Іграшки для немовлят — що потрібно вашому карапузові?

Кажуть, що ігри — це справжнісінька дитяча робота. Маленькі діти — згусток енергії космічних масштабів, і вони, як правило, дуже активні і рухомі. Вони проваджені одним бажанням — вивчити все навколо, пізнати навколишній світ. Діти всіляко прагнуть знайти способи додатку енергії, вони постійно зайняті якоюсь важливою справою: щось тягнуть, штовхають, перетягують з місця на місце, смикають, наповнюють і спорожняють.

Але для розвитку дітям потрібна не тільки фізична активність, вони мають потребу і в інтелектуальній стимуляції. У ранньому віці їх цікавість загострена, вони прагнуть доторкнутися і досліджувати все, що бачать. Сучасні іграшки виготовляють на основі результатів обширних досліджень, присвячених розвитку дітей. Дитячі іграшки стимулюють розвиток здібностей в перші місяці життя дитини, коли починає формуватися його особистість. Іграшки створюють з урахуванням потреб дитину на кожному етапі розвитку, від дитинства і далі.

Керівництво для батьків

У перші шість місяців життя дитина виявляється в ролі першовідкривача. Малюк відкриває першу в своєму житті terra incognita — власне тіло, вчиться користуватися ручками, ніжками, очима і іншими органами чуття. Ці щоденні відкриття приводять малюка в захоплення, він кожного разу радіє, виявивши зв’язок між причиною і наслідком, і починає помалу орієнтуватися в навколишньому світі. Діти віддають перевагу іграшкам, які реагують на їх дії, улюблені кольори — червоний, синій і жовтий. Тому найбільшу радість у малюків викличуть іграшки простій конструкції яскравих контрастних кольорів. Іграшка повинна бути легкою, м’якою, простій і зручною в обігу.

 • Іграшки, що видають шум: високий манеж з лампочками-ліхтариками і музикою і рухомими іграшками дозволяє маляті спостерігати за рухом іграшок і стежити за вогниками.
 • Інтерактивні іграшки: коли малюк вчиться ходити, він ще неміцно стоїть на ногах, але, тим не менш, не може всидіти на місці. Купуйте дитині конячку — на неї можна легко підійнятися, а колеса забезпечують стійкість. Інтерактивні іграшки часто оснащені зручними ручками, підставками для чашок і пляшечки, кошиком для речей і звуковим сигналом.
 • Кубики та найпростіші пазли: набір дерев’яних кубиків, які легко укладати в піраміди і переносити — ідеальна дитяча іграшка. Розмір кубиків зазвичай адаптований до зростання малюка. Ігри з кубиками сприяють розвитку дрібної моторики. Існує ряд інтерактивних ігрових моделей, за допомогою яких дитина швидше освоїть алфавіт (наприклад, пісеньки з буквами алфавіту, розфарбовування і пр). Можна знайти безліч кубиків, за допомогою яких багато дитина навчитися розрізняти форми та кольори. Іграшки з сюрпризом, плаваючі іграшки, великі легкі кулі і пластмасові іграшки, на яких можна кататися, — ось улюбленці дітей півторарічного віку.
 • Музичні іграшки: музичні рухомі іграшки, відповідні зросту і рівню розвитку дитини, можна знайти в достатку. У таких іграшках зазвичай встановлені програми з мелодіями, від колискових до популярної класики, які заспокоять малюка, що плаче. Такі іграшки гармонійно поєднують рухливість і музику. У міру дорослішання дитини колір таких іграшок може мінятися від чорно-білого до яскравого графічного малюнка.
 • Як вибрати іграшку

 • Розмір іграшки: всі іграшки для маленьких дітей, як правило, великого розміру, щоб дитина ненароком не проковтнув іграшку.
 • Гострі краї і виступи: іграшка повинна мати обтічну форму, ніяких гострих шумів. Це дуже важливо, адже діти люблять все пробувати на смак і сунути в рот. Завжди існує небезпека падіння дитини на іграшку, що також може бути небезпечно, якщо іграшка має виступи або гострі краї.
 • Уважно читайте інформацію на упаковці іграшки: на етикетці або упаковці зазвичай вказують, чи представляє іграшка небезпеку для здоров’я дитини. Зазвичай такі попередження можна зустріти на іграшках, що складаються з декількох дрібних частин, призначених для дітей до трьох років. Подібне попередження є і на упаковці електричних іграшок.
 • Регулювання гучності: якщо купуєте іграшку зі звуком, переконайтеся в тому, що вона оснащена регулятором гучності, оскільки дуже гучні іграшки можуть назавжди пошкодити слух дитини, яка в цьому ніжному віці ще дуже чутливий.
 • Токсичні матеріали: при покупці наборів для малювання переконаєтеся, що вони не містять токсичних хімічних речовин. Переконайтеся, що вони абсолютно безпечні, навіть якщо випадково потраплять в рот малюка.
 • Кращі іграшки для купання

  Іграшки для купання — це і традиційний гумовий каченя і високотехнологічні іграшки, створені з урахуванням потреб сучасної дитини. Задоволення від купання зросте багаторазово, якщо у ванні малюка супроводжуватимуть кольорові каченята, жаби, гумові рибки і інша весела живність.

 • Об’ємні наклейки із зображенням забавних тварин пробуджують в дітях інтерес до купання. Ці наклейки клеяться до мокрої стіни і легко знімаються, коли стіна висихає.
 • Час купання може стати музичним годиною, якщо користуватися водними іграшками-музичними інструментами (наприклад, водної флейтою) і налаштувати їх таким чином, щоб вони видавали різні ноти.
 • Надувні іграшки (наприклад, круги, кораблики і навіть гоночні автомобілі) зроблять купання веселіше.
 • Дівчаток під час купання можна зайняти грою з пупсом — попросіть доньку спокутувати її улюблену ляльку і вона напевно перестане вередувати. У продажу можна знайти ляльок з купальними приладдям, іграшковим шампунем і милом.
 • Сподобалася стаття? Поділися з друзями:

  Схожі статті:
  Попереднє з категорії:
  Запис опублікована в рубриці Вагітність і діти. Додайте в закладки постійне посилання.