Іграшки для ванної — як зробити правильний вибір

Каченята, пінгвіни, пароплави, водолази, плаваючі, пірнаючі, і навіть співають іграшки для купання — від сучасного асортименту дитячої продукції рясніє в очах. Все таке яскраве, цікаве, захоплююче. Дорослі, які не знали в минулому подібної розкоші, нерідко самі «впадають у дитинство» і починають скуповувати все, що хотіли б мати самі, не замислюючись про те, наскільки корисно і безпечно це буде для дитини. Як же вибрати «правильну» іграшку?

Іграшки служать не тільки засобом розваги малюка, їх призначення — зробити процедуру легше і приємніше як для дитини, так і для батьків. Основні критерії вибору іграшки для купання — її безпеку та привабливість.

Безпека іграшки

Щоб зрозуміти, чи не нашкодить іграшка здоров’ю малюка, необхідно оцінити її за такими ознаками:

 • Наявність сертифікату якості та гігієни, а також декларація відповідності. Продавці зобов’язані видати вам папери, що підтверджують відповідність продукції вимогам охорони здоров’я. Тільки документи в оригінальному вигляді, а не ксерокопії, і покупка дитячих товарів в спеціалізованих магазинах дає гарантію якості продукції. На упаковці або в інструкції обов’язково повинна бути вказана вікова категорія дітей, для яких призначена іграшка, використання предметів «за віком» дозволить вам уникнути небезпеки попадання дрібних деталей в рот і дихальні шляхи малюка.
 • Обов’язково оцініть іграшку зовні — її форму, колір, матеріал. У предмету не повинно бути гострих кутів, швів, шорстких травмуючих поверхонь. Бажано, щоб не було нанесених фарб — такі фарби іноді розчинні у воді. Забарвлення іграшки повинна бути спокійною приємною — ніяких яскравих, «кричущих», «кислотних» відтінків, різких контрастів, занадто похмурих тонів — це може нашкодити психіці дитини. Понюхайте іграшку — виключена наявність неприємного запаху, різкий запах — ознака змісту в матеріалі токсичних речовин, таких як фенол, циклогексанол, а їх вплив на організм дитини руйнівно.
 • Іграшка повинна витримувати вагу дитини і не ламатися при ударі об підлогу. Деякі типи пластику небезпечні для дітей, так як при розломі утворюють дрібні гострі осколки і «рвані», ріжучі краї. Вага також не можна залишати без уваги — ви повинні бути впевнені, що при спробі підняти предмет, дитина не надірветься.
 • Звуки — звучання іграшки теж немаловажний фактор для психічного здоров’я малюка. Багато сучасні іграшки для купання видають звуки, мелодії, подобу мови або звуки живої природи. Іграшка повинна «звучати» радісно, доброзичливо, слід проявляти обережність з різкими пронизливими звуками, криками, сміхом, «космічними» звуками з «металевим» призвуком.
 • Гігієнічність іграшки також важлива. Необхідно, щоб можна було її мити або прати. Неприпустимо, щоб затікати всередину вода застоювалася, або витікала не повністю. Електричні іграшки слід перевіряти особливо ретельно. Вони повинні працювати на добре ізольованому двигуні маленької потужності, бажано, з герметичним корпусом.
 • Якщо іграшка кріпиться до ванни за допомогою присосків — попросіть продавця прикріпити її до якоїсь керамічної поверхні, тільки так ви зможете перевірити надійність кріплення. Спробуйте відчути центр тяжіння іграшки — чи буде, наприклад, качечка, плавати по воді в своєму природному положенні, або відразу ж перекинеться вниз хвостом?
 • Не варто економити на іграшках для купання, продукція відомих компаній більш дорога, але і більш якісна, брендові марки дбають про якість матеріалів, не допускають шлюбів. Відомі виробники іграшок для ванної — Fisher Price, K’s Kids, Smoby, Tiny Love.

  Як зрозуміти, чи сподобається дитині іграшка?

  Якщо малюк з якихось причин не може взяти участь у виборі, постарайтеся вибрати оптимальний варіант. Хлопчикам будуть цікаві плаваючі супергерої, кораблики, пароплави, динозаврики, дівчаткам — красиві рибки, квіточки, русалочки. Універсальні іграшки — пінгвіни, дельфіни, качечки. Якщо подарунок дзижчить, плаває, стрибає і співає — це зацікавить навіть самого прискіпливого малюка.

  Правильно підібрана іграшка може зробити купання легким і приємним не тільки для дитини, але і для його батьків, навіть у тих випадках, коли будь-яка водна процедура викликає у малюка обурення і навіть істерики.

  Марія Храмова

  Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.