Імбир в медицині: ліки по-східному

У народній медицині східних країн імбир вважається засобом від усіх хвороб. Але і сучасна офіційна медицина визнає лікарські властивості імбиру і використовує його при лікуванні деяких захворювань, часто поєднуючи таке лікування із звичайним медикаментозним лікуванням.

Які властивості імбиру використовуються в медицині

Перш за все, це властивість поліпшувати кровообіг і як наслідок — зменшувати запальні процеси. Кров приливає до розширених кровоносних судинах, знімаючи запалення. Зміцнюються і стінки кровоносних судин, вони стають менш проникними для рідкої частини крові. З цією метою настоями імбиру полощуть горло при хронічних тонзилітах, ангінах, фарингітах (запаленні слизової оболонки глотки), стоматитах, запаленні ясен і інших околозубних тканин.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту імбир застосовується для поліпшення кровопостачання цієї області і, відповідно, покращення функції шлунка і кишечника при різних захворюваннях органів травлення. Виняток становлять будь-які виразкові процеси в шлунку і кишечнику, а також схильність до кровотеч.

При застої жовчі в жовчовивідних шляхах та жовчному міхурі приплив крові до цієї області після прийому імбиру сприяє попередженню запальних процесів. Але імбир не можна приймати в разі наявності в жовчовивідної системі каменів — це може призвести до їх утиску і печінковій коліці.

Імбир чудово відновлює жировий обмін, в тому числі обмін холестерину, тому може бути рекомендований при атеросклерозі, але тільки в тому випадку, якщо немає нападів стенокардії (сильних колючих болей в серці, що виникають на тлі спазмів коронарних артерій). При стенокардії приймати імбир ризиковано.

Поліпшення обмінних процесів призводить до того, що людина худне, тому імбир призначають при ожирінні.

Визнається ефективність імбиру і при закачуванні (в автомобілі, літаку, на морських судах). З цією метою імбир застосовується або до поїздки у вигляді настоїв, або безпосередньо під час неї у вигляді жування шматочків свіжого кореня.

Хорош імбир при простудних захворюваннях, особливо вірусної природи. Він сприяє зменшенню запальних явища в області дихальних шляхів, зменшенню кашлю і відкашлюванню мокротиння.

Дуже корисний імбир при болях різного походження: при головному, зубному болях, невралгіях (болі по ходу нервів), радикулітах, болях у м’язах і суглобах. Застосовують його зовнішньо, у вигляді зігрівальних компресів.

Лікарські препарати, що містять імбир

В аптеці продаються наступні лікарські препарати і біодобавки до їжі, мають у своєму складі імбир:

 • Зинаксин — містить екстракт імбиру і деякі інші компоненти, застосовується для лікування запальних процесів у суглобах;
 • сиропи для дітей доктор Мом — призначаються при простудних захворюваннях і при кашлі як у дітей, так і у дорослих;
 • діпа — засіб для відновлення функції печінки (гепатопротектор);
 • фітолор — відхаркувальну, протикашльову і протизапальний засіб;
 • біодобавка до їжі атріксін — сприяє зменшенню запальних процесів і відновленню функції суглобів при артритах (запаленні суглобів) і артрозах (обмінних порушеннях суглобів);
 • біодобавка до їжі Кофол — призначається як легке протизапальне засіб;
 • біодобавка рінолін — засіб для поліпшення мозкового кровообігу і як наслідок — поліпшення інтелекту — пам’яті, мислення, навченості і працездатності;
 • біодобавка хв голд — засіб, що підвищує працездатність і активизирующее центральну нервову систему;
 • біодобавка мелісана — нормалізує роботу центральної нервової системи (у тому числі знімає тривогу, нормалізує сон) і обміну речовин, знімає болі і спазми гладкої мускулатури внутрішніх органів;
 • ефірна олія імбиру — застосовується зовнішньо для зменшення головних болів, відновлення роботи центральної нервової системи — їм можна змащувати скроні; при нежиті ефірним маслом натирають корінь носа і віскі — це знімає закладеність носа; застосовується також у вигляді інгаляцій і ванн (кілька крапель масла на ванну); ефірне масло використовують для компресів, розтирань і масажу;
 • гомеопатичний препарат цінгібер — для відновлення роботи вестибулярного апарату (при закачуванні);
 • імбир входить до складу лікувальних рослинних чаїв Прана і Оджас — ці чаї знімають напругу тривогу, підвищують працездатність, покращують сон.
 • Імбир, звичайно ж, не так широко застосовується в західній медицині, як у східній, але він входить до складу багатьох лікарських засобів та біологічно активних добавок до їжі, використовуваних при самих різних захворюваннях і станах.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.