Імпетиго — бич дитячих садків

Імпетиго — дуже це заразна бактеріальна інфекція поверхневих шарів шкіри, яка викликає появу на шкірі пухирів і відкритих ранок. Зазвичай імпетиго не є тяжким порушенням, однак хворим слід вживати заходів обережності, щоб уникнути зараження інших людей, особливо новонароджених немовлят.

Типи імпетиго

Існує два типи імпетиго:

 • бульозні імпетиго — характеризується появою на шкірі великих, безболісних, заповнених рідиною пухирів;
 • небуллезное імпетиго є самообмежуваними захворюванням (захворювання, яке проходить саме по собі); воно заразною буллезного імпетиго і викликає появу великих пухирів, які швидко розриваються, і на їх місці утворюється жовто-коричнева кірка.
 • Крім того, імпетиго можна класифікувати як:

 • Первинне імпетиго — викликане бактеріями, які проникли до шкіру, яка до цього була здоровою, наприклад, через рани;
 • Вторинне імпетиго, при якому інфекція є результатом іншого порушення, наприклад, атопічний екземи.
 • небуллезное імпетиго є найбільш поширеним типом імпетиго — на нього припадає понад 70% випадків цього захворювання.

  Найчастіше імпетиго вражає дітей. Це обумовлено їх перебуванням в середовищі, де легко поширюються інфекції — наприклад, в дитячому садку чи в школі.

  У Великобританії, близько 3% дітей до чотирьох років і 2% дітей хто від п’яти до 14 років, старий отримати імпетиго кожен рік. У дорослих імпетиго розвивається, як правило, якщо вони проживають разом з великим числом людей на відносно невеликій території — наприклад, в казармах в армії.

  Симптоми

  Симптоми імпетиго з’являються не раніше, ніж через чотири-десять днів після зараження. Це означає, що протягом цього часу людина може заражати імпетиго інших людей, не підозрюючи, що він інфікований.

  бульозні імпетиго

  Першими симптомами буллезного імпетиго є заповнені рідиною міхури, які зазвичай з’являються на тулубі, або на руках і ногах.

  Пухирі можуть швидко поширюватися по шкірі; через кілька днів вони розриваються, на їх місці з’являється скоринка, яка з часом проходить, не залишаючи рубців.

  Зазвичай пухирі не викликають болт, але шкіра навколо них може сильно свербіти. Дуже важливо якомога рідше торкатися до уражених ділянок шкіри і ні в якому разі не чесати їх.

  Іноді бульозні імпетиго супроводжується такими симптомами, як жар та запалення лімфатичних вузлів.

  небуллезное імпетиго

  Перші симптоми небуллезное імпетиго, як правило, невеликі червоні пухирі, зазвичай розташовані в області носа і рота. Ці пухирі швидко розриваються, і на їх місці залишається щільна кірка. У більшості випадків на місці цих пухирів не залишається рубців. Жар і запалення лімфатичних вузлів при небуллезное імпетиго зустрічається рідко, як правило, при важких формах захворювання.

  Причини

  Збудниками імпетиго є два види бактерій: золотистий стафілокок і streptococcus pyogenes. У більшості випадків імпетиго буває викликано стафілококом.

  Імпетиго поширюється при тісному фізичному контакті, а також при використанні одними із зараженим рушниками, постільною білизною, і одягом. Імпетиго найбільш поширене серед дітей, так як їх імунна система недостатньо зміцніла. Імунітет дорослої людини в нормі значно краще справляється з цим захворюванням.

  Діагностика

  Діагностика імпетиго грунтується на наявних у пацієнта симптомах, і виключенні інших шкірних захворювань, які мають подібні симптоми.

  Деякі з таких шкірних захворювань:

 • Целюліт — бактеріальна інфекція глибоких шарів шкіри і тканин, розташованих під шкірою (не плутати з поширеним порушенням, викликаним неправильним харчуванням, поганим обміном речовин і особливостями гормонального фону);
 • Пика — бактеріальна інфекція шкіри, яка зазвичай вражає обличчя або кінцівки;
 • Вірус простого герпесу — заразний вірус, який може викликати появу невеликих пухирів на роті і геніталіях;
 • Короста — інфекційне захворювання шкіри, яке викликає сильний свербіж;
 • Ектіма — бактеріальна інфекція, що вражає глибокі шари шкіри;
 • Кандидоз — грибкова інфекція, яка викликає почервоніння шкіри (найбільш часто — в паху, пахвових западинах, між пальців, і в складках шкіри);
 • дерматофітозів — шкірна інфекція, симптомами якої є почервонілі, полущені ділянки шкіри.
 • Вітрянка — дуже заразне захворювання, яке викликає висипання, свербіж, пухирі і утворення кірки на шкірі.
 • Оперізувальний лишай — інфекція нерва і шкіри навколо нього. Його симптомами можуть бути поколювання, біль і червонуваті висипання на одній стороні тіла.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Здоров'я. Додайте в закладки постійне посилання.