Ін’єкції ботокса: жертви заради краси

Зберегти вислизаючу красу і зупинити неминучий процес старіння шкіри і появи перших зморшок — мрія практично будь-якої жінки. Не дивно, що найбільші компанії-представники індустрії краси десятиліттями б’ються над створенням «еліксиру вічної молодості» — засобу, який би максимально ефективно уповільнювало процес старіння шкіри. Зрозуміло, в найближчому майбутньому таке чудодійний засіб навряд чи з’явиться, проте сучасна косметологія пропонує жінкам безліч способів довше зберегти неминуче йде з віком красу шкіри. Один з таких спообов — чи не найбільш популярний і затребуваний — ін’єкції ботокса.

Що таке ботокс?

Про те, для чого потрібні ін’єкції ботокса, сьогодні знає більшість — оскільки ботокс, препарат, що допомагає в боротьбі з першими ознаками старіння шкіри, небажаними зморшками, з’явився на ринку досить давно. Фактично ж ботокс — це торгова назва особливого лікарського препарату ботулотоксину. Білковий комплекс, що складається з нейротоксинів і білків, ботулотоксин блокує нервово-м’язову активність.

Спочатку ін’єкції ботулотоксину, або ботокса, застосовувалися аж ніяк не для омолодження, а для лікування деяких специфічних захворювань: «заморожування» м’язів ботоксом виявилася корисною, наприклад, в полегшенні симптомів всіляких спазмів, нормалізації гіпергідрозу (підвищеного потовиділення). Однак найбільшу популярність ботокс придбав саме тоді, коли з’явився в косметології як засіб боротьби з ранніми зморшками.

Ін’єкції ботокса: ефективна «заморожування»

Настільки висока популярність ін’єкцій ботокса пояснюється, в першу чергу, ефективністю процедури — після курсу ін’єкцій розгладжуються навіть найглибші зморшки, а ряд побічних ефектів для більшості жінок, особисто оцінили значні результати, залишається фактором цілком терпимим. Дію ботулотоксину розслабляє м’язи в результаті складної біохімічної реакції: фактично препарат блокує своєрідну зв’язок між м’язами, підвищена активність яких приводить до формування зморшок, і їх руховими нервами. В результаті розташовані під шкірою м’язи, скорочення яких привело до появи зморшок, менше рухаються, і, відповідно, розгладжуються і дрібні, і навіть глибокі зморшки, утворені м’язовою активністю. Поверхня шкіри протягом досить тривалого часу залишається абсолютно гладкою і рівною.

Сама процедура введення ботокса досить проста: на ділянку шкіри в місці ін’єкції попередньо наноситься анестетик, який надає обезболеівающее вплив, а потім, за допомогою тонкої голки, в м’яз вводять препарат. Перші результати дії ботокса з’являються зовсім не моментально: препарат, як правило, починає діяти лише через сім-чотирнадцять днів. Ефект від ін’єкцій ботокса досить тривалий, проте залежить від індивідуальних особливостей шкіри — зокрема, формування нових зморшок і повернення м’язів до звичайного режиму активності може початися і через два, і через вісім місяців. Однак, як правило, і’екціі ботокса — це процедура досить регулярна: для закріплення результатів дії ботокса її проводять раз на кілька місяців, гарантуючи відсутність нових зморшок і максимальне розслаблення м’язів.

Ін’єкції ботокса: основні недоліки

Хоча на перший погляд може здатися, що ботокс — той самий еліксир вічної молодості, над створенням якого безуспішно працюють найвизначніші представники індустрії краси, на ділі і у цього методу боротьби з першими зморшками є ряд істотних недоліків. У первкую чергу необхідно пам’ятати про те, що ботокс — аж ніяк не панацея і від усіх зморшок позбавити, в принципі, не здатний: як правило, ін’єкції ботокса не застосовуються для розгладження шкіри в так званих складних зонах — навколо рота, в області щік, підборіддя . Для розгладження зморшок в цих областях використовуються інші препарати.

Ще один істотний недолік ботокса — ризик певних побічних ефектів: ботокс, всупереч поширеній помилці, не впливає на міміку, однак при введенні дуже великої дози препарату можуть спостерігатися характерні зморшки на спинці носа, опущення куточків рота або століття, невелика асиметрія рис обличчя .

Тетяна Смирнова

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Краса й особиста гігієна. Додайте в закладки постійне посилання.