Ігри для дітей, які полегшують запам’ятовування — захоплююча тренування пам’яті

Пам’ять схожа на м’яз — чим більше нею користуєшся, тим сильніше вона стає. Природно, є діти, які не мають гарну пам’ять, особливо на ті предмети, які їм не дуже цікаві. Але батьки та вчителі можуть допомогти розвинути і розробити пам’ять у дітей за допомогою ігор, спрямованих на тренування запам’ятовування.

Концентрація

Настільна гра «Концентрація», або «Пам’ять», має кілька варіантів, але основний принцип у них один. Це може бути спеціальний набір карток або звичайна колода гральних карт. Можна використовувати картки будь-якого розміру, але карти повинні бути парні — щоб у кожної карти в наборі була її точна копія. Весь набір карт слід викласти на стіл картинками вниз.

Під час свого ходу гравець перевертає будь-які дві карти, так що їх може побачити кожен. Потім кладе їх назад. Мета гравців — перевернути дві співпадаючі карти. Всі гравці намагаються запам’ятати, де розташовані якісь карти, щоб побачивши карту на попередньому ході, в свій хід відкрити дві однакові. Коли гравець перевертає співпадаючу пару карт, він залишає їх картинкою вгору. Гравці отримують очко за кожну співпадаючу пару, а виграє той, у кого більше всіх очок.

Паззл наосліп

Для дітей, які люблять збирати пазли, можна перетворити збір пазла в відмінну гру для розвитку пам’яті. Щоб збирати пазл наосліп, треба спочатку подивитися на картинку, а потім постаратися зібрати пазл, не орієнтуючись на оригінал. У цій грі слід використовувати найпростіші пазли, тому що збирати по пам’яті набагато складніше.

Вікторини

Вікторини — хороший спосіб одночасно тренувати пам’ять і розширювати кругозір. Вибирається гра за темою, яка цікава дитині. У таких іграх кожен гравець повинен відповідати на запитання по певній темі. Якщо дитина захоче грати в ту ж вікторину кілька разів поспіль, він буде вчитися і згадувати правильні відповіді.

Складання історій

Придумування історій — цікавий спосіб запам’ятовувати списки об’єктів, слів або цифр. У цій грі кожен гравець отримує один об’єкт зі списку, який потрібно запам’ятати. Потім гравці придумують історію. Перший гравець придумує одне або два речення, в яких обов’язково повинен згадувати об’єкт зі списку. Наступний гравець продовжує історію своєю пропозицією, куди він включає свій об’єкт зі списку. В кінці по придуманої історії кожен може пригадати список об’єктів.

Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

Схожі статті:
Попереднє з категорії:
Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.