Імпетиго у дітей: що необхідно знати

Імпетиго — шкірне захворювання, що супроводжується появою на шкірі обличчя хворобливих червоних плям, поступово перетворюються в струпи. Хоча імпетиго зустрічається досить часто, це неприємне захворювання можна запобігти і легко вилікувати.

Що таке імпетиго?

Шкірне захворювання, найчастіше вражає дітей, імпетиго супроводжується утворенням поверхневих бульбашково-гнійничкових висипань. Імпетиго зазвичай починається з появи хворобливих червоних плям, які перетворюються через стадію бульбашок в струпи, що нагадують скоринки. Особливо схильні до появи плям зони навколо рота і носа, проте часто ураженими зонами виявляються руки, ноги, тильні сторони долонь. Хоча найчастіше імпетиго страждають діти, заразитися захворюванням можуть люди будь-якого віку.

Існує кілька видів імпетиго:

 • контагіозності імпетиго, або не-бульозні імпетиго, являє собою вкрай заразну форму захворювання, що спричинюється бактеріями стрептокока. Найчастіше зонами поразки стають області шкіри навколо носа, рота, передпліччя і тильні сторони долонь. Розчісування висипань призводить до поширення інфекції в інші частини тіла, через що контагіозне імпетиго досить складно вилікувати.
 • Перша стадія контагіозного імпетиго — виникнення сверблячих червоних плям, протягом 24 годин перетворюються на пухирці. Протягом декількох днів бульбашкові освіти підсихають або лопаються, утворюючи товсті коричневі скоринки. Хоча після лікування на шкірі залишаються червоні плями, імпетиго не викликає шрамів. Залишкові плями зазвичай зникають протягом декількох тижнів.

 • бульозні імпетиго викликається бактеріями стафілокока. Як правило, бульозні імпетиго діагностується у дітей віком до двох років, супроводжуючись утворенням гнійних пухирців на шкірі рук, ніг, тулуба. Будучи вкрай непривабливим видовищем, що виникають при бульозної імпетиго пустули не болючі для людини. Лопаючись, пустули утворюють жовтувату кірку, яка зникає при лікуванні. До нещастя, процес повного лікування від буллезного імпетиго проходить значно довше, ніж при контагиозном імпетиго.
 • Ектіма, найбільш серйозна форма захворювання, вражає дерму, найглибший шар шкіри. Будучи глибоким виразковим захворюванням шкіри, ектіма супроводжується хворобливими відчуттями і утворенням глибоких виразок, покритих кіркою. Найчастіше основною областю поразки є ноги. Оскільки бактерії досягають дерми, після лікування ектіми висока ймовірність утворення рубців і шрамів.
 • Причини виникнення імпетиго

  Причинами появи імпетиго стають бактерії стафілокока і стрептокока, що існують на поверхні шкіри і проникаючі в організм в результаті порізів, укусів комах або інших механічних пошкоджень шкіри. Поширення бактерій відбувається різними способами, в тому числі:

 • Розчісування. Такі шкірні захворювання, як екзема, герпес, дерматит, вітряна віспа, короста часто супроводжуються розвитком імпетиго, оскільки свербіж шкіри, що викликається цими захворюваннями, змушує людину розчісувати уражені ділянки шкіри. Механічні ушкодження шкіри в результаті розчісування сприяють проникненню і поширенню бактерій. Навіть самі невеликі пошкодження шкіри можуть стати причиною проникнення бактерій і виникнення імпетиго.
 • Зіткнення з хворим. Навіть при відсутності пошкоджень шкіри імпетиго може передаватися через безпосередній контакт з хворим в громадських місцях — наприклад, в школі або громадському транспорті, тренажерному залі, сауні. Заразитися імпетиго можна, користуючись тими ж предметами, що і хворий імпетиго — наприклад, одягом, посудом, іграшками.
 • Запобігання імпетиго

  Ретельна гігієна — ключова умова збереження здоров’я шкіри і запобігання імпетиго. Щоб уникнути виникнення захворювання, необхідно:

 • Здійснювати ретельну обробку ран, особливо у випадку з дітьми. Порізи, подряпини, укуси комах, будь-які види роздратування і висипу на шкірі необхідно ретельно очищати і обробляти, оскільки вони є грунтом для поширення бактерій, що викликають імпетиго.
 • Регулярно мити руки з милом.
 • Регулярно приймати душ.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.