Індінол: побічні ефекти потрібно знати

загрузка...

Індінол — це протівоестрогенний і протипухлинний фітопрепарат, тобто фактично це біологічно активна добавка до їжі, яка ще не пройшла з якоїсь причини реєстрації як лікарський препарат. Тим не менш, виробник (вітчизняна фармацевтична фірма МіраксБіоФарма) в інструкції цей факт ніяк не відображає.

Чим відрізняються біологічно активні добавки до їжі від лікарських препаратів

Біологічно активні добавки до їжі (БАДи) відрізняються від лікарських препаратів тим, що їх дія на організм людини не вивчається у відповідності з правилами, встановленими для лікарських препаратів. Останні проходять обов’язкові лабораторні (на тваринах) і клінічні (на хворих людях) дослідження і тільки після цього потрапляють до аптек.

Деякі БАДи за бажанням виробників також проходять деякі випробування, але наскільки вони відповідають нормам, встановленим для ліків, ніхто не перевіряє, тому і ліками вони ніяк не можуть бути.

Деякі БАДи дійсно надають позитивний профілактичний, а іноді і лікувальний ефект, але застосовувати їх в якості єдиного засобу для лікування яких би то не було захворювань не можна. Їх можна застосовувати тільки для профілактики або в якості додаткового засобу у складі комплексного лікування.

Індол — це БАД або лікарський препарат?

На сьогоднішній день індол все ж залишається БАДом, можливо, з часом, після підтвердження всіх необхідних досліджень, він і буде зареєстрований як лікарський препарат. Клінічна практика показує, що це досить ефективний засіб, який може бути використано для профілактики і лікування (у складі комплексної терапії) різних захворювань, пов’язаних з надлишком в організмі жіночих статевих гормонів естрогенів, а також захворювань, викликаних вірусом папіломи людини (ВПЛ).

Індол виготовляють з рослин сімейства хрестоцвітних (найбільше його в різних сортах капусти). Виявлено, що якщо регулярно вживати капусту, ріпу і інші хрестоцвіті, то знижується загроза розвитку естроген-залежних пухлин жіночих статевих органів та молочних залоз. Але не всі люблять капусту, крім того, в ній досить багато грубої клітковини, яка у деяких людей викликає роздратування шлунково-кишкового тракту. Індінол в капсулах ідеально може заміняти хрестоцвіті в харчовому раціоні. Тому гінекологи та мамологи призначають Індінол в рамках дієти для профілактики мастопатій і раку молочної залози, міом, раку тіла матки, ерозій і раку шийки матки та інших пухлин. Але роблять це вони після обстеження.

Призначають Індінол і як допоміжний засіб для лікування вже сформованих передпухлинних захворювань, пухлин та інших захворювань, пов’язаних з надлишком естрогенів в організмі (наприклад, передменструального синдрому).

Разом з противірусними препаратами та засобами для зміцнення імунітету Індінол призначають для лікування захворювань, спричинених вірусом папіломи людини (папілом на шкірі і гострокінцевих кондилом на слизових оболонках).

Чи може Індінол давати якісь побічні ефекти?

Ось в цьому питанні і позначається різниця між БАДами і лікарським препаратами. З одного боку Індінол представляється виробником як ефективний засіб (у тому числі для лікування естроген-залежних захворювань), а з іншого (відповідно до інструкції до препарату) не викликає жодних побічних ефектів, крім алергічних реакцій. Але як надлишок, так і недолік естрогену в організмі обов’язково викликає негативний вплив на організм і якщо Індінол дійсно ефективний, то він не може не мати побічних ефектів.

В інструкціях до лікарських препаратів завжди вказуються всі можливі (навіть зустрічаються вкрай рідко) побічні ефекти. І якби Індінол пройшов всі необхідні для лікарських препаратів випробування, то вони обов’язково були б встановлені.

Так, нестача естрогенів призводить до швидкого старіння жінки: шкіра та слизові оболонки стають сухими, з’являються зморшки, збільшується маса тіла. Негативно позначається дефіцит естрогенів на кістковій системі — без естрогенів кісткова тканина втрачає кальцій і стає крихкою. Естрогени впливають на першу половину менструального циклу — дозрівання яйцеклітини, їх дефіцит може створювати проблеми з дозріванням яйцеклітини, овуляцією, а значить, і з зачаттям.

Жінки, що приймають Індінол (а його призначають на тривалий час, на кілька місяців), вже помітили, що він може сприяти збільшенню маси тіла і порушень менструального циклу. Якщо провести правильні дослідження, то, можливо, виявляться і інші побічні ефекти.

Індінол — це БАД, але враховуючи його вплив на гормональний фон, приймати його без попереднього обстеження і призначення лікаря не слід.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.