Індінол при міомі — пригнічує розростання клітин пухлини

загрузка...

Міома — це доброякісна пухлина матки, яка може лікуватися , як оперативно, так і консервативно. В рамках консервативного лікування може бути використаний і Індінол, але призначати його може тільки лікар після попереднього обстеження, перш за все — дослідження крові на гормони.

Міома матки, її види та способи лікування

Міома матки — це доброякісна пухлина, яка розвивається в м’язовому шарі матки. Ця пухлина є гормонозалежний, вона розвивається при надлишку жіночих статевих гормонів естрогену і нестачі іншого жіночого статевого гормону — прогестерону. Міома може розташовуватися в глибині шару матки (інтерстиціальна міома), ближче до внутрішнього шару матки (субмукозна міома — вона зазвичай випирає в порожнину матки) і ближче до зовнішнього шару матки (субсерозная міома).

Проявляється міома порушеннями менструального циклу у вигляді тривалих рясних менструацій або кровотеч, що призводить до розвитку залізодефіцитної анемії, болю в животі. Якщо міома здавлює сечовий міхур і пряму кишку, то можливі порушення сечовипускання і запори. Але найчастіше міома протікає безсимптомно і буває випадковою знахідкою при огляді гінеколога.

Лікування міоми може бути консервативним і оперативним. Консервативне лікування проводиться, якщо розміри міоми не перевищують дванадцять тижнів вагітності, а також, якщо немає маткових кровотеч, анемії і сильних болів. Призначається гормональна терапія, яка пригнічує синтез естрогенів і деякі інші лікарські препарати. Хірургічне лікування полягає у видаленні вузлів міоми, надпіхвова ампутації матки (із збереженням шийки матки) або екстирпації матки (повному видаленні матки).

Фітопрепарат Індінол

Індінол — це фітопрепарат, який виготовляється на основі капусти броколі. У народній медицині всі види капусти (сімейство крестроцветних) традиційно використовувалися для лікування різних пухлин матки і молочних залоз. В результаті досліджень з капусти було виділено біологічно активну речовину індол-3-карбінол, здатне пригнічувати утворення естрогенів. Вітчизняної фармацевтичної фірмою МіраксБіоФарма випускається фітопрепарат Індінол, діючою речовиною в якому є індол-3-карбінол.

Дія ІНДІНОЛ багатогранне: він пригнічує синтез естрогенів, що володіють канцерогенними властивостями, і нормалізує обмін естрогенів в цілому, в тому числі їх своєчасний розпад на метаболіти (продукти обміну). Одночасно Індінол зменшує число рецепторів, чутливих до естрогенів, у тканинах. Він також вибірково пригнічує розростання слизової оболонки порожнини матки, характерне для гіперестрогенії (підвищеного вмісту естрогенів в крові) і робить позитивний вплив при функціональних розладах, обумовлених цим станом. Він також надає благотворний вплив процеси в органах жіночої статевої системи, які супроводжуються швидким розростанням клітин, викликані порушеннями в регуляції клітинного поділу.

В результаті такої дії пригнічується ріст міоми, а також вибірково стимулюється знищення пухлинних клітин, здорові клітини при цьому не зачіпаються.

Наскільки ефективний Індінол при міомі матки

Індінол є фітопрепаратів, тобто фактично біологічно активною добавкою до їжі (БАДом). Самостійно його призначають тільки з метою профілактики, наприклад, в тому випадку, якщо у жінки підвищений рівень естрогену в крові. При лікуванні міоми він застосовується як допоміжний засіб.

Індінол в даному випадку сприяє посиленню дії основних лікарських препаратів, які використовуються для лікування міоми. Його призначають на тривалий термін, до півроку — повільне м’яку дію ІНДІНОЛ сприяє більш швидкого придушення зростання пухлини. При невеликих пухлинах за допомогою комплексного консервативного лікування іноді вдається домогтися зворотного розвитку пухлини.

Часто при лікуванні міом Індінол призначається в комплексі з іншим БАДом — епігаллатом, який володіє протипухлинними і антиоксидантними властивостями.

Як правильно приймати

Індінол при міомі матки призначають по дві капсули (400 мг) двічі на день протягом шести місяців. Одночасно призначається епігаллат також по дві капсули (1000 мг) двічі на день на такий же термін.

Призначають Індінол з епігаллатом і для профілактики рецидивів міоми — в тому ж дозуванні, але більш коротким курсом — близько трьох місяців.

Індінол майже не має протипоказань і побічних ефектів. Він протипоказаний при підвищеній чутливості організму до компонентів препарату, при вагітності та годуванні дитини грудьми. Не варто також поєднувати прийом ІНДІНОЛ одночасно з лікарськими препаратами, які знижують кислотність шлункового соку.

З побічних дій ІНДІНОЛ виробником вказані тільки алергічні реакції.

Індінол при міомі матки повинен призначатися лікарем.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.