Імунітет — види і особливості у дітей в дорослих

Імунітет — це термін, який описує стан, для якого характерне наявність достатньої біологічного захисту, щоб уникнути різних захворювань і вторгнення небажаних організмів.

Уроджений імунітет

Уроджений імунітет є неспецифічним; він закладений в нас генетично і ми передаємо його своїм нащадкам.

Глобальний бар’єри

 • Першим і, можливо, найбільш важливим бар’єром імунітету є шкіра. Більшість організмів не може проникнути через шкіру, якщо на ній немає отвору — порізу, подряпини, або опіку.
 • Патогени механічно виганяють з легких за рахунок цилиарной активність — руху тоненьких коротких волосків; при кашлі та чханні людина також рятує як живі, так і неживі сторонні тіла з дихальної системи; дію очищення сліз, слина і сльози також можуть видаляти патогени з поверхні організму.
 • Липка слиз в дихальних шляхах і шлунково-кишковому тракті вловлює і зупиняє багато мікроорганізмів.
 • Природний pH шкіри (
 • Слина, сльози, носові виділення і піт містить лізоцим, фермент, який руйнує стінки клітин грампозитивних бактерій, і викликає лізис клітин. Вагінальні виділення також володіють трохи підвищеною кислотністю (після початку менструацій). Сперміну і цинк в спермі також знищують деякі патогени. Лактопероксідаза — це потужний захисний фермент, що міститься в молоці матері.
 • Шлунок є серйозною перешкодою, оскільки він секретує соляну кислоту (0.9 Нормальна флора складається з мікробів, головним чином бактерій, які живуть всередині тіла і на ньому, і зазвичай не мають негативного впливу. У людському організмі приблизно 1013 клітин і 1014 бактерій, більша частина яких живе в товстій кишці. На одному квадратному сантиметрі шкіри живе 103-104 мікробів (стафілококи, стрептококи, кандида, та інші).

  Різні бактерії живуть в носі і в роті. Лактобацили мешкають в шлунку і кишечнику.

  Флора займає майже всі з наявних екологічні ніші в організмі; вона виробляє бактеріоцини, дефенсин, катіонні білки і лактоферин — всі вони знищують інші бактерії, які можуть спробувати проникнути в організм і зайняти місце вже живуть там бактерій.

  мешкають в організмі бактерії можуть стати проблемою, якщо він почнуть проникати в ті області, в яких вони зазвичай не живуть. Наприклад, якщо живе на шкірі стафілокок через якусь рану потрапить всередину організму, може розвинутися інфекція.

  Запобігти або зупинити розвиток такої інфекції можуть фагоцити, які є важливою частиною імунітету. Фагоцити — це клітини, які прикріплюються до чужорідним тілам, і поглинають їх.

  Ще однією важливою частиною імунітету є макрофаги. Їх попередники — промоноціти — утворюються в кістковому мозку, потім вивільняються) тепер вони називаються моноцитами) і циркулюють в кровотоці, поки, нарешті, не дозрівають, та не стають макрофагами.

  Зазвичай вони зосереджені в легенях, нирках, оболонці лімфатичних вузлів і селезінки, в синовіальних клітинах і остеокластів. Макрофаги фагоцитуються чужорідні клітини і прикріплюють до його поверхні частину деяку кількість свого білка, який допомагає іншим імунним клітинам розпізнати сторонні тіла.

  Набутий імунітет

  Коли в організм проникають чужорідні мікроорганізми, різновид Т-клітин, які називаються Т-кілерами, виробляють лімфотоксіни, зухвало лізис клітин. Т-хелпери управляють імунною відповіддю. Т-супресори пригнічують вироблення цитотоксичних Т-клітин, коли це перестає бути необхідним. Т-клітини пам’яті програмуються таким чином, щоб при необхідності розпізнати патоген і викликати відповідну реакцію. Механізм утворення набутого імунітету використовується при вакцинації людини від різних хвороб.

 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.