Інфантильна матка: порок, з яким можна боротися

загрузка...

Вади розвитку матки займають не останнє місце в структурі гінекологічних захворювань. До таких пороків відносять інфантильну матку, яка є однією з ступенів недорозвитку або гіпоплазії матки. Інфантильна матка представляє труднощі як у лікуванні, так і в виношуванні вагітності в подальшому. Але, незважаючи на це, з гіпопластічной маткою сучасна медицина успішно бореться. Основне в лікуванні — це своєчасне виявлення вад розвитку та призначення адекватного лікування. Слідуючи цьому принципу, дівчинка в майбутньому зможе мати дітей.

Що таке інфантильна матка?

Інфантильна (дитяча, недорозвинена) матка — це відставання в розвитку правильно сформованого органу, що відбувається вже після народження дівчинки.

У нормі розміри матки у дорослої родили жінки складають: довжина 4,2-4,8 см, ширина 4,2-5,0 см. У жінок, що мали вагітності в анамнезі, але родили розміри матки складають: в довжину 4 ,8-5, 4 см, в ширину 4,5-5,5 см. Жінки з пологами в анамнезі мають матку розмірами: 5,5-6,1 см в довжину і 4,8-6,0 см завширшки. У випадку відставання в розмірах говорять про гіпоплазії матки. Гіпоплазія матки підрозділяється на три ступені розвитку: зародкову (фетальний), інфантильні (дитячу) і підліткову (невинну) матку.

Причини інфантильною матки

Недорозвинення матки пов’язано не тільки з порушенням ембріонального розвитку, але і з зовнішніми чинниками, які впливають вже після народження:

 • порушення гормонального балансу, що є основним чинником недорозвинення матки (порушення в системі гіпоталамус-гіпофіз і яєчникова недостатність, внаслідок чого синтез естрогенів знижений);
 • тривалі і регулярні стреси в сім’ї або в школі, психічні відхилення, депресії;
 • навчальні і спортивні перевантаження;
 • жорстокі дієти, що призводять до розвитку анорексії, гіпоплазії молочних залоз і недорозвинення матки;
 • інфекційні та вірусні захворювання (часті ГРВІ, грип, ангіна та інші);
 • дію токсичних речовин, у тому числі куріння і наркотики;
 • недостатнє функціонування ендокринних залоз, несприйнятливість яєчників до гормонів гіпофіза.
 • Клінічні прояви інфантильною матки

  Недорозвинення матки рідко виступає окремим симптомом. Найчастіше інфантильна матка поєднується з статевим і / або загальним інфантилізмом. До ознак статевого інфантилізму відносяться малі, гіпопластічние статеві губи невеликих розмірів, вузький просвіт піхви зі слабко вираженими склепіннями, головка клітора не прихована за статевими губами і виступає назовні за межі вульви. Має місце маленькі недорозвинені яєчники, які знаходяться високо, маткові труби звиті і тонкі, діаметр їх мінімальний, що сприяє розвитку позаматкової вагітності. Пацієнтки відзначають хворобливі менструації (альгоменорея), що пов’язане з неправильним розташуванням інфантильною матки (гіперретрофлексія і ретроверзія). Менструації мають характер мізерних і нетривалих. Інфантильна матка накладає свій відбиток і на сексуальне життя. У жінок з недорозвиненою маткою відзначаються зниження статевого потягу і аноргазмія (відсутність оргазму). У підлітковому віці тривожним сигналом є відсутність вторинних статевих ознак або затримка їх розвитку і аменорея (відсутність менструацій) у віці старше п’ятнадцяти років.

  Інфантильна матка і вагітність

  При наявності інфантильною матки виникають проблеми із зачаттям. У разі виникнення вагітності вона протікає з вираженим токсикозом і загрозою переривання. У пологах відзначається слабкість родової діяльності, уповільнене розкриття шийки матки, затяжний потужной період.

  Лікування інфантильною матки

  Лікування недорозвиненою матки тривалий і складний процес. Чим раніше розпочато лікування, тим більше шансів на успіх. Дівчаткам призначається повноцінне харчування з підвищеною кількістю білків і циклічна вітамінотерапія. Показана консультація психолога для відновлення душевної рівноваги. Основним етапом лікування є гормонотерапія малими дозами. Також рекомендуються різні фізіопроцедури, гінекологічний масаж і лікувальна фізкультура.

  Ганна Созінова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.