка дихання;
 • Підвищене потовиділення;
 • Нудота;
 • Сильне відчуття тривоги, нервозність;
 • Збільшена частота серцевих скорочень або нерегулярний пульс.
 • Якщо у вас з’явилися які-небудь з цих ознак і / або якщо хтось з ваших близьких скаржиться на такі симптоми, негайно викличте швидку допомогу.

  Симптоми, що передують інфаркту

  Якщо ви коли-небудь відчували біль в грудях, особливо під час занять спортом або при сильному психологічному напруженні, ймовірно, ви замислювалися про те, що це може бути пов’язано з серцевими захворюваннями. Дійсно, біль у серці — стенокардія — може бути першою ознакою захворювання коронарних артерій, яке є найбільш поширеною причиною інфарктів. Перші напади зазвичай проходять швидко і не викликають сильної, гострого болю — з цього приводу можна висловити жаль, так як саме з цієї причини багато пацієнтів просто ігнорують такі симптоми.

  Біль в серці по суті є протестом з боку серцевого м’яза, яка не отримує достатньої кількості кисню через обмежений припливу крові до неї. А інфаркт — це стан крайнього дефіциту кисню, при якому клітини серцевого м’яза починають масово гинути.

  Незважаючи на всю небезпеку цього стану, згідно з результатами завершився недавно дослідження, в кожному четвертому випадку інфаркт не викликає практично ніяких симптомів — або, принаймні, з’являються симптоми настільки незначні, що пацієнт не пов’язує їх з серйозними проблемами. Відсутність сильного болю в даному випадку не означає відсутності пошкоджень. Через небезпеку «тихого інфаркту» настійно рекомендується при появі перших ознак стенокардії пройти обстеження. Це допоможе запобігти набагато більш серйозні проблеми зі здоров’ям.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.