Імбир — протипоказання: чому фітотерапія буває шкідливою

Страви і напої з імбиру піднімають настрій. Лікарські засоби, приготовані за старовинними і сучасними рецептами, покращують обмін речовин, очищають організм від шлаків і вільних радикалів, сприяє схудненню. Імбир має багато й інших корисних властивостей. Але є і протипоказання для його застосування.

Чому деяким людям імбир протипоказаний

Імбир, як і будь-яка спеція, чинить на організм значний вплив. Такий вплив при деяких захворюваннях і станах організму може бути шкідливим. Тому перш, ніж почати лікуватися або оздоровлюватися із застосуванням кореня імбиру, потрібно вивчити не тільки його корисні властивості, але і протипоказання для застосування.

Протипоказання для застосування імбиру виходять з його впливу на організм людини. Переважній більшості людей такий вплив приносить користь, але деяким людям — шкоду і це обов’язково потрібно враховувати.

Крім того, деякі люди мають різні захворювання і за призначенням лікаря приймають лікарські препарати. Як поєднується прийом імбиру з тими чи іншими лікарськими препаратами також потрібно знати.

Кому протипоказаний прийом імбиру

Прийнятий всередину імбир, перш за все, починає впливати на слизову оболонку шлунка. Якщо слизова оболонка роздратована, ерозірованних або на ній є виразки, то імбир, безумовно, посилить ці процеси. Тому імбир протипоказаний при гастритах, виразковій хворобі шлунка та дванадцятипалої кишки. Крім того, будь-які пухлинні процеси в області шлунково-кишкового тракту також є протипоказанням для його прийому, оскільки імбир буде стимулювати зростання пухлин.

Так само, як і в шлунку, слизова оболонка кишечнику може бути роздратована, збуджена або покрита виразками (різні види запалення кишечника — ентерити і коліт). Прийом імбиру посилить роздратування стінки кишечника й утворення виразок.

Протипоказаний імбир при захворюваннях печінки (гострих і хронічних гепатитах, цирозах печінки), так як буде стимулювати секреторну діяльність клітин печінки, а це дуже шкідливо, коли ці клітини знаходяться в стані роздратування, а іноді і некрозу (відмирання). Камені в області жовчовивідних шляхів також є протипоказанням для вживання імбиру — камінь почне проходити по жовчних шляхах, але потім зустрінуть і це може зажадати навіть оперативного втручання.

Не варто приймати імбир при геморої, особливо, якщо він протікає з частими кровотечами. Будь кровотечі (в тому числі маткові, часті носові) є протипоказанням для прийому імбиру — кровотеча може підсилитися.

Не можна приймати імбир при високому артеріальному тиску, при інсульті, інфаркті міокарда або передінсультному і передінфарктний стан, а також при ішемічній хворобі серця.

Імбир традиційно беруть в першій половині вагітності для зняття таких симптомів токсикозу, як нудота, блювання і слинотеча. А ось у другій половині вагітності до імбиру варто підходити обережно, так як він може сприяти підйому артеріального тиску, а це дуже небезпечно для вагітної жінки. Під час годування дитини грудьми імбир також потрібно приймати з обережністю, так як він виділяється з молоком матері і може викликати перезбудження і безсоння у дитини.

Не приймають імбир при високій температурі — це може підняти її ще вище. Тому при вірусних інфекціях, що протікають без підвищення або з невеликим підвищенням температури, прийом напоїв з імбиру рекомендується, а, наприклад, при грипі з високою температурою, поразкою дрібних кровоносних судин і схильністю до крововиливів — немає.

Викличе імбир і сильне подразнення шкіри при шкірних захворюваннях, а також загострення хронічних шкірних процесів. Алергічні процеси та індивідуальна непереносимість також є протипоказанням для прийому імбиру.

Поєднання прийому лікарських препаратів і імбиру

Імбир непогано поєднується і взаємодіє з іншими лікарськими препаратами. Але трапляються й винятки, тому якщо людина приймає якесь лікарський засіб, то перед початком прийому імбиру він повинен проконсультуватися з лікарем.

Так, імбир краще не поєднувати з лікарськими засобами, що знижують артеріальний тиск, стимулюючими роботу серцевого м’яза і антиаритмічними засобами. Дія цих препаратів може бути посилена присутністю імбиру, а так як це зазвичай сильнодіючі препарати, то цілком можливе передозування.

Також небезпечно приймати спільно з імбиром цукрознижувальні препарати, які призначають при цукровому діабеті.

Імбир має здатність знижувати згортання здатності крові, тому його приймемо можна поєднувати з прийомом ліків, що володіють такими ж властивостями.

Імбир — прекрасний оздоровчий засіб, але забувати про протипоказання для його прийому, все ж, не варто.

Галина Романенко

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.