Індінол: капсули препарату допоможуть попередити пухлини у жінок

загрузка...

Індінол — це рослинний препарат, але лікарська форма у капсулах робить його зручним для застосування. Призначають капсули ІНДІНОЛ для профілактики і лікування естроген-залежних пухлин жіночих статевих органів та молочних залоз. Цей препарат вимагає тривалого застосування.

Жіночі статеві гормони естрогени

Жіночі статеві гормони естрогени стимулюють розростання клітин епітелію жіночих статевих органів та молочних залоз. Така дія особливо необхідно в період статевого розвитку дівчаток, коли йде ріст статевих органів, а також в першій половині менструального циклу, коли під впливом естрогенів відбувається збільшення в обсязі слизової оболонки порожнини матки і кількості молочних проток в молочних залозах. До кінця менструального циклу під впливом зміненого гормонального фону відбувається зворотне развітєє: слизова оболонка відторгається і процес починається заново.

Але в деяких випадках при дуже великій кількості естрогенів розмножилися клітини продовжують активно розвиватися, в результаті чого формуються передпухлинні захворювання і пухлини, пов’язані з естрогенами або естроген-залежні. Це мастопатії, рак молочної залози, ендометріоз, міоми матки, ерозії і рак шийки матки і так далі.

Як діє Індінол

Індінол (активна діюча речовина — індол-3-карбінол) — це препарат рослинного походження (його одержують з рослин сімейства хрестоцвітних), який перешкоджає росту естроген-залежних пухлин та інших захворювань і попереджає їх розвиток.

Дія ІНДІНОЛ пов’язано з пригніченням синтезу одного з естрогенів — 16-гідроксіестрона, стимулюючого процеси малігнізації (переходу доброякісного процесу в злоякісний). Крім того, Індінол сприяє більш швидкому метаболізму (розпаду в процесі обміну речовин) естрогенів і виведенню їх з організму, а також зменшенню числа чутливих до естрогену рецепторів у тканинах статевих органів. Індінол здатний стимулювати виборче знищення (апоптоз) пухлинних клітин епітеліального походження. Він перешкоджає також проникненню епітеліальних клітин в м’язовий шар матки, що попереджає поширення вогнищ ендометріозу. Ще одна дія ІНДІНОЛ — придушення стимулюючого впливу деяких біологічно активних речовин на ріст пухлин молочних залоз. Таким чином, крім придушення дії естрогенів, Індінол також надає регулюючу дію на процес ділення клітин.

Така дія сприяє тому, що зменшується або повністю пригнічується ріст пухлин, але приймати Індінол при цьому потрібно протягом тривалого часу, так як, будучи рослинним препаратом, він діє повільно. Особливо ефективний Індінол, коли призначається у складі комплексного лікування із застосуванням всіх методів лікування пухлин. У такому разі препарат сприяє більш швидкому лікуванню і попереджає розвиток рецидивів пухлин.

Нарешті, до ІНДІНОЛ проявляє високу чутливість вірус папіломи людини (ВПЛ), Індінол також блокує процес переходу захворювань, викликаних ВПЛ (папілом і гострокінцевих кондилом), в злоякісні пухлини (процес малігнізації).

Кому і як можна приймати капсули ІНДІНОЛ

Капсули ІНДІНОЛ рекомендується приймати тільки за призначенням лікаря після попереднього обстеження, так як вони сприяють зміни гормонального фону, а це не завжди безпечно для жінки.

Індінол призначається для лікування доброякісних і злоякісних пухлин у складі комплексного лікування. Крім того, його призначають для лікування захворювань, пов’язаних з надлишком естрогенів — ендометріозу, передменструального синдрому і так далі.

Для лікування деяких форм мастопатії (наприклад, дифузної форми) лікар може призначити Індінол у вигляді монотерапії (як єдиний препарат). Для профілактики пухлин жіночої статевої сфери Індінол також призначається у вигляді монотерапії, але на більш короткий термін, ніж для лікування.

Застосовують Індінол також для лікування захворювань, викликаних ВПЛ.

Індінол приймають внутрішньо за півгодини до їжі або під час їди по 400 мг (дві капсули двічі на день) щодня протягом трьох-шести місяців в залежності від мети призначення. Так, при лікуванні мастопатії його призначають не менше ніж на півроку, а для профілактики цього захворювання — на три місяці.

Ендометріоз і фіброміому матки лікують поєднанням ІНДІНОЛ з епігаллатом (по дві капсули того й іншого препарату двва рази на день) протягом півроку. Для попередження рецидивів цих захворювань капсули ІНДІНОЛ з епігаллатом призначаються у тому ж дозуванні на три місяці.

На півроку призначаються стандартні дози ІНДІНОЛ також при будь-яких захворюваннях, викликаних ВПЛ.

Чи є протипоказання для прийому ІНДІНОЛ?

Їх дуже мало, це індивідуальна непереносимість компонентів препарату і одночасне застосування з лікарськими засобами, що знижують кислотність шлункового соку. Не можна застосовувати Індінол під час вагітності та годування дитини грудьми.

З побічних ефектів ІНДІНОЛ відомі тільки алергічні реакції.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.