Імплантація зубів: як зробити посмішку «голлівудської»?

загрузка...

Незважаючи на прогрес в стоматології, багато людей позбавляються зубів в результаті карієсу, гінгівіту або травм. Сучасним рішенням цієї проблеми є імплантація зубів.

Незважаючи на прогрес в стоматології, багато людей позбавляються зубів в результаті карієсу, гінгівіту або травм. Сучасним рішенням цієї проблеми є імплантація зубів.

Що таке імплантація зубів

Замість кореня зуба встановлюється зубний імплантат. Він забезпечує міцну основу для постійних або знімних зубних протезів, які виглядають як справжні зуби.

Які переваги імплантації зубів

У імплантації зубів багато переваг, наприклад:

 • Поліпшення зовнішнього вигляду (косметичний ефект). Протези виглядають і відчуваються як власні зуби.
 • Поліпшення мови. З поганими зубними протезами мова людини стає нерозбірливою. Зубна імплантація не викликає цієї проблеми.
 • Комфорт. Імплантати набагато комфортніше, ніж протези, які треба надягати, фіксуючи спеціальним гелем, і знімати.
 • Зручність прийому їжі. Знімні протези можуть ускладнювати жування. Зубні імплантати діють в точності як зуби, так що ви не будете відчувати болю або незручності при жуванні.
 • Підвищення самооцінки. З зубними імплантатами ви зможете краще виглядати і посміхатися, а це допомагає краще себе почувати.
 • Здоров’я ротової порожнини. При імплантації зубів не потрібно сточувати сусідні зуби, як при установці мостів. За імплантованими зубами доглядати не складніше, ніж за справжніми.
 • Міцність. Імплантати дуже міцні і тримаються багато років. При гарному догляді вони можуть служити вам все життя.
 • Наскільки успішна імплантація зубів

  Успішність може варіюватися, залежно від місця установки, але в цілому успішні 98% випадків імплантації.

  Чи всім можна робити імплантацію зубів

  У більшості випадків для будь-якої людини, який достатньо здоровий для звичайних стоматологічних операцій, можлива імплантація зубів. У пацієнта повинні бути здорові ясна і кістки для установки імплантату. Також важлива гігієна порожнини рота. Для пацієнтів з важкими хронічними захворюваннями (наприклад, діабет чи хвороби серця), що пройшли променеву терапію в області голови і шиї, а також для завзятих курців питання установки імплантатів вирішується індивідуально. Якщо ви хочете робити імплантацію зубів, обговоріть зі стоматологом свій стан здоров’я.

  Які процедури включає імплантація зубів

  Перший крок — складання індивідуального плану лікування. План складається спільно декількома фахівцями. Вони зможуть запропонувати підходящий саме вам варіант імплантації.

  Потім встановлюється власне імплантат — невелика конструкція з титану, яка поміщається на місце кореня зуба. При загоєнні кісткова тканина наросте навколо металевого імплантату, надійно фіксуючи його. Процес приживлення може зайняти від шести до дванадцяти тижнів.

  Після цього встановлюється сполучна частина (абатмент), яка буде фіксувати протез (коронку). Щоб зробити коронку, тобто штучний зуб, лікар зробить знімки щелепи, потім фахівець сліпить модель щелепи. За допомогою цієї моделі створюють індивідуальну коронку, яку потім прикріплять до абатментів. Коронка по виду, кольору і відчуттів буде відрізнити від справжніх зубів.

  Це болюча процедура?

  Багато людей кажуть, що майже не відчували дискомфорту при імплантації зубів. Процедури проводяться з місцевою анестезією. Якщо після імплантації ви відчуваєте біль, можна використовувати болезаспокійливі, що продаються без рецепту.

  Як доглядати за імплантатом

  Імплантовані зуби вимагають того ж догляду, що й справжні — чищення зубів щіткою і ниткою, регулярні огляди у стоматолога.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.