Індінол — інструкція: препарат для нормалізації обміну гормонів

загрузка...

Індінол — це лікарський препарат рослинного походження, який нормалізує в організмі обмін жіночих статевих гормонів естрогенів (головним чином естрадіолу) і попереджає розвиток естроген-залежних захворювань. Його призначають також у складі комплексної терапії для лікування естроген-залежних пухлин.

Механізм дії ІНДІНОЛ

Індінол (діюча речовина — індол-3-карбінол) випускається вітчизняною фармацевтичною фірмою МіраксБіоФарма в капсулах по 300 мг. Він відноситься до групи протівоестрагенних та протипухлинних препаратів рослинного походження: отримують Індінол з рослин сімейства хрестоцвітних.

Індінол надає протівоестрогенное дію шляхом відновлення нормального обміну (метаболізму) жіночого статевого гормону естрадіолу і пригнічення утворення 16-гідроксіестрона, який надає онкогенное (сприяє формуванню злоякісних пухлин) вплив на організм жінки. Одночасно він пригнічує функцію естрогенових рецепторів (нервових закінчень, чутливих до естрогенів) в тканинах-мішенях. Така дія дозволяє ІНДІНОЛ робити благотворний вплив при різних функціональних розладах, викликаних підвищеним вмістом естрогенів у крові.

Багато пухлини і передпухлинні захворювання жіночої статевої сфери та молочних залоз мають чітку залежність від кількості вироблюваних в організмі естрогенів. Це мастопатії, рак молочної залози, міоми матки, рак матки, ендометріоз і так далі.

Індінол здатний пригнічувати гіперпроліферацію тканин (швидке розмноження клітин, пов’язане з ростом пухлини) в органах жіночої статевої системи, обумовлені порушеннями в регуляції клітинного поділу. Це призводить до пригнічення росту естроген-залежних пухлин жіночої статевої системи. Одночасно він сприяє виборчому знищенню (апоптозу) пухлинних клітин і нейтралізує дію речовин, що стимулюють розвиток пухлин молочних залоз.

Ще одна дія ІНДІНОЛ полягає в тому, що він активний щодо вірусу папіломи людини (ВПЛ) і пригнічує процес перетворення захворювань, викликаних цим вірусом в злоякісні пухлини, тобто процес малігнізації.

Показання та протипоказання

З метою лікування Індінол застосовується не самостійно, а в складі комплексного лікування пухлин (хіміотерапією, променевою терапією, хірургічними методами лікування, імуномодуляторами і так далі). Індінол застосовують для лікування міом, раку тіла і шийки матки, а також мастопатій і раку молочних залоз.

З метою попередження гормональних порушень і гормонозалежних пухлин його призначають і самостійно для профілактики мастопатій, ендометріозу, міоми матки, кіст яєчників, передпухлинних та пухлинних захворювань шийки матки, передменструального синдрому, раку яєчників і молочної залози, захворювань, викликаних ВПЛ (папілом і гострокінцевих кондилом).

Протипоказаний Індінол при підвищеній чутливості організму до його компонентів і при одночасному прийомі лікарських препаратів, що знижують кислотність шлункового соку. Ні в якому разі Індінол не можна приймати під час вагітності та годування дитини грудьми.

З можливих побічних ефектів відзначаються тільки алергічні реакції, які зустрічаються досить рідко.

Як правильно приймати

Незважаючи на те, що Індінол є рослинним препаратом і майже не має побічних ефектів і протипоказань, призначати його повинен лікар.

Індінол приймають внутрішньо за півгодини до їжі (можна і під час їжі) по дві капсули (400 мг) два рази на добу (вранці та ввечері) протягом декількох місяців (зазвичай від трьох до шести).

При мастопатії нндінол стандартно призначається по дві капсули двічі на день протягом півроку, для профілактики мастопатії — у тій же дозі, але протягом трьох місяців.

При ендометріозі і фіброміомі матки нндінол зазвичай призначають разом з біологічно активною добавкою до їжі природного походження епігаллатом. Призначають по дві капсули ІНДІНОЛ і дві капсули епігаллата двічі в день протягом півроку. Для попередження рецидивів цих захворювань обидва препарати призначають у тій же дозі на тяжінні трьох місяців.

При папіломовірусною інфекції (папіломах і гострих кондиломах) Індінол застосовують у складі комплексної терапії (разом з противірусними і зміцнюючими імунітет лікарськими препаратами) по дві капсули двічі на добу протягом півроку.

Індінол є препаратом рослинного походження, тому він діє більш м’яко. Для того, щоб з’явився виражений ефект, його потрібно приймати протягом тривалого часу. З лікувальною метою цей препарат застосовується тільки у складі комплексної терапії.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.