Імован — і приспить, і заспокоїть

загрузка...

Снодійні засоби завжди користувалися підвищеним попитом. Сьогодні, коли стреси і тривалі нервово-психічні навантаження стали постійними супутниками людства, число людей, які страждають безсонням, значно збільшилася. Це змушує виробників лікарських препаратів розробляти все нові засоби для лікування безсоння.

Механізм дії імован

імован (міжнародна непатентована назва — зопіклон) — це снодійне засіб, що володіє також заспокійливим, розслаблюючим мускулатуру і протисудомну дію.

Ці ефекти пов’язані з його впливом на рецептори, чутливі до гамма-аміномасляної кислоти (ГАМК) — нейромедіатори (речовини, за допомогою якого передаються нервові імпульси), що бере участь у процесах гальмування в центральній нервовій системі. Імован зменшує час засинання, скорочує частоту нічних пробуджень, збільшує тривалість сну, поліпшує якість сну і пробудження (вранці після його прийому напередодні відсутня сонливість і розбитість).

Звикання до імовану розвивається поступово, безпечним вважається курс лікування протягом місяця, але виробники відзначають відсутність залежності навіть при прийомі препарату протягом 17 тижнів.

При прийомі всередину імован швидко всмоктується, досягаючи максимальної концентрації в крові через 1,5-2 години. Всмоктування препарату не залежить від прийому їжі. У печінці препарат розкладається, а продукти розпаду виводяться з організму з сечею та калом. При повторному прийомі накопичення препарату або продуктів його розпаду в організмі не відбувається.

Показання та протипоказання для застосування

імован призначають при лікуванні різного виду безсоння у дорослих. Сюди ж входять труднощі із засипанням, частими нічними пробудженнями, ранніми пробудженнями. При тимчасовій безсонні рекомендується курс лікування не більше п’яти днів, при тяжких стресових ситуаціях — від двох до трьох тижнів. Хронічна безсоння повинна лікуватися під наглядом лікаря. Препарат приймається безпосередньо перед сном, тривалість сну при цьому повинна бути не менше шести годин, в іншому випадку можливі випадки появи антероградної амнезії (забування того, що відбувається відразу ж після пробудження).

Прийом імован протипоказаний:

 • при індивідуальній непереносимості компонентів препарату;
 • при важкій м’язовій слабкості (міастенії);
 • при вираженої дихальної недостатності і синдромі сонного апное (тимчасової зупинки дихання під час сну);
 • при вираженій недостатності функції печінки;
 • при вагітності та годуванні дитини грудьми;
 • у віці до 18 років (клінічні випробування на дітях не проводилися);
 • при затяжних депресіях (пригніченому настрої).
 • Не рекомендується одночасний прийом імован з алкоголем та іншими ліками, психотропної (впливають на центральну нервову систему) дії, а також з еритроміцином.

  Тривалість курсу не повинна перевищувати місяця, в іншому випадку не можна виключити звикання до препарату. Ризик звикання зростає при збільшенні дози препарату і на фоні зловживання алкоголем та іншими лікарськими препаратами, а також просто при спільному застосуванні імован з алкоголем та іншими психотропними препаратами. При формуванні залежності від імован можлива поява синдрому відміни, тому скасовувати його краще, поступово зменшуючи дозу.

  При порушенні функції нирок приймають половину рекомендованої дози.

  Під час курсу лікування імованом краще утримуватися від водіння автомобіля і виконання інших робіт, що потребують чіткої координації рухів.

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.