Імітація оргазму: причини і наслідки

Вчені зробили нову спробу зрозуміти еволюційні корені і сучасну функцію жіночого оргазму — а також його імітації. Згідно з даними досліджень, шістдесят сім гетеросексуальних жінок зізнаються, що час від часу імітують оргазм. При цьому більшість чоловіків вважає, що їх партнерки цього не роблять — лише двадцять відсотків опитаних думають, що іноді їх партнерка може імітувати оргазм. Крім того, вони визнають, що їм було б неприємно дізнатися про удавання жінки в ліжку.

Враховуючи те, що тільки двадцяти восьми відсотків чоловіків визнали, що їм доводилося імітувати оргазм, це не дивно. Дивно інше: таке вдавання не завжди погано для сексуального життя. Залежно від мотивації жінки, імітація оргазму може підвищити її сексуальне задоволення — на думку вчених, деякі жінки імітують його так старанно, що, врешті-решт, їх відчуття наближаються до теперішнього оргазму.

Подарунок природи або контроль над заплідненням?

Дев’яносто відсотків чоловіків говорять, що для них важливо, щоб їх партнерка випробовувала оргазм і, на думку вчених, у цього є серйозні причини. В одному з недавніх досліджень брали участь 299 гетеросексуальних чоловіків; кожного з них запитали про те, коли вони останній раз займалися сексом зі своїми партнерками і скільки часу після цього вони проводили разом. Потім у кожного з них запитували, наскільки вони хотіли б, щоб під час наступного сексуального контакту їх партнерки відчули оргазм і скільки зусиль вони готові докласти для цього. Виявилося, що найбільш зацікавлені в оргазмі своїх партнерок чоловіки після останнього сексуального контакту мало бачилися зі своїми дівчатами чи дружинами. Вчені припустили, що таким чином чоловіки прагнуть запобігти можливій невірність своїх жінок. Більш глибоке пояснення цього в тому, що, можливо спочатку жіночий оргазм був потрібен для селективного поглинання сперми певного чоловіка.

У первісних суспільствах людей жінка могла вступати у сексуальні контакти з багатьма чоловіками протягом відносно короткого проміжку часу — і, можливо, з найбільшою ймовірність вагітніла від чоловіка, з яким вона випробовувала оргазм. Через такого пристрою первісних суспільств у чоловіків відносно великі яєчка і вона виробляють багато сперми. Наприклад, у самців гірських горил, у яких є цілі гареми самок, яєчка порівняно невеликі.

Інші вчені, втім, вважають, що жіночий оргазм не має ніякого відношення до запліднення, а є свого роду побічним продуктом чоловічого оргазму.

Чоловічий оргазм, очевидно, сприяє еякуляції, і, отже, продовження роду. Жінки ж отримали просто подарунок від природи, який не несе жодної функціонального навантаження. На підтвердження цього вчені наводять той факт, що тільки вісім відсотків жінок здатні отримувати оргазм під час звичайного статевого акту і без додаткової стимуляції, в той час як це вдається більшості чоловіків. Крім того, у жінок, які отримують оргазм таким чином, клітор розташований ближче до входу в піхві, ніж у більшості жінок.

Складна функція — оргазм

Незважаючи на те, що поки не вдалося встановити прямий зв’язок між жіночим оргазмом і фертильністю, з’являються все нові дані, які дають підстави для припущень про наявність такого зв’язку. Наприклад, встановлено, що у жінок, що відчувають оргазм, після статевого акту витікає назад меншу кількість сперми; крім того, скорочення матки є основним способом переміщення сперми в матку і маткові труби, в одній з яких може знаходитися готова до запліднення яйцеклітина. Той факт, що матка скорочується під впливом гормону окситоцину, який викидається після оргазму, може бути ще одним доказом на користь наявності зв’язку між жіночим оргазмом і заплідненням.

Оскільки оргазм є дуже складною функцією, яка задіює вегетативну систему і вимагає значної активності головного мозку, важко повірити в те, що він може бути абсолютно даремний.

Ще одне припущення щодо його функції полягає в тому, що, може бути, він дає жінці можливість несвідомо прийняти рішення, хоче вона бути заплідненої конкретним партнером, чи ні. У ході досліджень було встановлено, що жінки частіше переживають оргазм з тими чоловіками, у яких найбільш симетричні тіла. Одне із самих ймовірних пояснень цього в тому, що оргазм з таким партнером збільшує шанси на запліднення та народження здорового потомства, оскільки симетричне тіло несвідомо сприймається як ознака здорового генотипу, а асиметрія змушує побоюватися можливих генетичних відхилень.

Імітація оргазму може бути несвідомо використана для переконання партнера в тому, що він, з точки зору генетики, високоякісний самець. Крім того, таким чином вагітна жінка може намагатися переконати партнера в тому, що вона вагітна саме від нього; а чоловікам так важливо знати, що жінка відчуває з ним оргазм, саме тому, що він хоче отримати підтвердження свого батьківства. Цим можна пояснити те, що найбільш важливий оргазм партнерки для чоловіків, які протягом якогось часу не бачили своїх дівчат або дружин. Звичайно, слід пам’ятати, що зараз оргазм знайшов інші культурні смисли, однак буде не зайвим мати на увазі його біологічні коріння.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.