Ігри для поліпшення пам’яті — тренування для мозку

Як говорить доктор Норман Дойдж, протягом життя мозок може змінювати свою структуру й створювати нові нейрони. Раніше вважалося, що в дорослих людей мозок тільки слабшає з часом. Але для підтримки форми потрібні вправи, і мозок в них потребує так само, як і м’язи нашого тіла. Розумові вправи створені спеціально для стимуляції мозку і, зокрема, пам’яті. Вправи, що допомагають поліпшити візуальну пам’ять, і обчислення в думці часто включають в ігри для поліпшення пам’яті.

Ігри на розбиття інформації

Пам’ять можна розділити на сенсорну, короткочасну і довготривалу. Сенсорна пам’ять дозволяє людині утримувати в пам’яті інформацію від органів чуття на дуже короткий час тривалістю 200-500 мілісекунд. Короткочасна пам’ять — це здатність утримувати в пам’яті інформацію на дуже короткий час. Вона обмежена не тільки за часом, але і за кількістю об’єктів — їх може бути не більше семи одночасно (плюс-мінус два). Ємність короткочасної пам’яті можна збільшити, якщо використовувати методику поділу об’єктів на частини. Наприклад, щоб запам’ятати довге число, треба розділити його на фрагменти по три цифри. Британський сайт youramazingbrain.org пропонує гарні ігри для тренування пам’яті. Там же є інформація про певні стратегії, які можуть поліпшити пам’ять. Спробуйте пограти в гру «Запам’ятаєш номер?», Яка дозволить запам’ятовувати номера телефонів, розбиваючи їх на групи цифр.

Короткочасна пам’ять

Відмінна гра «Мерехтлива пам’ять». Це варіація класичної гри «Пам’ять», в якій гравці перевертають карти і намагаються знайти їм пару. Помиляючись, гравець перевертає дві карти і продовжує гру. Намагаючись запам’ятати розташування карт, розвивається короткострокова пам’ять. Гра «Нейросвет» випробовує просторову короткочасну пам’ять людини. У цій грі треба запам’ятовувати послідовність, в якій підсвічуються об’єкти, і відтворити її послідовно. Різні рівні гри розроблені для розвитку як дітей, так і дорослих. Гру можна знайти на сайті improvememory.org.

Робоча пам’ять

Здатність утримувати інформацію в розумі, при цьому виконуючи інші дії, дуже важлива для таких видів діяльності, як навчання і міркування. Активне спостереження і маніпуляція інформацією вимагає утримування інформації в короткочасній пам’яті. Tricky Sequence Question — це гра, яка задіює робочу пам’ять. Гравцеві показують сім фігур, які представляють із себе певну послідовність об’єктів. Одна з фігур не відповідає цій послідовності і її слід виявити і виключити. Ця гра досить складна.

Довготривала пам’ять

Довготривала пам’ять може зберігати великий обсяг інформації, але складності часто пов’язані з тим, щоб отримати доступ до цієї інформації. У запам’ятовуванні інформації на довгий час може допомогти гра «Способи запам’ятовування». Використовуючи спеціальну техніку, можна легко навчитися запам’ятовувати безліч об’єктів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Психологія. Додайте в закладки постійне посилання.