Індінол — лікарський препарат або чергова фікція?

загрузка...

Індінол — лікарський препарат, нещодавно розроблений колективом науково-дослідного інституту молекулярної медицини (при Московській медичній академії ім. Сєченова) спільно з вченими, що працюють у Всеросійському науковому центрі молекулярної діагностики та лікування. Це лікарський засіб ще не встигло увійти до списку лікарських препаратів, зареєстрованих в офіційному реєстрі лікарських засобів Російської Федерації. Діючою речовиною служить індол-3-карбінол, вперше виділений із капусти броколі (рослини сімейства хрестоцвітних).

Коротка загальна характеристика

Індінол — фітопрепарат, що володіє антиестрогенним і протипухлинною дією. Надає нормалізує, на синтез і метаболізм естрогенів — одних з основних гормонів, що регулюють діяльність організму жінки. Нормалізуючи вміст естрогену в крові, Індінол надає позитивний ефект при розладах, що виникають внаслідок підвищеної концентрації цих гормонів у крові (гіперестрогенеміі). Відповідно, Індінол можна використовувати для лікування будь-якої патології, обумовленої дисбалансом естрогенів, тобто при найширшому спектрі захворювань жіночої сфери.

Дія ІНДІНОЛ

Основа дії ІНДІНОЛ — нормалізація метаболізму естрогенів, що перешкоджає появі та розвитку естроген-залежної патології.

Препарат сприяє правильному метаболізму естрадіолу і інгібує утворення 16-гідроксіестрона, який відомий виразними канцерогенними властивостями. Індінол зменшує кількість рецепторів до естрогену в залежних від цього гормону тканинах-мішенях. Показано його сприятливий вплив при гіперестрогенеміі і зумовлених нею різних функціональних розладах. Індінол гальмує розвиток гіперпластичних процесів, викликаних порушенням регуляції поділу клітин, у тканинах жіночої репродуктивної системи.

Індінол рекомендований жінкам при епітеліальних новоутвореннях, гіперпластичних процесах, які зачіпають органи репродуктивної системи, естроген-залежних пухлинах (включаючи доброякісні новоутворення і рак молочної залози і внутрішніх статевих органів). Це препарат сприяє виборчому апоптозу клітин пухлин, нівелює ефект ростових факторів, що сприяють появі та розвитку пухлин молочної залози.

Крім того, Індінол в епітеліальних клітинах блокує синтез онкологічного білка Е7, що утворюється при інфікуванні організму вірусом папіломи людини. Відповідно цей препарат може сприяти профілактиці малігнізації папілом.

Форма випуску

Індінол випускають в капсулах (в одній упаковці міститься 30, 60 або 120 штук). В одній капсулі препарату міститься 100 мг діючої речовини — індол-3-карбінол.

У якому випадку рекомендовано застосування ІНДІНОЛ

Препарат використовують у складі традиційної комплексної терапії хвороб жіночої репродуктивної сфери, якщо вони пов’язані з порушенням гормонального фону (а саме: естрогенного обміну). При злоякісних захворюваннях його прийом поєднують із хіміотерапією, променевим лікуванням або хірургічним втручанням (за показаннями). При патології з більш м’яким перебігом і кращим прогнозом призначають одночасно з імуномодуляторами та іншими необхідними лікарськими засобами. За допомогою ІНДІНОЛ можлива профілактика різних розладів, пов’язаних з гормональним дисбалансом, а також гормонозалежної патології, включаючи онкологічну.

Основні показання до застосування ІНДІНОЛ включають рак молочної залози, дисплазію та рак шийки матки, рак яєчників, ендометріоз і пов’язані з ним розлади, аденоміоз, міому / фіброміому матки, кісти яєчників, мастопатію (кістозну і фіброзну), передменструальний синдром, наслідки інфікування вірусом папіломи людини (ВПЛ), включаючи традиційні папіломи, респіраторний папіломатоз і загострені кондиломи.

Спосіб застосування, дозування

Індінол слід приймати внутрішньо під час прийому їжі або до нього в дозі 400 мг (дві капсули двічі на добу), кожен день протягом 3-6 місяців.

При міомі / фіброміомі матки або ендометріоз застосування ІНДІНОЛ поєднують з епігаллатом (цей лікарський засіб також ще не увійшло до списку препаратів, зареєстрованих в офіційному реєстрі лікарських засобів Російської Федерації). Індінол слід приймати по дві капсули двічі на добу протягом шести місяців. Для профілактики рецидивів Індінол з епігаллатом призначають у тій же дозі, курс становить три місяці.

З метою лікування кістозної та фіброзної мастопатії Індінол використовують у дозі дві капсули двічі на добу протягом шести місяців, для профілактики — в тому ж дозуванні і в тому ж режимі, курс становить три місяці.

При інфікуванні вірусом папіломи людини (незалежно від форми) Індінол слід приймати по дві капсули двічі на добу протягом півроку на тлі застосування імуномодулюючих та / або противірусних препаратів (за призначенням лікаря).

Протипоказання до використання препарату включають індивідуальну непереносимість ІНДІНОЛ або компонентів лікарського засобу (реакції гіперчутливості негайного або уповільненого типу). Препарат не рекомендований у поєднанні з лікарськими засобами, що знижують кислотність шлункового соку.

Побічні дії включають різні індивідуальні реакції на прийом ІНДІНОЛ.

Запобіжні заходи

Не слід починати прийом цього препарату без попередньої консультації з лікарем. Лікарський засіб слід тримати в місці, недоступному для дітей і домашніх тварин.

Умови зберігання

Капсули зберігають при кімнатній температурі, в сухому місці. Термін придатності препарату становить два роки.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.