Імбир — лікування: східна медицина на службі сучасної науки

Лікування імбиром має давні традиції. Так в китайської, індійської, японської медицині імбир вважається неперевершеним лікарем. Застосовується імбир і в сучасній західній медицині, але звичайно в поєднанні з іншими лікарськими препаратами.

Вплив кореня імбиру на організм людини

Давно помічено, що корінь імбиру надає багатостороннє благотворно впливає на органи і системи людини:

 • з боку органів кровообігу — покращує роботу серцевого м’яза і провідність серцевих імпульсів, нормалізуючи тим самим ритм серцевих скорочень; тонізує і зміцнює стінки кровоносних судин, нормалізує артеріальний тиск;
 • з боку обміну речовин — видаляє всі отруйні продукти обміну з організму, нормалізує жировий обмін, в тому числі зменшує вміст у крові «поганого» холестерину, що забиває кровоносні судини бляшками, і збільшує кількість корисного холестерину, який бере участь в обмінних процесах;
 • з боку центральної нервової системи — покращує мозковий кровообіг, що благотворно відбивається на інтелекті, пам’яті і здатності до навчання, зменшує головні болі, згладжує психічні розлади і ознаки неврозу;
 • з боку органів травлення — очищає шлунково-кишковий тракт, покращує його кровопостачання, що дозволяє попередити загострення деяких хронічних захворювань шлунка і кишечника, а також в більш короткі терміни вилікувати загострення цих захворювань; сприяє правильній секреції шлункового соку і відновленню слизової оболонки шлунково -кишкового тракту (але тільки якщо цілісність її не була порушена, в іншому випадку руйнування слизової оболонки посилиться);
 • з боку кістково-м’язової системи — робить позитивний вплив при захворюваннях суглобів, остеохондрозі, запальних явищах в області м’язів;
 • з боку нирок і сечовивідних шляхів — надає сечогінний і легкий протимікробну дію;
 • з боку статевих органів — сприяє відновленню гормонального фону, що в свою чергу нормалізує менструальний цикл, зменшує симптоми передменструального та клімактеричного синдромів; підвищує статевий потяг у чоловіків і жінок, позитивно впливає на ознаки імпотенції; одне з найстаріших засобів боротьби з безпліддям.
 • Крім того, імбир прекрасний лікар при простудних захворюваннях, він виявляє протимікробну, протизапальну, відхаркувальну і знімає спазм дію при захворюваннях ЛОР-органів і бронхо-легеневої системи. Але імбир не можна призначати при високій температурі — це може підняти її ще вище.

  Загальновизнано і загальнозміцнюючу дію імбиру поліпшення кровообігу і нормалізація діяльності центральної нервової системи сприяє оздоровленню всіх органів і систем. При цьому поліпшується самопочуття, підвищується загальний тонус організму і працездатність.

  Використовують імбир і для профілактики: наприклад, глистових інвазій (при приготуванні страв із сирої риби), онкологічних захворювань (але не їх лікування — він може стимулювати ріст пухлин), заколисування на транспорті.

  Основні принципи лікування імбиром

  Імбир — це ефективний засіб впливу на організм, тому перед його застосуванням слід порадитися з лікарем і, можливо, навіть пройти обстеження для того, щоб виключити протипоказання для його застосування. Краще, якщо дозу і тривалість лікування імбиром призначить лікар, він же визначить його сумісність з іншими лікарськими препаратами, які необхідно приймати при даному захворюванні. Особливо обережно потрібно приймати імбир, якщо людина страждає захворюванням серцево-судинної системи, печінки і нирок зі зниженням функції цих органів. Тут вже без консультації з лікарем точно не обійтися.

  Не слід застосовувати великі дози імбиру, при передозуванні можуть з’явитися нудота, блювання і пронос. Особливо це небезпечно при наявності хронічних захворювань і при вагітності.

  Приймати препарати імбиру краще вранці, натщесерце, тоді імбир швидко всмокчеться в шлунково-кишковому тракті і хімічні речовини, що входять до його складу, вступлять в обмінні біохімічні реакції.

  Профілактичний оздоровчий прийом імбиру в невеликих дозах у вигляді чаю можна продовжувати тривалий час, звертаючи при цьому увагу на загальне самопочуття. Такий тривалий прийом надає прекрасне очищаючу дію і піднімає тонус всього організму.

  Імбир — це лікарська рослина і одночасно спеція, поліпшуюча смак практично будь-якої страви. Ця рослина прийшло до нас зі східних країн, де традиції лікування захворювань імбиром йдуть углиб століть. У західних країнах немає такої давньої традиції використання імбиру, тому до лікування їм потрібно підходити з обережністю, а ось профілактичний прийом в малих дозах майже нікому не завадить.

  Галина Романенко

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Народні поради. Додайте в закладки постійне посилання.